547 Shares 4241 views

Biedronki jeść i jakie są ich zalety

W różnych krajach błędu nazywa się inaczej, ale w jego imieniu zawsze przychodzi przez głęboki szacunek dla ludzi małego owada. W Anglii jest nazywany „lady-beetle” na Ukrainie – „słońce”, a także w Rosji i, nawiasem mówiąc, we Francji – „Biedronka”. Dlaczego krowa? Prawdopodobnie dlatego, że bug gdy przestraszony, podkreśla stawów nóg hemolimfie, białawą substancję podobną w wyglądzie (ale nie smak!) Mleka. I nazwał Bóg ją ze względu na ogromne korzyści, jakie przynosi do naszych sadach, winnicach i ogrodach warzywnych. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co jeść biedronki?

Tutaj jest powoli pełzanie na źdźbło trawy: czerwony, jakby pół pomalowane jaja, z siedmioma czarnymi kropkami na skrzydłach … Stop! W rzeczywistości, biedronki na całym świecie istnieje około czterech i pół tysiąca gatunków. I nie są one tylko siedem-cętkowany czerwony i żółty i biały, czarny, pomarańczowy. Można je znaleźć na wszystkich kontynentach, w których istnieje przynajmniej niektóre roślinności. Są tam łąki i pola biedronka Bóg, który mieszka w drzewach, a nawet ten, który lubi żyć na roślinach wodnych. Ale preferencje spożywcze z całego rozległego królestwa „słońc” są prawie takie same – to miękkie owady.

Istnieją, oczywiście, złośliwy „słońce”, i zwykle biedronka na gorący letni dzień nie ma awersję do ugasić pragnienie, żucie soczystych. Jednakże, taka szkoda nie może być porównywana z korzyści, jakie przynosi rolnikom błędów. Aby śledzić niż zasilanego biedronka, trzeba uzbroić lupę. Trudno uwierzyć, że to słodkie bug – drapieżnik straszne i żarłoczne, bo i prędkość ruchu jest małe, a zajęcie broni, takich jak, na przykład, modliszki, no. Ale „słońce” i nie jest to konieczne, ponieważ jego produkcja jest nadal powolny i całkowicie bezbronny.

Biedronki jedzą? Ich głównym dieta – mszyce i jego larwy. Nie kurczą się z „Sun” i skalę owadów, mączlików, przędziorków, małych gąsienic, owadów skalę, roślinożernych robaki i larwy Colorado chrząszczy ziemniaczanych. Kiedy owad ten zdradza niezwykłą apetyt: jeden bug dziennie zużywa 150-200 mszyce dorosłych lub larw 300-400. Ten niestrudzony drapieżnik może nawet kopać w ziemi, aby dotrzeć do mszyce pasożytniczych na korzeniach. Do tego jakość – żarłoczność i umiejętności poszukiwania drapieżne – Jego miłości i doświadczonych rolników. Wcześniej rolnicy, którzy mieszkają u podnóża, zostały wysłane pod koniec zimy w górach w poszukiwaniu zimujących biedronki, zebrać je w workach, a gdy prigreet słońce, wydany na własnej ziemi. W radzieckich bugs „spryskane” o zbiorowym farmie pól i winnic, upuszczając je z samolotów kukurydzy. Niestety, praktyka ta jest zapomniana, a będąc zwalczania szkodników za pomocą środków chemicznych lub GMO.

Biedronki jedzą w zimie? Ten wędrowny owad z pierwszych nocnych przymrozkach zaczynają migrować do gór. Jest to wkrada się pęknięciach i szczelinach skał. Na swoich miejscach zimowania latać tak dużo, że obejmują one skały czerwony wzór. Czasem w jednym miejscu gromadzi się kilka milionów egzemplarzy. W zwarciu, ale nie szalony: im więcej błędów Nieporządek w małe szczeliny, tym bardziej prawdopodobne, aby przetrwać ostrą górskim zimno. Gdy tylko słońce zaczyna ogrzać duże kamienie, małe „słońce” obudzić ze snu zimowego i latać na zewnątrz. Trochę nadmierną prędkością na młodej trawie, robaki składają jaja daleko od dużych kolonii mszyc, aby zapewnić ledwo zakreskowaną potomstwo pokarm. Liczba jaj zależy od diety matki. Sprzęgło jest od dwustu do czterystu jaj.

Po 5-8 dniach z nich pojawiają się małe larwy. Biedronki paszowego w moim dzieciństwie, które trwa około dwudziestu dni? Pierwsze przylegające jaja, z których nikt nie wyklute zaopatrzyć się w składniki odżywcze, aż do czasu, gdy larwa znajduje swoje główne żywności – jaj, larw lub mszyc dorosłych. A w ich dążeniu do młodego „słońce” jest bardzo cierpliwy i metodyczny – przecież oni nie mają skrzydeł jak dorośli latać do miejsc z lepszą dostaw żywności, a oni niestrudzenie, metr po metrze, kontrolować przestrzeń wokół nich.