835 Shares 3934 views

Aleksander Popow: radio i inne wynalazki. Biografia Aleksandra Stepanovicha Popova

Alexander Popov, zdjęcie, które zostanie wyjaśnione poniżej, urodził się w prowincji Perm w 1859 roku na 4 marca. Zmarł w Petersburgu w 1905 roku, w dniu 31 grudnia. Popov Aleksandr Stiepanowicz – jeden z najbardziej znanych rosyjskich inżynierów elektryków i fizyków. Od 1899 roku był honorowym inżynier elektryk, a od 1901-go – radny państwa.


Krótka biografia Popova Aleksandra Stepanovicha

W dodatku do jego rodziny miał sześcioro dzieci. W wieku 10 Aleksandr Popow został wysłany do Dolmatovsky szkoły. W tej szkole jego starszy brat nauczył się łaciny. W 1871 roku przeniósł się do Jekaterynburg Popov szkoły religijnej w trzeciej klasie, a od 1873 th ukończył po pełnym toku 1, najwyższej kategorii. W tym samym roku wstąpił do seminarium w mieście Perm. W 1877 TH Alexander Popov pomyślnie przeszły egzaminy do Petersburga uniwersytet w Wydziale Fizyki i Matematyki. Lata studiów dla przyszłego pracownika naukowego nie były łatwe. Został zmuszony do poszukiwania pracy, ponieważ środki nie są wystarczające. Podczas swojej pracy równolegle z ich studia tworzą finał jego poglądów naukowych. W szczególności, zaczął obejmować pytania współczesnej fizyki i elektrotechniki. W 1882 roku Aleksandr Popow ukończył studia z kandydata stopni. Został poproszony o pozostanie na uczelni, aby przygotować się do profesora na Wydziale Fizyki. W tym samym roku obronił pracę „na zasadach dynamo i magneto maszyn prądem stałym.”

Początek działalności naukowej

Młody specjalista jest bardzo przyciąga do badań eksperymentalnych w dziedzinie elektryczności – wstąpił do klasy w Mine kronsztadzkiego profesora elektrotechniki, matematyki i fizyki. Było dobrze wyposażone biuro fizyki. W roku 1890 Aleksander Popow został zaproszony do nauczania naukę w Kolegium Technicznego Urzędu Morskiego w Kronsztadzie. Równolegle do tego, od 1889 do 1898 roku był szefem głównej elektrowni w Niżnym Nowogrodzie Fair. Cały swój wolny czas Popow dał działalność eksperymentalną. Pytanie główne, że brał udział w badaniu, były właściwości fal elektromagnetycznych.

Działalność od 1901 till 1905

Jak wspomniano powyżej, od 1899 th Alexander Popov miał tytuł honorowego inżyniera elektrycznego i członek rosyjskiej tehobschestva. Od 1901 roku został profesorem fizyki w Instytucie Elektrotechniki cesarza Aleksandra III. W tym samym roku, Popov dano cywilnej (cywilnej) Rank piątej klasie – radca stanu. W 1905 roku, na krótko przed śmiercią, Popov decyzją Rady Naukowej Instytutu, został wybrany na rektora. W tym samym roku naukowiec nabył daczy nie daleko od dworca kolejowego. Udomlya. Gdzie mieszkała jego rodzina po jego śmierci. Zmarł naukowiec, o czym świadczy odniesień historycznych, z powodu udaru. Od 1921 roku o decyzji SNK rodziny RFSRR naukowca został wprowadzony na „pomoc życia”. Jest to krótka biografia Popova Aleksandra Stepanovicha.

badania doświadczalne

Co było głównym osiągnięciem, z którego słynął Popov Alexander Stepanovich? Wynalazek radia jest wynikiem wieloletniej pracy badawczej naukowca. Jego eksperymenty na radiotelegrafirovaniyu fizyka spędzony z 1897 na statkach Floty Bałtyckiej. Podczas swojego pobytu w szwajcarskim asystentów naukowiec przypadkowo zauważył, że gdy nie ma wystarczającej coherer sygnał wzbudzenia zaczyna konwertować modulacją amplitudy sygnału wysokiej częstotliwości w niskiej częstotliwości. W rezultacie, możliwe jest, aby wziąć go do ucha. Mając to na uwadze, Alexander Popov zmodyfikowany odbiornik włóż słuchawki w zamian wrażliwej przekaźnika. W rezultacie, w 1901 roku otrzymał przywilej pierwszeństwa w rosyjskiej nowego typu odbiornika telegraficznego. Pierwszy przyrząd Popov był nieco zmodyfikowany przykład ustawienie akademickie przedstawiają eksperymenty Hz. Na początku 1895 roku rosyjski fizyk zainteresował się eksperymentów Lodge, który ulepszonych coherer odbiornika i jest zaprojektowane, przez które można było odbierać sygnały z odległości czterdziestu metrów. Popov próbował odtworzyć odbiór, tworzyć własne urządzenie modyfikacja Lodge.

Charakterystyka urządzenia Popov

Detektor Lodge został przedstawiony w postaci rurki szklanej, wypełnionej opiłków metalu, zdolny gwałtownie – kilkuset razy – zmienić przewodnictwo pod wpływem sygnału radiowego. Aby doprowadzić urządzenie do swojego pierwotnego położenia, konieczne było potrząsnąć proch – tak zaburzony kontakt między nimi. Coherer Lodge został dostarczony automatycznego perkusistę, który pokonał stale na rury. Popov wprowadził automatyczną odwrotnej obwodu pośredniego. W rezultacie, przekaźnik pracował w radiu i włączone połączenia. W tej próbie jednocześnie iglicy, która pokonać probówkę trociny. Wykonując swoje eksperymenty z wykorzystaniem Popov wymyślone przez Tesla w 1893 uziemiony maszt antenowy.

Korzystanie z urządzenia

Po raz pierwszy urządzenie Popov przedstawił w 1895 roku, rok w dniu 25 kwietnia, w ramach wykładu „relacji metalowego proszku do drgań elektrycznych”. Fizyk opublikował je w opisie zmodyfikowane urządzenie zauważyć swoje niewątpliwe zalety, przede wszystkim do rejestracji perturbacje w przypadku atmosfery i do celów wykładowych. Naukowe wyrażając nadzieję, że jego urządzenie może być używane do przesyłania sygnałów w regionie przy użyciu szybkich oscylacji elektrycznych zostanie wykryta jak najszybciej źródła fal. Później (od 1945) daty prezentacji Popow został obchodzony jako Dzień Radia. Jego urządzenie fizyk związany z br pisanie cewki. Richard uzyskania w ten sposób, urządzenie wykrywające w atmosferze drgań elektromagnetycznych. Następnie ta modyfikacja użyto Lachinov ustaw wskaźnik „Burza” na stacji pogodowej. Niestety, działania Departamentu Navy nakłada pewne ograniczenia na Popowa. W związku z tym, obserwując uroczyste zobowiązanie do nieujawniania informacji, fizyk nie publikuje nowe wyniki swojej pracy, gdyż były one w tym czasie poufnych informacji.