435 Shares 5874 views

Mol: co jeść i jak żyć w ten podziemny pustelnik

O Moles słyszał wszystko, ale niewiele można powiedzieć, że widzieli w ich naturalnym środowisku. Jeszcze mniej osób wie, że lubią jeść. Jednak kwestie te nie kolidują z chałupników i rolników zobaczyć wroga zwierząt: jeśli obszar były dziury i zaczęła znikać żniwa, winę zawsze kreta. Co zasila ten mały „szpiega”, a co jest jego sposobem na życie?

Biorąc pod uwagę, że jest on częścią rodziny mięsożernych następnie większość jego jedzenie się larwy robaków, chrząszcze i owady. Jednakże mol (pasze które opisują szczegółowo) jest prawdziwy drapieżne, a zatem czasami również je myszy, małe jaszczurki lub żaby.

Ilość pokarmu wielkość zwierzęcia, silnie zależy od :. to może wzrosnąć do 25 cm, w optymalnych warunkach, W przeciwieństwie do powszechnie przyjętego widoku moli nie są całkowicie niewidomych. Oczywiście, większość zwierząt oczy całkowicie atrofii w wyniku procesu ewolucyjnego.

Ale od czasu do czasu natknąć się moli, który potrafi odróżnić oko. Zadzwoń do nich pełne ciało widzenia jest to niemożliwe, ponieważ mogą one w najlepszym wypadku dać zwierzęciu pomysł ciemności lub światła.

Co sądzisz, bez jakiegokolwiek narządu zmysłów nie można zrobić kreta? Fed ślepej stworzeniem, które nie widzą swoje ofiary? Oczywiście, że nie może żyć bez dobrze rozwiniętego zmysłu węchu.

Nos mol już dawno zamienił się w rodzaju radaru, który przypomina małą różową bagażnik. Nieustannie sprawdza przestrzeń wokół zwierzęcia, informując swojego mistrza, aby zamknąć potencjalną znajdowanie żywności, wrogów lub partnerów seksualnych.

Większość mózgu jest mały mol zajmuje obszar, który jest odpowiedzialny za znalezienie pożywienia. Wszelkie mol (co jeść, że już dowiedziałem) – mały ssak z wściekłym metabolizmu. Jego organizm potrzebuje dziennie tyle żywności, że wykracza to poza własnym ciężarem.

I tak przez cały dzień i noc, ten niestrudzony eater łamie nowych ruchów, stale potrzebują źródła energii. To przez takie niestrudzony kretowiska pracy czasami przedłużyć do kilkudziesięciu kilometrów, wpleciona w tak złożonym systemie, który rozumieją tylko właściciele sami są w nich.

Generalnie, siedlisko bardzo mol polega na ciągłym tarcie jego skóry, ale ponieważ jest to rzadki jakość jest różna. Z powodu trudnych „warunkach stosowania” moleskin płaszcz całkowicie aktualizowane trzy razy w roku. Wszelkie fashionistka wie, że futro mol jest wyjątkowy: nie ma ostrości, jak jego właściciel zmuszony do przyjęcia z powrotem, zakręt, zwłaszcza dotarcie do smacznych robaków, a nawet włączyć maleńkim placu.

Jeśli jego skóra była inna, to byłoby odkleić w paru miesiącach takiego życia.

Ze względu na ich fatalny żarłoczność, nie jest zaskakujące, że krety są zmuszeni żyć w spokoju, potrzebuje dużego terytorium łowieckim. Występują one tylko w okresie godowym na, a następnie rozchodzą, a samica rodzi jedno i pielęgniarek szczeniąt 5-10. Zaledwie dwa miesiące były one z matką, a następnie przejść do swobodnego pływania.

Więc nauczyłem się, co doprowadza kreta i jaka jest jego sposobem na życie.