819 Shares 3425 views

uprawy melona w szklarni z poliwęglanu. Sadzenie i pielęgnacja

Chociaż melona – zakład na południe, jest często uprawiany w środkowej Rosji. Ale, oczywiście, takie słodkie, duże i pachnące, jak, powiedzmy, w regionie Kuban w Uzbekistanie, rośnie rzadko. Można próbować naprawić sytuację poprzez sadzenie melon w szklarni. Oczywiście, gdy uprawa tej rośliny w ten sposób powinni przestrzegać pewnych technologii.

W szklarni, można sadzić

Melon mogą rosnąć w szklarni wykonane z dowolnego materiału. Może to być szkło, folie lub geowłókniny. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest, oczywiście, uprawa melonów w szklarni z poliwęglanu. Ten materiał jest dobrze przegap promienie słoneczne i nie stanie się mętny w czasie.

Wymiary cieplarnianych pod melona może mieć każdy. Najważniejsze – aby jego wysokość wynosiła co najmniej dwa metry. Po melon – a lianovidnoe roślin, a to zajmuje dużo przestrzeni w pionie.

Produkować melon upraw w szklarni ogrzewanej lub nieogrzewany – aby decydować o sobie właściciele domków. Uzyskać dobry plon z należytą starannością i może być w rzeczywistości, w innym przypadku.

Wraz z ogórków i innych dyni melona nie może być uprawiana. Ze względu na krzyżowego zapylania roślin owocowych mogą całkowicie stracić swój smak. Wraz z melonem zwykle uprawiane jagoda. Może to być, na przykład, pomidorów, papryki i bakłażanów.

Jakie wybrać

Jest najlepiej nadaje się do szklarni wczesną melona. Bardzo dobrym wyborem może być, na przykład, odmiany, takie jak deser lub Titovka Prestige. Ze względu na początku zebrany z tych melonów sadzenia można usunąć już lipca.

Bardzo dobrym wyborem może być tak wcześnie dojrzewające hybrydy. Po prostu idealny dla szklarni będzie odpowiadał ten sam Roxolana Goldie F1 lub F1. Stosując te hybrydy mogą być uprawiane bardzo smaczny i aromatyczny melon w szklarni. W Moskwie, region Leningrad region Wołgi, i tak dalej. E. Pasują po prostu idealny do uprawy. Mogą być sadzone na Uralu i Syberii.

Przygotowanie nasion

Ze względu na dużą wilgotność w szklarni jest bardzo szybki i łatwy do opracowania różnego rodzaju grzybów i bakterii. W celu zmniejszenia ryzyka w przyszłości jakiejkolwiek choroby, nasiona melona muszą być oczyszczone. Aby tego dokonać, zanurzone w słabym roztworze nadmanganianu potasowego w ciągu pół godziny. Jest również możliwe, aby pomieścić dalsze materiału rozmnożeniowego w jednoprocentowym roztworze sody (noc).

sadzonki sadzenia

Zdezynfekowane nasiona należy moczy się w ciepłej wodzie kiełkowania 12 godzin. Na każde 4 godziny muszą być wentylowane. Zgodnie z sadzonek biorą wystarczająco dużą pojemność. W każdym razie, ich średnica nie powinna być mniejsza niż 8 cm. To jest najlepsza dla melona miękkich plastikowych kubkach. Gdy są one wykorzystywane w kolejnym transferze do sadzonek cieplarnianych będzie łatwiejsze.

Napełnić zbiornik lub normalny odżywcze ziemia ogrodowa lub mieszaniny gleby, torfu, humusu i piasku. W każdym z kubków obsadzone dwa lub trzy nasion. Następnie będzie można pozostawić najsilniejszy kiełkować.

Ustanowienie pojemności sadzonki na parapecie. Zbyt blisko siebie, nie powinny być one umieszczone. Młode rośliny nie trzeba dotykać liści. Wylądować najlepszy w połowie kwietnia. Jest to jeden z głównych warunków powodzenia takiego przedsięwzięcia, jak uprawie melonów w szklarni z poliwęglanu. sadzenia, zapewnia wczesne i wczesne żniwa.

Raz na zakład będzie pięć z tych liści, mogą zostać przeniesione do szklarni. Przed lądowaniem trwałe miejsce w każdych melonów należy uszczknąć końcówkę.

