288 Shares 6841 views

Zverev (Artist) obrazy. Zverev, Anatolij Timofeevich – rosyjski awangardowy artysta

Powrót w późnych latach 60. w stolicy wśród bohemy artystycznej zaczął opowiadać o dziwnym bezdomnych. Podszedł do przekąskę Moskwa, zanurzone w ketchup tyłek i malowane portrety na serwetki, które sprzedawane na kieliszek wódki. Za tymi postaciami na Zachodzie zapłacił miliony bo sam Pablo Picasso nazywa to trampowe najlepszego malarza rosyjskiego. Wielu nie wierzy to …
Anatolij Timofeevich Zverev – artysta, którego obrazy są teraz w najlepszych kolekcjach sztuki współczesnej – to nazwa tego mitycznego charakteru.

pomysłowy przerywania

O nim komponując legendy innym, opowiedział historie o sobie … Urodził się w Moskwie w Sokolniki, w 1931 roku, w rodzinie zawodowego. W swoich wspomnieniach, pierwsza nagroda za dzieło sztuki, obraz „ruch Ulica” otrzymał 4 lata. Dano mu portret Stalina w pięknej ramie.

Rysunek w jego szkole uczył NV Sinitsyn – uczeń wielkiego AP Ostroumova-Lebiediewa. Krytycy próbują kojarzyć kreatywność z Zvereva rosyjskiej awangardy początku XX wieku, aby go spadkobiercą wielkich tradycji. Oczywiście, to jest w rzeczywistości – rosyjskiego artysty, ale żeby znaleźć sposób na Zverev kilka historycznych korzeni nierealne. Nie zrobił detal – nazywa swojego nauczyciela Leonardo da Vinci, ale twierdził również, że mały kawałek może określić dowolny wzór w Galerii Trietiakowskiej.

Przez pewien czas studiował w słynnym moskiewskim Regionalnej Szkoły Sztuki w pamięci 1905. Przyczyny wykluczenia mówią różne rzeczy: czy niechlujny wygląd, czy aktywnych rozmów z nauczycielami – wątpił ich zdolności do niczego uczyć. I Zverev Anatolij Timofeevich stał się malarzem.

Przedmioty biografii

Alexander Rumnev, aktor, tancerz, choreograf – tak zwany człowiek, przez który najpierw stał się sławny artysta Anatolij Zverev. Obrazy, które widział w późnych latach 40., został uderzony przez bezprecedensową wolność. Poznali się, gdy młody malarz w Sokolniki przy pomocy miotła, jak szczotki i dwa wiadra z wapnem i Vermillion nieostrożny ruch malowane ogrodzenie niewidzialne ptaki.

Podczas Festiwalu Młodzieży w 1957 roku w Moskwie, Gorky Park, zorganizował pracownię sztuki. Dla wielu młodych artystów w Moskwie była to pierwsza szokująca znajomość wyraziste malarstwa abstrakcyjnego. Amerykanie łaskawie powiedział zwolenników socrealizmu na wolność pracy z farbami i sztuki czystej. A potem przyszedł rosyjskiego artysty nieporządny i dziwny wygląd. Rozlewając na tkaninie z dwóch niebieskiej i zielonej farby, podniósł mopa i dziesięć sekund gwałtownych ruchów pojawiła znakomity portret kobiet. Zverev zatrzasnął skażoną cudzoziemca na plecach, pokryte farbą, i powiedział: „Przyjdź na ciebie tę abstrakcję, pozwól mi nauczyć się malować”

„Jestem zawodowym, a nie rzemieślnik!”

30.000 miejsc pracy stworzył malarz Zverev. Obrazy, rysunki, kolaże – dziedzictwo jego ogromne. Wiele spośród nich są mierne – autor Często mówi się, że po 60 latach nie rysować i bawić innych. Ale wśród dzieł późnego okresu, wśród „sentymentalnych twarz” wielu wspaniałych arcydzieł.

Niesamowita precyzja rysunku, łatwość i wyraziste linie charakterystyczne dla prac graficznych mistrza. W skoku zaufania pokazuje wynik codziennej pracy – Nic dziwnego, że jego współcześni mówić o stałej pad i ołówkiem w ręku Zvereva. Ale fantastyczne skala naturalnego talentu jest oczywista. Geniusz ręką artysty i doprowadziła w serii zoo Moskwa, a gdy malował akty „Siedząca Nude” (1950) – arcydzieło światowej klasy. Zaskakując jego ilustracje do Gogol, Cervantes, Apulia.

