451 Shares 5989 views

Ryby regionu Samary: zdjęcie i opis

Nawet w niedawnej przeszłości, Middle Volga i przyległych zbiorników słynęły zaryblennostyu. Podstawą komercyjnych zasobów rybnych w rejonie Samara były gatunki z jesiotra i łososia, które zostały złapane w ogromnych ilościach i zostały docenione znacznie wyżej niż gatunki "białe": szczupak, leszcz, zander i inne. Tak zwana ryba "czerwona" była najważniejszym towarem eksportowym i była cytowana na rynku krajowym. W XIX w. Słynny był również śledź (w szczególności czarna wiśnia), których szkoły przyszły do tego miejsca.


Różnorodność gatunkowa

Dzisiaj na Wołgą i okolicach jest ponad 50 gatunków podwodnych mieszkań, które stanowią rezerwat rybny w regionie Samary. Są one skierowane do 16 rodzin i 10 zamówień (niektóre są raczej słabe: na przykład tylko jesiotr pochodzi z jesiotra).

Karp

Zróżnicowanie gatunków jest głównie reprezentowane w tym oddziale. Istnieje ponad 30 gatunków i 20 rodzajów. Ryby regionu Samary: karaluch i leszcz, leszcz i cynk, dno i dace, yazi i chub, ampuła i karp, strąki i szydełki, karp i karp – to główne przedstawiciele tego oddziału.

Percyformuje

Zespół ten daje karp w prezentowanej odmiany zupełnie jasno. Reprezentuje go 9 gatunków: okoń, ruff, borsham, zander, byki, pugolovkami, podkamenshchikom, rotan.

Łososiowate, śledzie, inne gatunki

Ryby regionu Samara są reprezentowane przez łososiowatość. Są 5 gatunków: potok i pstrąga tęczowe, pelowane, sneet (piec euro), vendace. Oddział śledzi reprezentuje tylko dwa gatunki śledzia: tulka i czereśnia. Grupa igłokształtnych reprezentowana jest przez igłę rybską Caspian, sumę sumy, zwyczajny jak burbot, węgorza węgorzowa, szczupak, szczupak, sterter jesiotra.

Rzadkie i zagrożone gatunki ryb w regionie Samara. Lista

W wyniku działalności przemysłowej i rybołówstwa ludzi z XIX w. Zaczyna się stopniowe zanikanie pewnych gatunków ryb, które wcześniej zamieszkiwały te miejsca w obfitości. Oto niektóre z nich:

 • Białe ryby;
 • Chub;
 • Pstrąg;
 • Rosyjski dzik;
 • Beluga;
 • Dace;
 • Łosoś;
 • Strzemien;
 • Podgrupa Volga;
 • Skamieniałe jesiotro, ręce;
 • Śledzia Black herring.

Niektóre gatunki ze względu na ich tolerancję ekologiczną mogły przystosować się do obecnych warunków środowiskowych. Na przykład stercza, która utrzymywała tarło w górnych strefach zbiornika i przetrwała. Choć połowy są obecnie zakazane przez prawo.

Dlaczego gatunki ryb znikają

Cechą charakterystyczną jest to, że jesiotra w regionie Samary, jeszcze przed niedawnym (XIX w., Początek XX) był narodowym zasobem i bogactwem Rosji. I za złapanie tych ryb nasz kraj był jednym z pierwszych miejsc na świecie. Rozwój elektrowni wodnej znacząco zmienił sytuację. Konstrukcja tamy i budowa stacji wpływały na reżim rzeki i zapobiegały rozprzestrzenianiu się i tarmianie niektórych gatunków.

Między innymi inne czynniki – zmiana reżimu wód (tlenu i paszy), odprowadzanie do środowiska wodnego różnorodnych odpadów, krajowych i przemysłowych. Woda powoduje również zanieczyszczenie wody – wody i lądu. Nadmierne przełowienie ryb (złowieszanie więcej niż to możliwe do odtworzenia) przyczynia się do jej stopniowego zaniku.

Niektóre rodzaje ryb w regionie Samary: zdjęcie i opis

 • Szczupak to dość szybko rozwijająca się drapieżna ryba, pochłaniająca smażenia i osobniki dorosłe o małym rozmiarze. Znajduje się głównie w płytkiej wodzie w pobliżu brzegu. Zarodek zaczyna się wcześnie i trwa długo (do 30 dni). Z tego powodu reprodukcja szczupaka nie ma szczególnych trudności i jest obserwowana corocznie, chociaż niektóre czynniki naturalne i przemysłowe nadal wpływają na śmierć jaj i smażenia.
 • Pstrąg lub pstrąg potokowy jest również przedstawicielem ryb w regionie Samary (patrz zdjęcie powyżej). Pstrąg z oddziału łososia żyje w małych rzekach i potokach. Dla środowiska charakteryzuje się obecnością szybkich prądów, zimnej wody, żwiru lub piaszczystego dna. Ta ryba znajduje się w regionie Samara w północno-wschodniej części kraju (powiat Kamyshinsky i Klyavlinsky). W ostatnich latach zanikanie gatunków z dorzeczy jest typowe.
 • Sudak jest raczej małym gatunkiem, który żyje w zbiornikach Samara. Głównymi powodami utrudniającymi rozwój reprodukcji są ograniczona liczba producentów płci męskiej, ich masowe i nielegalne połowy w okresie poprzedzającym tarło.
 • Ślimak, lub pachnący Europejczykiem. Ta ryba ma dwie formy: duże i małe. Wygląd charakteryzuje tłuszczowa płetwa, wydłużone ciało, małe łuski, które łatwo znika. Płetwa grzbietowa nieco oddalona. Ciało ryby jest półprzezroczyste. Wąż może mieć długość 10 cm i roztopić się do 30 cm.