485 Shares 4421 views

praca stewardesa. Obowiązki stewardes. Ile zarabia stewardessa?

W zasadzie taki zawód, jak stewardesa nie ma. Prawidłowa nazwa to – stewardesa. Jakie inne tajemnice ukryć tę aktywność, którzy mogą ubiegać się o aktywności pracy, a co przedstawił przewoźników wymagania teraz próbować zrozumieć.

Wymagania dotyczące przyszłości stewardes

Stewardesa zawód ma pewne subtelności – wymagania kwalifikacyjne. Głównym jakość stewardes musi zawierać:

 • znajomość języków obcych;
 • komunikatywność, umiejętność porozumiewania się z ludźmi;
 • dyplomacja;
 • tolerancji;
 • adekwatności;
 • pomysłowość i zaradność (zdolność do znalezienia szybkiego i rozsądnego wyjścia z różnych sytuacji).

Wszystkie umiejętności wnioskodawców oraz dostępność pewnych cech specjalnej kontroli Komisji.

Poza widok przyszłych stewardes jest również ważne – należy zawsze szukać schludne i zadbane. Waga personelu pokładowego powinno być normalne (w dosłownym tego słowa znaczeniu), a wzrost obsługujący lot – na tyle, aby uzyskać bagaż do niskiego wzrostu pasażerów w razie potrzeby (dzieci i osoby starsze).

Jak zostać stewardessą

Aby uzupełnić szeregi stewardes na dwa sposoby.

Pierwszym krokiem na drodze do nieba obejmuje następujące etapy:

 1. Wywiad. Pozytywne opinie i zatwierdzenie konkretnej linii lotniczej kandydatura naprowadzania.
 2. Edukacja. Firmy poszukujące stewardes, wysyła zatwierdziła kandydaturę szkolenia – specjalny stewardes szkoleniowych. Szkolenie odbywa się w grupie składającej się z 15-20 osób. Czas realizacji nie więcej niż 2-3 miesięcy trwa. Dzień szkolny zaczyna się rano i kończy się w godzinach popołudniowych. Kursy obejmują elementy teoretyczne i praktyczne.
 3. Praktyka. Realizacja lotu jako stażysta. Pod koniec stażu otrzymuje specjalny egzamin (instruktor lotów) i wydał solowy preddopusk latać.
 4. Pełny dostęp – przejście kolejny test z instruktorem.
 5. Przejście z medyczno-lotu komisji ekspertów.
 6. Zatrudnienie w liniach lotniczych.

Drugi sposób obejmuje następujące etapy:

 1. Pola stewardes. Czas trwania szkolenia to około 2 miesiące. Płaci za kursy, które chcą stać się stewardesa, a nie linie lotnicze, jak w poprzedniej wersji. Szkolenie obejmuje teorię tylko, nie ma praktycznego szkolenia nie jest dostarczany w zasadzie. Lekcje odbywają się w godzinach wieczornych na codzień.
 2. Przejście komisji lekarskiej.
 3. Poszukiwanie pracy.

Ucz się od stewardesa może być każdy, ale zatrudnienie nie dostać każdy. Stanowi to główną wadę tego drugiego sposobu. Tak i praktyczne umiejętności, nawet najbardziej podstawowe, samokształcenie nie jest przewidziane.

Wywiad: Co się przygotować

Na pytania można udzielić wywiadu najbardziej nieoczekiwane i nieprzewidywalne. Może poprosić rozmiar ubrania, miejsce zamieszkania, hobby. Odbywać się na wszystkich zniechęcających pytania: Czy uważasz, że są tak piękne tu pracować? Jak reagować, gdy pasażer jest uznawany was w miłości lub obzovet oszukać? Weź to, czy przypadkowego rozlania na soku pasażer-man i dostać się do najbardziej intymnym miejscu?

Zostaniesz poinformowany, że praca stewardesa wymaga długich godzin pracy i może powodować szereg chorób zawodowych (żylaki, chroniczne zmęczenie), ostrzec o możliwych sytuacjach nagłych na pokładzie (bójki, groźby, i tak dalej. D.).