Troska o młodych roślin

Metoda sadzonka – po prostu wielka odpowiedź na pytanie, jak uprawiać melony na Uralu w szklarni, lub nawet na Syberii. Jeśli europejskiej części Rosji nasion można jeszcze umieścić pod poliwęglanu bezpośrednio w ziemi, w zimnych regionach jeszcze lepiej wykorzystać tę technikę. Ale, oczywiście, dobre wyniki można osiągnąć tylko przy właściwej pielęgnacji sadzonek.

Podlewać młode melon umiarkowanie. Roślina jest odporna na suszę, stojącej wody bardzo boi. Kiedy sadzonki przelewowe mogą być chory albo gnić. W takim przypadku, jeśli nasiona zostały posadzone w normalnej ziemi ogrodowej, sadzonki trzeba nawozić dwa razy. W tym przypadku można użyć uniwersalny nawóz mineralny.

Co należy zrobić w pierwszej kolejności

uprawy melona w szklarni z poliwęglanu będzie skuteczne tylko wtedy, gdy wstępnie przygotować glebę prawidłowo. Melon roślina może być taki sam, na przykład, ogórki. Jednak jeszcze lepiej zorganizować ciepłe „łóżko” dla niej. W tym przypadku, zbiory będą obfite. W przypadku umieszczenia na biopodogreva szklarni wykonywanie głębokich rowków w odległości co najmniej 40 cm. Są one ułożone siano zmieszany z warstwą próchnicy 20 cm. Następnie, zgodnie z instrukcjami powyżej nalał nawozu azotowego. Dodatkowo pokryte warstwą ściółki gruntowych. na najwyższym poziomie, dokręcić czarny film.

Gdy ziemia rozgrzewa, można rozpocząć sadzenie sadzonek. Jeden dzień przed tą procedurą rośliny dokładnie wlać ciepłej wody. Sam przeszczep jest w następujący sposób:

  • Gleba jest mały otwór.
  • Szklanka rozgrzewanie i odwrócenie. Po tym, bryła ziemi spada łatwo pod ręką.
  • Melony tonące w ziemię. Jego korzenie muszą być na tej samej głębokości jak w zwierciadle.
  • W odległości nie mniejszej niż 40 cm posadzone kolejne melony.
  • Po liczba jest przekazywana, rośliny powinny być dobrze podlewane ciepłą wodą.

Obok każdego z pewnej liczby wcześniej powinny być ustawione krata. W ciągu siedmiu dni po melony sadzenia nie należy podlewać, poluzować lub pasza.

Jak nawozić

Taka operacja jako opatrunek melon w szklarni, jest obowiązkowe. W przeciwnym razie rośliny będą rosły bardzo słabo. Melon zabrudzenie może, na przykład, roztwór azotanu amonu. Dodać do tego sos powinien być tygodni po posadzeniu. Po kolejnych trzech tygodni w melony wzbogaconej złożonego nawozu mineralnego. Po 14 dniach, ta operacja jest powtarzana.

W tym przypadku, jeśli grunt jest słaba, uprawa melonów poliwęglanu szklarni wytwarzane w nieco inny sposób. W tym przypadku, azotan amonu jest przez rośliny w każdym tygodniu.

Po pojawieniu się pierwszych kwiatów zacząć karmić roślinę płynnym nawozem uniwersalnym. Użyj go do pierwszego jajników. Od tego czasu, melony zacząć karmić płynny nawóz do pomidorów.

Pielęgnacja melonów w szklarniach: Nawadnianie

Jako rozsady, gleba pod wielkim melonów nawilżać tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zapobiec glebę przed wysychaniem niemożliwe. Ale nadmiar wilgoci dla melonów będzie bardzo szkodliwe. W celu uniknięcia gnicie korzeni i łodyg, po obu stronach każdego rzędu należy kopania dwa rowki. Zaczęli się i woda z węża. Podlewanie melony powinien być bardzo ostrożny. Woda nie powinna spaść na liściach i łodygach.

Czego trzeba więcej?

Pojenia i karmienia – nie są jedynymi procedury wymagane do uzyskania dobrych zbiorów. Oprócz nich należy wykonać operacje takie jak tworzenie melona w szklarni, a także sztuczne zapylanie. Przewietrzyć cieplarnianych powinny być codziennie. Do zapylania może próbować przyciągać pszczoły. Bardzo lubi tych owadów, na przykład, syrop cukrowy. Należy zorganizować w małych spodków całej szklarni. Jednak, aby w pełni polegać na pszczoły, oczywiście, nie jest to konieczne. Pamiętaj, aby przeprowadzić ręczne sztuczne zapylanie.

