575 Shares 3180 views

Czyszczenie twarzy od kosmetologa

W związku z negatywnym wpływem środowiska, niewłaściwą troską, tendencją do nadmiernego tłuszczu, pory skóry są zatkane, tworząc trądzik i komedony. Aby temu zapobiec, należy regularnie sprzątać daną osobę od kosmetologa w specjalistycznym biurze. Środki domowe mogą powodować nieodwracalną szkodę dla skóry, ponieważ ryzyko infekcji i niewłaściwego stosowania środków obierających jest bardzo wysokie, co powoduje alergie, podrażnienia i złuszczanie.


Z reguły oczyszczenie twarzy odbywa się co około pół roku, ale w razie konieczności może to być wykonywane częściej. Wykorzystując specjalne techniki, specjaliści z dziedziny kosmetyki będą wykonywać pełne oczyszczanie porów, a także usuwa martwe komórki. Tylko wykwalifikowany pracownik będzie w stanie określić rodzaj skóry, prawidłowo ocenić jej stan, a na podstawie tych danych wybrać najlepszą metodę czyszczenia twarzy. Istnieją 3 typy tej procedury: ręczne, sprzętowe, chemiczne. Mogą być stosowane indywidualnie lub w połączeniu ze sobą.

Ręczne czyszczenie twarzy przez kosmetologa jest najbardziej bolesne, a skóra po jej odbudowie w ciągu kilku dni. Kapitan czyni make-up remover, a następnie stosuje specjalny żel, który otwiera pory, a następnie oczyszcza je ręcznie, ściskając cały brudu. Po zakończeniu czyszczenia masaż wykonuje masaż kojący. Niektórzy ludzie mylą się błędnie, że przez ściskanie trądziku spontanicznie , osiągną ten sam efekt jak w salonie. W rzeczywistości może to prowadzić do katastrofalnych konsekwencji i zakażeń. Leczenie takiej skóry potrwa znacznie dłużej i trudniej niż czyszczenie twarzy kosmetyczki.

Natomiast sprzątanie sprzętu odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia działającego na skórę przy pomocy próżni lub ultrasonografu. Specjalny środek do oczyszczania twarzy otwiera pory i usuwa z nich brudu. Zaletą tej procedury jest częściowy brak czynnika ludzkiego, a właściwie wybrany program na sprzęcie pozwala na czyszczenie w jak najbardziej bezbolesny i skuteczny sposób. Aby przywrócić po nim, skóra zabierze nie więcej niż dwa dni. Zwykle wszystkie następstwa oczyszczania w postaci zaczerwienienia, obierania i nierówności zanikają następnego dnia. Pod koniec tej procedury mistrz wykonuje masaż i stosuje specjalną maskę rekonstrukcyjną.

Bardziej złożone i skuteczne jest głębokie oczyszczenie twarzy przy użyciu odczynników chemicznych, które faktycznie usuwają górną warstwę skóry. Peeling kwasowy należy wykonać tylko po konsultacji ze specjalistą i ocenie stanu skóry. Procedura ta może być wykonywana co dwa lata. Po zmywaniu makijażu na powierzchnię nakłada się specjalny związek chemiczny, który dosłownie koroduje brud i górną warstwę skóry. W ostatnim etapie kosmetyczka masaż i maska. Należy zauważyć, że peeling chemiczny należy przygotować z wyprzedzeniem. Twarz po jej przywróceniu przez długi czas iw tym okresie zabronione jest stosowanie podłoża, proszku, a także być w słońcu. Eksperci doradzają czyszczenie tego rodzaju czyszczenia w zimie, kiedy słońce jest obniżone.

Po oczyszczeniu, w żadnym przypadku nie należy używać tonalnych środków, a także należy unikać światła słonecznego. Jeśli to możliwe, okres ten powinien być spędzony w domu. Wynik po tym będzie widoczny tylko wtedy, gdy wszystkie zaczerwienienie, obrzęk i łuszczenie się będzie ustępować. Bardzo ważne jest przeprowadzanie tej procedury w dobrym salonie kosmetycznym. Jego specjaliści nie tylko oczyści skórę zanieczyszczeń, ale także doradzą, jak to zająć. Po oczyszczeniu skóra twarzy staje się świeża, promienna i piękna.