Pracować na niebie: zalety i wady

Zalety zawodu stewardesa obejmować:

 • okazja, aby najskuteczniej połączyć pracę i relaks dzięki elastycznych godzin pracy;
 • darmowe podróże, wizyty w różnych krajach świata;
 • zapoznać się z ciekawymi ludźmi, przedstawicieli różnych narodowości i stanów;
 • stewardessa praca znacznie rozszerza się i zmiany w świecie;
 • Dostępność biletów – zapewnia możliwość pokrycia kosztów lotu jako pasażer tylko 10% całkowitego kosztu biletu, a raz w roku, a na wszystkich lotu przewoźnik płaci;
 • możliwość dodatkowego dochodu ze sprzedaży towarów wolnocłowych (z kosztem towarów jest taki sam jak na lotniskach, a stewardesa dostaje procent od sprzedaży);
 • otrzymują „Porady” na świadczenie usług dodatkowych (transferu pasażerów z klasy ekonomicznej do klasy biznes, sprzedaż napojów alkoholowych, zezwolenia palić w kuchni, i tak dalej. zm.).

Co do kosztów zawodu, są one znacznie mniejsze, ale są namacalne. Tak, główną wadą attendant pracy są nadmierne obciążenie dla zdrowia ludzkiego. Podczas startu i lądowania waha ciśnienie. dla zdrowia jest również odzwierciedlenie płci pięknej, a chodzenie w butach na wysokim obcasie – to prowadzi do takich chorób jak żylaki.

obowiązki stewardes

Głównym zadaniem stewardess – pasażerów usług wysokiej jakości, które są na pokładzie statku powietrznego. Jednocześnie załoga kabina powinna monitorować przestrzeganie tych samych pasażerów zasad bezpieczeństwa, są one odpowiedzialne za bezpieczeństwo ludzi w trakcie lotu, a także w razie wypadku są zobowiązani do udzielania pierwszej pomocy.

Bortrovodnik – jest pierwszą osobą, która otwiera i zamyka drzwi samolotu spełnia pasażerów, Sprawdź bilety pokładowe i martwi się o bezpieczeństwo bagażu. Wcześniej, przed lotem, stewardesa powinna sprawdzić dostępność i kompletność zestawów pierwszej pomocy, gaśnic, butli tlenowej innego sprzętu ratowniczego oraz, a także upewnić się, że żywność, napoje, koce i tak dalej. D. Są obecne na pokładzie w wymaganej ilości.

Stewardesa wyjaśnia pasażerów, jak zachowywać się w przypadku zagrożenia, jak używać sprzętu ratowniczego, i jak to zrobić. Podczas stewardesa oferuje pasażerom wybór napojów i żywności, sprzedaje publikacje (gazety, czasopisma).

uzdolnienie

Po przeszkody nazwie „stewardes szkoleniowe” została pokonana, a prace, które już są „w worku”, można odpocząć trochę. Następnie profesjonalizm powinny być systematycznie potwierdzane. W tym celu firma gdzieś raz na 6 miesięcy, przygotowanie do egzaminów państwowych.

Jest też coś takiego jak kurs utrwalający wiedzę. powinni odwiedzić każdy stewardesę raz na 24 miesięcy.

Co decyduje o wynagrodzenie stewardes

Wielkość i obliczanie wynagrodzenia stewardesa będą się różnić w zależności od wielu czynników. Stewardesa wynagrodzenie ustala się według następujących kryteriów:

 • kraj zatrudnienia;
 • stan i poziom rozwoju sektora przemysłowego;
 • Wielkość i stopień wiarygodności linie;
 • polityka społeczna spółki w stosunku do stanu;
 • rodzaj lotu i cech trasie;
 • obecność konkretnej formacji;
 • Dostępność umiejętności i doświadczenie stewardes.

Flight Attendant Zarobki w Rosji

Zarobki w pracy sektora mogą się znacznie różnić między sobą, a minimalne i maksymalne granice obejmować dość szeroki zakres. Płace są obliczane w zależności od liczby godzin spędzonych w locie.