Aby to zrobić, można zerwać kwiat i wcierać go w ruchu kołowego kilku innych. Czasami przenoszenia pyłku i za pomocą miękkiej szczotki.

Jak przyciąć melon w szklarni

Pozostawić do melon rośnie jak jest to konieczne, w szklarni nie może. Po tym wszystkim, to miejsce jest ograniczona. Odlewnictwo produkowane w ten sposób i zapisać obszar i zebrała dobre plony. W tym celu każdy melon opuścił główny trzon i dwa ucieczki. Pozostałe pasierbów, należy go usunąć.

melony okaziciela pinch runner w regionie pojedynczego arkusza z góry, „pusta” – trzy arkusze. Każdy zawodnik powinien pozostać nie więcej niż 6 jajników. Główny trzon szczypta po nim osiągnie szczyt kratach lub sufit szklarni. Podczas formowania należy pamiętać, że żeńskie kwiaty melonów produkowane głównie w Plagi trzeciej kolejności. Dlatego ich usuwanie powinny być bardziej ostrożny.

Tu, w ten sposób i wykonane powstawaniu melonów w szklarni. W uzupełnieniu do uzupełniania należy się upewnić, że bat nie rosną poziomo i pionowo. Młodsze łodygi powinny owijają się wokół liny gobelin ręcznie. Jak wypełniającymi melony są one umieszczone w specjalnej siatki, przymocowane do podłoża. Odważyć owoce tej rośliny bardzo dużo. Dlatego, aby zachować własne rzęsy po prostu nie może.

Melony w Syberii

Opisana powyżej metoda jest idealna do uprawy tej rośliny, w tym w chłodniejszych regionach kraju. Melon w szklarni na Syberii – to więcej niż to możliwe. Jedyną rzeczą – w tym przypadku konieczne jest monitorowanie temperatury powietrza. Dzień wewnątrz szklarni powinna wynosić około 25-30 stopni w nocy – nie mniej niż 18. W związku z tym, na Syberii pod melonów, najprawdopodobniej trzeba zorganizować całą ogrzewaną szklarnię.

melony dla zbierania

Tear owoce, ponieważ są one dojrzewania. W celu ustalenia, czy melon życiu wazonie jest gotowy, to widać w obszarze przyległości „ogona”. Jeżeli ostatnia zasada została pokryta w kształcie pierścienia pęknięcia – dojrzałych melonów. Pokroić owoce powinny być ostrożnie, starając się nie uszkodzić skóry.

melon sklep jest zwykle w lodówce, ale nie zbyt długo. W przeciwnym razie stracą swój smak. Zakłócać lekko niedojrzałe melon nie powinni się obawiać. Owoce tej rośliny są w stanie dojrzeć, jeśli są przechowywane w ciepłym pomieszczeniu.

zbioru nasion

Jeśli nie hybrydą uprawiane w szklarni sadzenia materiału na kolejny rok mogą być gromadzone i niezależnie. Nasiona są zwykle pobierane z bardzo dużych, słodkich i pachnących melonów. Usunąć je razem z miazgi i odstawia się na kilka dni. Nasiona następnie płukane pod gorącą bieżącą wodą, ułożone na płaskiej płycie do suszenia.

Początkujący ogrodnik powinien wiedzieć, że nie zaleca się rośliny w pierwszym roku zebranego materiału w ten sposób. Żniwa im później nie będzie zbyt duża. Sadzenie melon w szklarni lub w otwartym terenie jest zazwyczaj wykonywane przy użyciu wieloletnich nasienie.

Po wyschnięciu sadzenia materiał powinien być owinięty w papier i przechowywania w ciemnym i chłodnym suchym. Ich kiełkowanie nasion melona mogą być przechowywane przez siedem lat.

Tak, jesteśmy z wami zorientowali się, jak dbać o melonów produkowane w szklarni. Procedura jest prosta, ale pewne zasady trzeba wykonać wszystkie takie same. Rośliny należy podlewać oszczędnie, w chwili dokonania karmienia i przyciąć krzaki. W tym przypadku, można uzyskać bardzo dobre zbiory pysznych i pachnących melonów.