139 Shares 2531 views

Jak zrobić skórę aksamitną lub maseczki z arbuza

Sierpień to sezon arbuzowy. Korzystaj z tego słodkiego i pachnącego jagody, zarówno dorośli, jak i dzieci spieszyli się. Soczysta miąższ przetargowa tego owocu zaspokaja pragnienie w upalne dni. Jemy arbuz i nie myśleć o tym, że smak i zapach to nie ich jedyne zalety. Jeśli zbadamy skład chemiczny tego produktu, możemy stwierdzić, że jego zastosowanie może pomóc w leczeniu niektórych chorób. Przecież zawiera dużą liczbę witamin A, PP, C, grupy B, a także istotne mikroelementy (fosfor, wapń, magnez, potas). Czerwony kolor miąższu jest spowodowany obecnością likopenu, co ma korzystny wpływ na nasze ciało. Wystarczy wspomnieć, że ten element jest używany w rozwoju leków przeciwnowotworowych. Używanie tego cudownego owocu jest przydatne nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz. Więc maski twarzy z arbuza są w stanie pomóc kobietom rozwiązać problemy ze skórą. Rozważmy kilka wariantów tworzenia takich troskliwych środków.


Klasyczna maska arbuzowa

Miąższ tego wspaniałego jagody jest bardzo soczysty, wodnisty. Przygotuj się na niego zboże, które ma być nakładane na twarz jest bardzo trudne – dużo soku jest przydzielane. Dlatego maska na twarz z arbuza powinna być stosowana w specjalny sposób. Robimy to: weź czystą siatkę, dodaj ją w 4-5 warstwach, szczeliny dla oczu i nosa, zwilż sok z jagód i nakładamy na twarz. Utrzymuj maskę przez 15-20 minut. Następnie zdejmij siatkę, spłuknij twarz wodą i zastosuj dla nas odpowiedni krem odżywczy. Ta maska odświeża skórę, ją tonizuje i zapobiega pojawianiu się zmian związanych z wiekiem.

Lód arbuz jest najlepszym lekarstwem na obrzęk

Chodziliśmy całą noc, a rano wstałam, z obrzęknioną twarzą? Nadszedł czas, aby się w kształcie! Aby usunąć nadmiar płynu z organizmu, można zjeść kawałek arbuza dojrzałego przetargu. Co pomoże usunąć obrzęk z zewnątrz? Oczywiście, maska lodu arbuza! Robienie tego jest bardzo proste. Z wyprzedzeniem zamrozić ciało tego owocu w formie, a rano wyjmij lodowy lód i wytrzeć twarz. Odczekaj 20-25 minut i spłucz skórę zimną wodą. Z obrzęku i torebki pod oczami nie ma śladu!

Walka ze starzeniem się skóry

Czy zauważyłeś pierwsze zmarszczki? Pilnie musimy zacząć je eliminować. Pomóż nam w tym domowych maskach, odmładzających właściwościach, które były znane od czasów starożytnych. Aby przygotować jeden z nich potrzebujemy soczystego miąższu dojrzałego arbuza, małego miodu i łyżeczki soku z awokado. Wszystkie składniki miesza się i nakłada na skórę przez 20 minut. Po upływie tego czasu maska jest zmywana i stosuje się odżywczy krem.

Spalony na słońcu? Pomoże aromat arbuza

Jak uspokoić swoją twarz po słonecznej plaży? Pomoże wszystkim tym samym owocom. Maseczki na twarz arbuz i ogórków doskonale radzą sobie z lekkimi oparzeniami i usuwają podrażnienia. Warto zauważyć, że arbuz był nadal używany przez starożytnych chińskich mędrców w przypadku poważnego palenia i leczenia rannych ran. Wykonaj maskę w następujący sposób: wymieszaj miąższ arbuza i ogórka w proporcji 1: 1 i zastosuj się do skóry. Trzymaj pół godziny i umyj twarz wodą.

Zbadaliśmy, jakie maski na twarz arbuz można przygotowywać w domu i dowiedzą się, że potrafią nie tylko odświeżyć skórę, ale także leczyć ją, na przykład, z lekkimi oparzeniami.