541 Shares 8301 views

"Ganesha" – tatuaż dla fanów kultury Indii

Fani kultury indyjskiej, oczywiście, wiedzą o dobrym bóstwie, patronują kupcy i kupcy, pisarze i artyści, odkrywcy i podróżnicy. Ma głowę słonia z mądrymi oczami, krótkimi kłami, niebieską skórą, a nazywa się Ganesha. Tatuaże z tym bóstwem są bardzo popularne wśród fanów historii i kultury Wschodu, a także wśród wyznawców hinduizmu.

Obraz Ganesha

Podobnie jak większość indyjskich bóstw, Ganesha posiada silną cerę. Często siedzi w pozycji lotosu, zamykając nogi. Nawiasem mówiąc, jego nogi i dłonie są antropomorficzne, co podkreśla tylko takie niezwykłe cechy jak głowa słonia.

Dłonie bóstwa często zdobią obraz mehendi, tak popularny w Indiach i na całym świecie. Tradycyjna odzież indyjska to kolejna wyróżniająca cecha, którą często Ganesha ma. Tatu z tym charakterem wyróżnia się specjalnym kolorem.

Znaczenie

Ten tatuaż odnosi się do religijnych. Nawet w ludziach daleko od hinduizmu, obraz niebieskiego słonia jest związany z egzotycznymi odległymi krajami, starożytnymi kulturami.

"Ganesha" to tatuaż, którego znaczenie jest ściśle związane z dobrą energią. Mądrość, samokontrola, rozwój talentów i potencjału wewnętrznego – to co daje dobre bóstwo nośnika obrazu. A Ganesha pomaga pokonać trudności i nakazuje właściwą drogę.

Miejsca zastosowania

"Ganesha" to tatuaż, który zazwyczaj stosuje się na łopatkach, przedramionach, łopatkach, biodrach. Wybór lokalizacji zależy od wielkości obrazu, a także ze względu na złożoność i szczegółowość: im więcej małych szczegółów, tym więcej miejsca potrzebuje obraz. Rozmiar tego tatuażu różni się od najmniejszego, który jest stosowany w dłoni, do ogromnego, w całym plecy.

Kolory

W przypadku tatuaży w stylu indyjskim charakteryzuje się użyciem jasnych barw. "Ganesha" to tatuaż, często kolorowy, malujący bóstwo na niebiesko, a jego ubranie w pomarańczowych, żółtych, czerwonych odcieniach.

Nie mniej imponujące są czarno-białe szkice, które pozwalają odkryć talent mistrza w pracy z cieniami i podkreśla. Wykonany jakościowo tatuaż będzie wyglądał nieporęcznie i żywy.

Style

Zazwyczaj eksperci identyfikują tatuaż indyjski w osobnym strumieniu, jednym z kierunków stylu etnicznego. Nie zapomnij o religijnym tle.

W naszych czasach obraz Ganesha jest powszechnie używany przez fanów nowej szkoły, tatuażów akwarelowych, takich jak Chicano, Trash Polka, realizm.