223 Shares 2061 views

Rozmnażanie przez sadzonki winogron: sadzonki zbioru

sadzonki do zbioru winogron


Wszelkie lato użytkownik chce mieć własne winogrona. Aby to zrobić, można kupić lub ukorzenienia sadzonek przygotować sadzonki winorośli i rosną. Nabyte sadzonki winorośli może być dostosowany do danego regionu klimatycznego, a twoja praca pójdzie na marne. Najlepszym rozwiązaniem – aby wziąć sadzonki odmian winogron podoba Ci się w Twojej okolicy.

Powielanie winogron sadzonek nie jest to nic wielkiego, ale to wymaga cierpliwości i chęci. A sadzonki kształtki można przeprowadzić jesienią – po opadanie liści, ale przed pierwszym mrozem (listopad), Winter (koniec lutego) i wiosną (przed przerwą bud).

Jak propagować winorośli z sadzonek? Jest to dość łatwe. Sadzonki mają tendencję do szybkiego okorenyatsya i sadzonki wyhodowane z nich, zachowują niemal wszystkie właściwości i oznaki krzaka matczynej niezmienionej wysokiej rozdzielczości.

Jeżeli sadzonki są zbierane jesienią, należy to zrobić w czasie przycinania krzewów. Powód jest prosty – zadaszony część sadzonek tracić grunt pod nogami, gdy zamrożenie pąki i zgorzeli siewek. I sadzonki zbioru jesień daje wysoki odsetek oczy wyewoluowały w porównaniu z wiosną. Jeśli zdolność przechowywania sadzonek winogron w stałej, niskiej temperaturze do 0 ° C, puste sadzonki pożądane spada, gdy winorośli zawiera największą ilość skrobi.

Rozmnażanie przez sadzonki winogron zebranych w zimie, ma swoje wady: pierwsza – w winorośli brakuje węglowodanów, drugi – nie wiem stan winorośli, które mogą zostać uszkodzone przez mróz, co często prowadzi do rozwoju szarej pleśni na jej temat.

Sadzonki zbierane wiosna kiedy przycinać winorośl, mają swoje zalety – od znanych zimujących winorośli widoczne podmerzshie lub martwe obszary. To sprawia, że można dobrać silnych sadzonek, które nie zostały uszkodzone przez mróz oczy. Zbioru sadzonek na wiosnę ma swoje własne cechy – nie jest konieczne stosowanie pręt, który był przez całą zimę pod śniegiem – może zostać uszkodzona przez grzyby (wypryskami martwicy).

sadzonki Zbioru winogron jest wykonany z krzewów, które mają najlepsze wyniki pod względem wydajności i siły wzrostu. Aby to zrobić, wybierz dobrze dojrzałe krzewie, nie uszkodzone chorób. Jeżeli sadzonki są pobierane od pacjenta lub słabo dojrzałych winorośli, sadzonki winogron będzie hodowlane z powodu niewystarczających rezerw odżywczych do kibicowania, w rezultacie może dać słabe krzewów.

Używany do pustych sadzonek w środkowej i dolnej części winorośli lub frajerów, ale w żadnym wypadku nie strzelać wskazówek. Doświadczeni specjaliści starają się podjąć pędy, które opracowane na winorośli centralnych pączków z poprzedniego roku. Wycinki są wybrane z grupy obejmującej 3-4 oczu nie mniejsza niż 8 mm (i mogą być cieńsze). Delikatniejsze sadzonki są niepożądane – dają małą wydajność standardowych sadzonek.

W celu określenia stopnia starzenia może być wizualnie winorośli – winorośli dojrzały ma charakterystyczny żółto-brązowy lub brązowy kolor węzłów i międzywęźla. Ponadto, te puste przestrzenie mają średnią wielkość cząstki rdzenia wynosi 30% średnicy pędów, łodyg i zginanie umożliwia łatwy trzask.

Zbioru sadzonek w okresie jesiennym dniu cięcia winorośli – nie można zapobiec ich wyschnięciu lub zamrożenie, które znacząco wpływają na rozmnażanie przez sadzonki winogron. Preforma jest dalej – nożyce łodyga jest cięta na dnie węzła winorośli, pień pozostawia na około 4-5 cm górnej części cięcia wykonywanym przez centrum szczeliny .. Wymagana długość cięcia – 60-80 cm 20-25 cm to już projektowana głębokość docelowej, ale przed sadzeniem może aktualizować suszy się sekcje schowek ..

Powielanie sadzonek winorośli w spadku wymaga środka czyszczącego z anten i bocznych. wiążą sadzonki sznurka (przewodowa niepożądane). Można przechowywać fragmenty i dłuższych – są lepiej zachowane i można dokonać dodatkowych sadzonek. Materiał przechowywany w okresie zimowym w wykopie pokryte ziemią lub w chłodnym wentylacji piwnicy.

Przed ułożeniem na przechowywaniu sadzonek należy chronić przed rozwojem pleśni – są one zanurzone w pięciu procent roztworu siarczanu żelazawego w ciągu kilku sekund.