664 Shares 9756 views

Którzy obchodzą imieniny 7 października w kalendarzu prawosławnym?

Każda osoba ma swój własny anioł stróż, którego nazwę nosi i który modli się za niego. Uważa się, że im bliżej dnia pamiątkę świętego do daty urodzenia dziecka, tym lepiej. W prawdziwych prawosławnych postanowił zadzwonić do dzieci w kalendarzu (w kalendarzu Kościoła). Dlatego też potencjalni rodzice ważne jest, aby wiedzieć, czy dziecko urodziło się 7 października, którego nazwa dzień obchodzony jest w tym dniu. Być może jedną z nazw spodoba się mama i tata, a dziecko będzie nazwane imię jednego z świętych, pamiętam ten dzień.

Którzy obchodzą nazwa dnia 7 października?

Nazywa dzień 7 października obchodzi kilku mężczyzn i jedna kobieta. Może być bezpiecznie pogratulować imieniny:

  • Abramius (Abraham Abraham) – Dzień Pamięci Wielebny Avramiya Mirozhskogo;
  • Anton (Anthony) na cześć św Antoniego z Nowego biskupa Monemvasiyskogo;
  • Vladislav (Błogosławiony książę Władysław Serbia);
  • Vitali (MonkMartyr Vitali (Kokorev) Monk);
  • Galaktion (Laktionov) – MonkMartyr Galaktion Vologodskiy;
  • David (Dimitri, Dimitri) – Saint David, w doczesnym życiu Demetrius;
  • Yevsey (Eusebian, ABCe) – Rev. Yevsevy;
  • Stepan – na cześć Blazhennogo Stefana serbskim.

Imieniny obchodzi 07 października żeński Tekli. Jest również na gratulacje na jego aniołem. Patronem imienia jest pervomuchenitsa Równe Apostołów Tekli.

Imię dzień 7 października mężczyzn. Święty Władysław Serbsky

Serbski Korol Vladislav był syn Simon Pervovenchanogo i wnuk Stefana Nemani, który po latach panowania dobrowolnie abdykował i został mnichem. Święty, jak jego ojciec i dziadek, dużo pieniędzy i wysiłku inwestowane w rozwój prawosławia w kraju.

Władysław założył mauzoleum serbski klasztor Mileseva, znany ze swoich unikalnych fresków. Wraz z abp Arseniusz zainicjował pisanie życiu św Sawy. Po erekcji klasztoru przeniesiono tu z mocy Trnovo Vladislav wuja.

Święty Władysław uczestniczył niż raz w Radzie w Życie, w tym, kiedy św Sawy przekazane jego następcy Arsenij działając szef serbskiego Kościoła prawosławnego. Podczas panowania króla serbskiego otrzymali certyfikaty i przywileje Mileseva klasztoru i klasztoru Matki Bożej w Bystrzycy.

Dokładna data śmierci św Vladislav jest nieznany. Według niektórych raportów, zmarł pomiędzy 1264-1281 lat. Miejsce pochówku świętego – Church of the Ascension Monastery Mileseva.

U mężczyzn z nazwą Vladislav października imprezie 7 urodziny. W tym dniu Kościół prawosławny ustanowił święto św ..

Dzień Pamięci Vitale – 7 października

Ta data obchodzi imieniny kilku mężczyzn. W tym 7 października urodzinowe w nowomęczennik Vitali. Co wiadomo o jego życiu?

Witalij Iwanowicz Kokorev urodził się w 1890 roku w miejscowości prowincji Djakovo Twerze. Od 1912 do 1928 roku był jednym z nowicjuszy, a później pustynia mnichem NIL jest. Aż do roku 1935 przebywał w obozie jenieckim na Dalekim Wschodzie, gdzie został zesłany do uchylania się od opodatkowania. Po powrocie do swoich domów siedział strażnik w sąsiedniej wsi kościoła. W 1937 roku Witalij został aresztowany i wkrótce potem skazany na śmierć.

Imię dzień 7 października mężczyzn po Vitale obchodzone w dniu jego śmierci. W tym dniu został zastrzelony w 1937 roku. W sierpniu 2004 roku Witalij był zaliczany do świętych z nowych męczenników i wyznawców rosyjskim.

Święty Równa się pervomuchenitsa Apostołowie Thecla

Wiadomym jest, że Tekla urodziła się w Ikonium, była córką zamożnych ludzi w niezwykłej urody. W wieku osiemnastu lat była zaręczona z szlachetnych młodzieńców. Ale niedługo przed ślubem Tekli słyszał kazania apostoła Pawła o Jezusie Chrystusie, po czym zdecydowała się poświęcić całe swoje życie służbie Bogu. Dziewczyna odmówiła ożenić i stał Oblubienica Zbawiciela.

Do tego Thekla nie wyrzekł się wiary chrześcijańskiej, to nie tylko fizyczne cierpienia. Początkowo matka dziewczynki za nieposłuszeństwo córki zażądał władcy miasta śmierci. Tekli chcieli spalić na stosie, ale płomień ognia jej nie dotykać, a wkrótce deszcz całkowicie ugaszony go. Dzięki tej cud Thekla opuścił miasto i przyłączył się do apostoła Pawła i jego towarzyszy. Później pervomuchenitsu przywiązany do dwóch byków, więc wyrwał jej ciało od siebie, ale mocny sznur nagle eksplodował. Tekli rzucony na pożarcie przez dzikie zwierzę, które właśnie oblizała stopy. Święci nigdy nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa i głosili Ewangelię przez całe życie.

Przed ukończeniem 90 lat, Thekla ponownie poddany prześladowaniom. W tej samej chwili, kiedy jej nadużywających były bardzo blisko, Góra, stojącego przed nimi rozstaliśmy się i schował Świętego. Więc dała duszę Jezusa Chrystusa.

Świętuj 7 października urodziny, dziewcząt i kobiet o nazwie Thekla że cieszy się ostatnio młodzi rodzice są coraz bardziej popularne. Pamiętaj pervomuchenitsu równy apostołom i prowizji ślubów jako zakonnica.