80 Shares 8966 views

Sandy kot – mały król wielkiej pustyni

Kiedy to kociego żył w izraelskich wydm, ale dziś jest prawie zniszczony, więc gdy w 2010 roku w zoo w kraju piasku (Barchan) kot Felis Marguerite potomstwo pojawił się, że pochodzi nadzieję na odrodzenie rasy.

Sandy kot na pierwszy rzut oka bardzo podobny do normalnego kota domowego. Ale jest jedna zasadnicza różnica – znacznie szersze głowy i pleców. Zwierzę ma szerokie, duże, spiczaste uszy – podczas polowania kota dociska je poziomo lub ściąga. Interesująca kotów dłużej niż normalnie koty – do 60 cm, o wadze od 1,5 kg do 3,5 kg. Zwierzę ma miękką i gęsta, których kolor może się zmieniać – od blado żółtego do szarawego koloru. Ciemniejsze odcienie znajdują się na plecach i na brzuchu jaśniejsze. Końcówka długiego ogona jest ciemny odcień.

Sandy kot ma krótkie nogi na kulki którego mocno głowy. W ten sposób natura ma pod opieką, że zwierzę nie zostanie spalony w regionach klimatycznych suchych, gdzie mieszka. Zasadniczo, jest to pustynia Southwest Azji i Afryki Północnej. Kot jest bardzo dobrze przystosowany do suchych obszarach. Co ciekawe, pomimo powszechnego, o gatunków niewymienionych w literaturze naukowej aż do 1858 roku.

Pierwszy opisano ciekawe zwierzę francuski przyrodnik Wiktor Losch. On jest uważany za „pioniera” Barchan kot, który odkrył, badając faunę i florę Afryce Północnej. Nowy gatunek został nazwany „Felis Margarit,” na cześć słynnego Generalny Francji, Jean-Auguste Margeritta. Po pierwszym opisem kota z Algierii, stwierdzono jeszcze kilka odmian zwierząt żyjących w różnych dziedzinach.

Sandy kot, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, woli żyć na obszarach pustynnych z rzadką roślinnością, kocha skalistych i płaskie powierzchnie. Zwierzę może łatwo tolerować temperatury od -5 ° C do +52 C, O

Piasek kot przyjemność pić wody, gdy jest ona dostępna, ale można go łatwo zrobić bez niego przez miesiąc. brakuje mu wody, które otrzymuje z pożywienia. Kot pustynny – dobry myśliwy, który łapie gryzonie, gady, ptaki i czasami małe ptaki. Szczególnie aktywny w nocy. Ponadto, jest on doskonały „budowniczy” – kopie głębokie nory podziemnych, który posiada szczególnie gorących godzinach popołudniowych.

Ciąża Barchan koty trwa od 59 do 63 dni. W rezultacie, urodzony czterech kociąt z masą urodzeniową około '39

Obecnie, kot piaskowy, a raczej jego pakistańskie podgatunek zagrożony. Ze względu na fakt, że zwierzęta są zagrożeniem dla drobiu, często są niszczone. W niewoli, zwierzę może żyć nawet do trzynastu lat, ale w domu jest niezwykle rzadkie. Wynika to głównie ze względu na jego bardzo wysokie koszty – może sobie pozwolić na jego jednostka chcąc całym świecie. Zgadzam się, kot piaskowy, cena osiągnie $ 6.000 jest dostępny nie jest dla każdego.