838 Shares 7041 views

Sinoflanovaya maść


Sinoflanovaya maść zwykle białe lub lekko żółty kolor i główną substancję czynną w nim jest acetonid fluocinolonu. Jako substancje pomocnicze stosuje się w preparacie gidrinol D, wazelina, metyloparaben, kwas cytrynowy, glikol propylenowy, makrogol, propyloparaben, eter cetostearylowy, woda oczyszczona. Lek ten należy do grupy leków kortykosteroidów.

Niektórzy ludzie błędnie nazywają sinoflanovoy sinaflanovuyu maści, ale w każdym przypadku, przed użyciem należy zbadać szczegółowo dołączonej instrukcji, jak to jest przypisane nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Sinoflanovaya Maść: Stosowanie leku

Środki stosowane do leczenia świądu, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, neurodermit, alergiczne choroby skóry, tocznia rumieniowatego układowego, egzemy, oparzenia i tytuły i oparzenia słoneczne i ukąszeniach owadów.

Sinoflanovaya maść przeciwalergiczne, glukokortykoidami, działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe i służy jedynie jako środek zewnętrznego.

Sposób stosowania i zalecana dawka

Wyciska się z tubki i małej ilości maści za pomocą ruchów obrotowych rąk masowania do 3 razy dziennie, wcierać w skórę pacjenta. Dla większego efektu, często po nałożeniu sinoflanovaya maść ból objętej opatrunkiem okluzyjnym, do którego dodatkowo zastosowano narzędzie. Tak więc możliwe jest, aby pozostawić na 3-4 dni. Nie zaleca się stosowania bandażem dużą ilość leku nie powinna przekraczać 2 g dziennie. Najlepiej jest zastosować maść wykazała obecność suchych form zapalenia skóry.

Sinoflanovaya maść jest przeznaczony do użytku w małym czasie. To nie może być na zbyt dużo skóry. W trakcie leczenia tym lekiem zaleca się noszenie luźnych ubrań.

Możliwe działania niepożądane po zastosowaniu sinoflanovoy maści:

– pojawienie się pieczenie, świąd, trądzik steroidowy, rozstępów, suchość skóry, zapalenie mieszków włosowych ;

– jeśli stosować leku przez dość długi okres czasu, może powodować zanik skóry, miejscowy hirsutyzm, teleangiektazje, plamica, zaburzenia pigmentacyjne, nadmierne owłosienie, łysienie frontalnego że dzieje się bardzo często u kobiet;

– w przypadku dużej liczby maści mogą pojawić się znaczące skórne objawy ustrojowe, takie jak „steroid” wrzód żołądka, spowalniając procesy naprawcze, nieżytu żołądka, zespołu Cushinga, niewydolność nadnerczy;

– można także otrzymać wtórnego niedoboru odporności, która charakteryzuje się nasileniem przewlekłych chorób zakaźnych, uogólnienie infekcji rozwoju oportunistycznych infekcji.

Przeciwwskazania do stosowania maści sinoflanovoy

Ty funkcji nie można używać w obecności skórnych objawów kiły, gruźlicy, nadwrażliwość skóry, wysypki na pieluchy, trądzik różowaty, trądzik, rozległych blaszkach łuszczycowych, świąd odbytu i narządów płciowych. Także stosowanie wspomnianego maści jest przeciwwskazane

– zakażenia pierwotnego skórne wywołane przez bakterie, wirusy lub grzyby,

– żylne owrzodzenia podudzi, które pojawiły się z powodu żylaków,

– nowotwory skóry,

– ciąża, laktacja,

– jak również dzieci do 2 lat,

– obecność owrzodzeń i ran w maści ziemia nakładki.

Szczególnie ostrożnie należy stosować lek aktywny dziewcząt w okresie dojrzewania ich. Jeśli narzędzie jest stosowane do dzieci, nie jest możliwe, aby je pokryć duże powierzchnie skóry, ponieważ może to spowodować spowolnienie dzieci.