Miesięczne wynagrodzenie stewardes, którzy dopiero zaczynają uczyć się podstaw zawodu romantycznej, zazwyczaj waha się od 15 do 20 tysięcy rubli. Stopniowo, w zależności od jakości pracy, umiejętności i doświadczenie, a wzrost płac może osiągnąć 50-60 tys. Pracują wysoko ceniony personel lotniczy od 80 do 100 tysięcy rubli miesięcznie. Ponadto, dla wiernego i jakościowych robót przewidzianych dopłat i dodatków do wynagrodzenia zasadniczego.

W zależności od całkowitej liczby godzin spędzonych w locie i odebranych na tej podstawie wiedzy, umiejętności i doświadczenia, pracownik jest przypisany rangę.

Pozycja 1 – steward trzecia klasa.

2 Pozycja – steward 2 klasy (przyznawane po 2000 godzin prób w locie i przejściu pewnej wiedzy).

3 Pozycja – Steward Klasa 1 (po 3000 godzin w locie i egzaminu).

4 Pozycja – instruktor.

5 Pozycja – Head of Service.

Przeciętne wynagrodzenia (na koniec lutego 2014 roku), który jest produkowany przez stewardessy Rosji jest 54.000 rubli. Co więcej, nie jest widoczny wskaźnik trendu wzrostowego. Tak więc, w marcu tego roku średnia płaca stewardes wzrosła o 5 tysięcy rubli, i zatrzymał się na poziomie 59 tysięcy rubli miesięcznie. Jeśli weźmiemy pod uwagę przeciętnego wynagrodzenia na podstawie geograficznej, wiodący regionu Moskwa i Moskwa. Stewardesa w Moskwie czyni 64 tysięcy rubli.

Istnieje możliwość dodatkowego zarobku. Towarzyszący czarterowe loty komercyjne – wyraźny wzrost płac!

Ile stewardes zarobić za granicą

Rozmiar stewardesa płacić za granicą, jak w Rosji, może zmieniać się znacząco w zależności od czynników determinujących (omówione powyżej). Jeśli wziąć początkujących zawodu, wypłata ich pracy wynosi około 1,5-2 tysięcy dolarów, a specjaliści „niebieskich” dostać 7-8 tysięcy dolarów.

Taryfikowania wynagrodzenie zależy od godzin spędzonych w locie. Średnia stopa wypłaty jednej godziny lotu może wynosić od 20 do 60 dolarów.

Na podstawie danych statystycznych oferowane US Bureau of Labor, średnie miesięczne wynagrodzenie pracownika linia lotnicza stewardesa zawodu jest równa 3,5 tys dolarów. Niemal na tym samym poziomie są pensje stewardes i Wielka Brytania, Australia. Jest praca obsługujący lot szacowana jest na 4000 dolarów miesięcznie.

Ile zarabiają stewardessy w największych komercyjnych i renomowanych prywatnych linii lotniczych? Oto wskaźniki płac asystenci lotu najwyższe – około 10 tysięcy dolarów. Firmy te obejmują US Airways, Southwest Airlines.

„Pół żartem, pół serio”, lub może być mężczyzna stewardesa

Stewardessa – zawód nie przedstawiła żadnych konkretnych wymogów odnoszących się do kwestii płci. stewardesa może być od płci i mężczyzn. Jak pokazuje praktyka, stewardes, kobiet znacznie więcej – to zawsze była, jest i będzie! Istnieją jednak sytuacje, gdy lot trwa tylko męskich stewardów. Tak więc, jeśli zamówione loty samolotów dla spółki piłkarskiej na pokładzie jako dyrygent zajęłoby człowiekowi.

Niebiański anioł lub człowiek z ziemi?

praca stewardesa jest uważane za trudne, ale mimo to popyt na nią spada. Ponadto zawód stewardesa jest działalnością konkurencyjną. W ogłoszeniu o konkursie na jednym naborze stewardess w pierwszych dwóch godzin pracodawca lotnicza dostaje około 13 CV.

Jak możemy wytłumaczyć takie poruszenie niż zawodu tak atrakcyjne dla kandydatów?

Po pierwsze, elastyczny harmonogram pracy i długi urlop. Po drugie, praca stewardesa – to świetna okazja, aby zobaczyć świat (i za darmo!) I sprawiają, wyjazdy na zakupy do różnych krajów.

Powiedz mi, co najmniej jeden inny ziemski zawód daje możliwość takiej osobie?