323 Shares 3819 views

Dlaczego skóra oderwała się na palcach i palcach?

Peeling skóry na dłoniach może powodować wiele kłopotów. Ponadto jest to nie estetyczny spektakl, który powoduje obawy wśród otaczających ludzi, może to być poważny problem. Bardzo często skala i pęcherzyki pojawiają się wiosną. Po pierwsze, trzeba się dowiedzieć, dlaczego skóra jest łuszcząca się na palcach. Jednym z głównych problemów jest zazwyczaj awitaminoza, a mianowicie brak witamin A i E. Musisz zwrócić uwagę na swoje jedzenie. Warto dodać, że w żywności dietetycznej bogatej w te witaminy i jeść jak najwięcej owoców.

Dlaczego skóra odchodzi?

To zjawisko może wywołać beriberi. Zwykłe marchewki zawierają ogromną ilość witaminy A. Jednakże, ponieważ jest rozpuszczalny w tłuszczu i jego właściwości lecznicze są objawia się tylko w połączeniu z olejem roślinnym, zrobić sałatki ze świeżych marchwi, ubrany w oliwę lub olej słonecznikowy. Doskonałe wypełnić brak witamin jajka, płatki owsiane, kapustę i dynię. Spośród nich możesz przygotować wiele zdrowych potraw. Od czasu do czasu wyłączać z tłuszczów i mączek zwierząt dietetycznych. Bogate źródło witaminy E to wątroba dorsza, powinna być wypełniona jajami na twardo i zieloną cebulą.

Jeśli awitaminoza poszła daleko i nie można przywrócić braku naturalnych środków, należy wypić witaminę lub dodać roztwór olejowy tych substancji do kremu do rąk. Więc, co jeszcze można zrobić, gdy skóra jest obierana na palcach? Powinien być parowany i przetarł krem na skórę witaminami w dużych ilościach. Procedura ta musi być wykonana przed snem. Jednocześnie nie musisz usuwać nadmiaru śmietany i założyć ręce na nocne rękawiczki bawełniane.

Towary chemii gospodarczej

Wiele gospodyni domowych narzeka, że po nowych detergentach, skóra na dłoniach często się opuszcza. Skład chemiczny takich żeli i mouss może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i powoduje reakcje alergiczne. Jeśli detergent powoduje jakiekolwiek podrażnienie, należy go wymienić, starannie studiując kompozycję. Dalej zaleca się mycie naczyń i wykonywanie prac domowych tylko rękawiczkami gumowymi. Po pracy należy dokładnie umyć ręce i nakładać na nich krem nawilżający.

Alergia

Alergia stała się plagą nowoczesności, może wystąpić na jakimkolwiek produkcie spożywczym i powodować suchą skórę. Jak się to objawia? Często z alergiami pokarmowymi skórę odrywa się między palcami. Zakażenie może dostać się do rany, co może powodować zakażenie krwi. Jeśli są predysponowani do wystąpienia reakcji alergicznych, należy zidentyfikować produkt laboratoryjny, który je powoduje i wykluczyć z diety.

Kiedy skóra jest oderwana od palców rąk dziecka, należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętaj, czy dziecko miało dusznicę przed tym? Może narzekał na nieprzyjemne uczucia w gardle. Dzieje się tak, że dziecko zachorowało z ukrytą formą szkarlatynki, której przyczyną jest niebezpieczna infekcja paciorkowcowa. Jaki jest związek? Streptococcus powoduje silne zatrucie, ingeruje w normalne funkcjonowanie serca i nerek, a jednym z oczywistych objawów tej choroby jest to, że skóra odchodzi od palców. Tego rodzaju choroby są skutecznie leczone antybiotykami, najważniejsze jest zidentyfikowanie ich w czasie i nie należy ich mylić, na przykład z dławicą piersiową. Pilne jest poddanie się badaniu lekarskiemu. Badanie krwi wykryje obecność zakażeń, a wskaźniki moczu wskażą, czy wszystko jest prawidłowe z nerkami. Należy również wykonać elektrokardiogram, aby wykluczyć problemy z sercem.

Choroby skóry

Skóra z rąk może zejść i zejść z następujących chorób: zapalenie skóry, porosty, choroby weneryczne (kiły), przewlekły wyprysk, łuszczyca, rumień rumieniowaty, złuszczająca erytroderma.

Wydaje się, że objawy nie są takie straszne. Jednakże, gdy widzimy listę chorób, staje się jasne, że nie można odłożyć wizyty u specjalisty.

Ujawnienie powodów

We wszystkich chorobach diagnostyka jest bardzo ważna. Konieczne jest znać przyczynę – dlaczego skóra jest łuszcząca się na dłoniach lub stopach. Konieczne jest obserwowanie jakiego rodzaju ecdysis. Jeśli jest w postaci płytek, to jest to pewny znak łuszczycy, którego leczenie jest bardzo złożonym i długotrwałym procesem. Wagi złuszczają skórę srebrzysto-białą. Jeśli ich kolor jest szaro-czarny, to może oznacza to obecność jednej z postaci ichtiozy. Obecność świąd towarzyszących obierania, mówi o kontaktowym zapaleniu skóry. Jeśli powyższe objawy towarzyszą ostry ból stawów – może to być syfilis.

Kiedy skóra odchodzi między palce , może to być zwiastunem świerzb. Choroba charakteryzuje się łuszczącymi się plamami, takimi jak guzki i nieprzytomne świąd, wzrastające w nocy. Ta dolegliwość jest uważana za bardzo zakaźną, dlatego konieczne jest pilne odwołanie się do dermatologa.

Zakażenia grzybicze

Bardzo często człowiek ma takie problemy z nogami. Nadmierne pocenie sprawia, że skóra jest luźna i podatna na atak drobnoustrojów. Może rozwinąć grzybicę, która dotyka nie tylko stóp, ale również paznokci. Choroba ta może być leczona przez lata, zwłaszcza jeśli forma jest zaniedbywana i jeśli nie dbasz. Głównymi objawami zakażenia grzybiczego są: obieranie skóry, pogrubienie i odbarwienie płytki paznokci, przestrzeń między palcami stale miga.

Jeśli zachowasz się w higienie i nie nosisz kogoś innego, ryzyko choroby jest ograniczone do minimum. Bardzo skuteczne w zapobieganiu zakażeniu we wczesnych stadiach środka "maść Riooxol". Jeśli dbasz o stóp każdego dnia, z kąpieli z kory dębu i rumianku, pocenie się i ryzyko infekcji grzybiczej znacznie spadnie. Najczęściej ta choroba dotyczy pływaków, pielęgniarek, pracowników kopalń węgla. Proces patologiczny zaczyna się od małego palca i palca pierścień nóg i stopniowo wpływa na całą stopę, porusza się na paznokcie. Zakażenie grzybicze jest również niebezpieczne, ponieważ istnieje możliwość zakrzepicy żylnej i erysipelas. Przy pierwszych objawach skontaktuj się z dermatologiem, ponieważ w początkowym stadium wszelkie formy zakażenia grzybiczego są traktowane szybciej i łatwiej.