Całkowity brak wzorów w podejściu do malowania wygenerowana disservice do opanowania. Zbyt wiele podróbek spaceru wśród kolekcjonerów. Znani AZ nie zawsze oznacza, że obraz namalowany przez artystę Anatolij Zverev. obrazy wzorcowe zbyt wyceniane są w aukcji, że nie było próba symulowania jego mistrzowski sposób. Gwarancja autentyczności Zverev obrazy – wygórowane moc każdego skoku, który jest trudny do podrobienia.

Całe życie jako wydajności

Trudno znaleźć jedną definicję sztuki i zjawiska bestii. Artysta, którego obrazy mają niewątpliwy stylistyczną jedność, nie można przypisać do jakiegoś tradycyjnego przepływu. Znani kolektor Georgij Kostaki nazywa Zvereva pierwszy rosyjski ekspresjonistyczną. Wraz z nim twierdził, że najważniejszą rzeczą dla artysty – dokładność, doświadczeń życiowych i pasji – tylko jeden ze sposobów, w celu dostosowania ich do widza.

Byli tacy, którzy nazywali wydajności Zverev Art Master. Imponował proces tworzenia własnych dzieł mistrza. Amator improwizacja, nie był przeciwny, aby zabawiać innych. Nawet kiedy miał i pędzel i farby, pracował w który był pod ręką. Spektakularne prace prowadzone buraki plaster, włożył dAb golenia pędzel do golenia, nóż lub po prostu palcami. Nalał farby na płótnie, rozmazany go szmaty, buty. Musieliśmy chronić miejsca pracy, aby nie spryskać zabrudzoną innych. Narodziny arcydzieła zafascynowany nie mniej niż samego malowania.

Nagroda lub kara

Bezprecedensowa wolność była przepojona wszystkich życia, który prowadził malarz Zverev. Jego obrazy stały się popularne i może przynieść dobre dochody. Każda inna, ale Zverev. Zewnętrznie jest to w pełni zgodne z mitu o głodnych i zubożałej świętego głupca, oznaczonych przez Boga. Ale to była nagroda prezent lub kara – nie jest znane.

Mimo to, można zobaczyć osoby, w pełni zgodny z rozmiarem talent wśród łuska obraz prześladowanych pijaków. Świadczy ocalałe wiersze Zverev, jego pamiętniki. Ta wysoka kultura dowody ostrego umysłu, prawdziwy artyzm człowieka.

Schizofrenia, obarczone alkoholizmu

We wspomnieniach tych, którzy znali Zvereva, nie wyjątkowo szlachetny obraz – ofiary wypadku lub więźnia reżimu. Tam jest uduchowiony, wrażliwy człowiek, gotowy do pomocy kogoś poznał. Pamiętaj i kontrowersyjna, ciężki, ze śladami długoterminowych skutków alkoholu i uderzanie przedmiot psychiczny. Samotność i niepokój były jego świadomy wybór i zmusił państwo.
On nie pasuje w każdą twórczą Unią a ustrój państwa jako całości. Pozazdrościć talentu od swoich współpracowników i całkowitego odrzucenia stylu życia przez władze doprowadziły do otwartego konfliktu. Twórczy związek nie wiedział, taki artysta Anatolij Zverev. Wystawa jego prac w 1965 roku w Paryżu zapoczątkowało jego popularność za granicą, i dał sygnał do prześladowania w ich ojczyźnie. Aż do śmierci (1986) stał się okresowo pacjentów klinik psychiatrycznych i oficjalny dzień otwarcia nie wolno mu było z powodu braku wykształcenia.

uznanie

Był nazywany rosyjski Van Gogh, jego przeznaczenie jest podobne do życia Modiglianiego i Pirosmani. Ale wartość i oryginalność talentu Zverev wyrobił w historii kultury nie jest mniej ważne.

Niósł krzyż Jego dar w Rosji, w Moskwie. Nie będzie to ciekawe muzeum artysty i coraz więcej ludzi będzie w stanie odkryć ten wspaniały nowy świat – świat Anatoliya Zvereva.