175 Shares 6016 views

Nawierzchni drogowych: część elewacji

Do tej pory, do budowy nawierzchni dróg jest prawie nie używany. Pomimo faktu, że jest dość trwały (w przeciwieństwie do asfaltu) nawierzchni wymaga dużo czasu i wysiłku. Ale małe obszary, na przykład, ścieżki park, chodniki, tereny w centrach handlowych – jest całkowicie dopuszczalne.

Żądanie takie jest związane z doskonałymi właściwościami materiału:

– trwałość i przyjazność dla środowiska;

– doskonałe konfrontacji czynniki naturalne (zmiany temperatury, promienie słoneczne i tak dalej.) Oraz naprężenia mechaniczne;

– jest to do przyjęcia cenę;

– szeroka gama kolorów i kształtów.

Najważniejsze – aby wybrać odpowiedni materiał i po rozważeniu wszystkich opcji układania rozściełacze, chodników i utorować właściwą ścieżkę. To jest klucz wyrafinowanie i trwałość.

Etapy i technologia układania kostki brukowej. pasemka

Układanie kostki brukowej – pracochłonny proces, ale nie jest to bardzo skomplikowane. Aby pracować z tym materiałem nie wymagają specjalnego sprzętu ani wykształcenia.

Najważniejszy jest pierwszy etap zasięgiem znaczników. Wyraźnie zaznaczony obszar jest kluczem do udanego projektu (jako fundament dla domu). Znakowanie utwór lub chodnika odbywa się za pomocą taśmy mierniczej, budowanie kijki i sznurka. Z ich pomocą jest to granica urojony: dozować – kołki kute – pociągnął za sznurek. Tak więc możliwe jest, aby wyobrazić sobie przyszłość pokrywy i doceniają wygodę poruszania się na nim, dokonać niezbędnych zmian w trajektorii.

Drugi etap – przygotowanie podłoża. Powinien być zwarty, wytrzymały, ponieważ od tego zależy trwałość i wytrzymałość samego utworu. Podstawa może być wykonane z różnych materiałów. Ktoś z piasku, żwiru, zagęszczony z kimś – beton. Ta podstawa jednowarstwowa. Jeśli torując przeznaczony do miejsc o dużym natężeniu ruchu, baza musi być wielowarstwowy: Kamieniołom (15 cm), piasek (10 cm) i łącząc je z geowłókniny. W niektórych przypadkach, warstwa umieszczona na wierzchu materiału geotekstylnego suchego cementu (około 3 cm). Najbardziej grubość płytki średnio 7 cm Zatem wysokość ułożenia wynosi około 35 cm Konieczne jest rozważenie kopanie profil: .. to nie powinno być zbyt głębokie, aby uniknąć materiałów nadmiernych wydatków, ale też nie być na tyle mała, że wszystkie warstwy zostały spowodowane grubość, a zatem nie wystawać nad ziemią. Profil zasnąć wszystkie niezbędne warstwy i dobre ich ubijania, możemy uzyskać dobry i mocny fundament, gotowe do układania układarki.

Trzeci etap – płyty chodnikowe. Ten prosty proces jest vykladyvanii wzory elementów lub po prostu stały pokrywa (w zależności od kształtu i rodzaju technologii zostanie wybrany przez Ciebie). Płytki kładzie się na jednej części, po czym każdy rząd jest zaznaczone określoną poziomu powierzchni: rap wystających bloków i na zagłębionej warstwę przelewa się mieszaninę cementową.

Czwarty etap – jest wysianie układarki z piasku i podlewania aż do całkowitego wchłonięcia. Jest to niezbędne do wypełnienia spoin i skurcz. Typowo powierzchnia wylewa się kilkakrotnie.

Chodzić na nowej nawierzchni może być 2-3 dni po ostatnim nawadniania.