532 Shares 1940 views

Jak leczyć przewlekły kaszel? Najlepsze leczenie

oddechowego ciała najczęściej narażone na negatywny wpływ różnych wirusów i bakterii. Nawet proste hipotermia może spowodować poważne przeziębienia, którym towarzyszy wysoka gorączka, złe samopoczucie, kaszel i nieżyt nosa. Z reguły leczenie przeziębień trwa 1-2 tygodni, ale jeśli w tym czasie pacjent jest na naprawić, to wskazuje na powagę choroby.


Przyczyny przewlekłego kaszlu

Cząstki obce, śluzu i plwociny wprowadzania do układu oddechowego, są drażni błon śluzowych narządów, z powodu występuje kaszel. Przedłużający zimno często rozwija się przewlekłe zapalenie oskrzeli, których nasilenie odbywa się co 2-3 miesiące przez kilka lat. Zatem głównym objawem jest przewlekły kaszel. Przyczyny pogorszenia choroby są następujące:

 • często hipotermia;
 • infekcyjne choroby dróg oddechowych (wirusa grypy, ból gardła, zapalenie migdałków, itd.);
 • zakażenia wirusowe (ARI ARI).

Nawiasem mówiąc, przewlekły kaszel nie jest zawsze związane z chorobami układu oddechowego. Takie objawy mogą wystąpić u nałogowych palaczy i ludzi, którzy pracują w niebezpiecznych przedsiębiorstw.

Istnieją dwa główne powody, dla rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli etapie:

 1. Leczenie ostrej postaci tej choroby jest nieskuteczny lub częściowo, co dało powikłań.
 2. Praca pacjent obejmuje przemysłu niebezpiecznych, gdzie osoba wdycha pyłu, oparów związków chemicznych i substancji toksycznych. Cząstki obce podczas oddychania, należą do oskrzeli i są zdeponowane w którym, co prowadzi do zmiany w strukturze błony śluzowe.

Jakie choroby można ukryć pod przewlekłego kaszlu?

Przewlekły kaszel w większości przypadków występuje z powodu astmy, zespół z nozdrzy i zgaga. Rzadziej przyczyną jej występowania różne zakażenia, choroby płuc, reakcje alergiczne na leki.

Zespół nozdrzy charakteryzuje się dużą wydzieliny jamy nosowej. Śluz spływający z nosa i gardła, podrażnienie, z powodu których nie jest przewlekły kaszel. Leczenie jest przede wszystkim mieć na celu wyeliminowanie podstawowych objawów choroby: zapalenie błony śluzowej nosa i przekrwienie błony śluzowej nosa. Zespół ten występuje u pacjentów cierpiących z powodu przeziębienia, alergii, zapalenia zatok i tak dalej. N.

Przewlekły kaszel – to zjawisko powszechne w stanu astmatycznego. Czasami może towarzyszyć objawy towarzyszące: duszność i świszczący oddech. Pogorszenie stanu zdrowia i zwiększenia odruchu kaszlu może być spowodowane przez różne zakażeń układu oddechowego. Niskie temperatury i suche powietrze, a także łączy różne substancje i substancje zapachowe mogą również wywołać astmę.

Kwas, spada z żołądka do przełyku, co prowadzi do pojawienia się zgagi. Ponieważ działa drażniąco na błony śluzowe krtani, może nastąpić przewlekły kaszel.

choroby dróg oddechowych wywołane przez zakażenia, mogą wiązać przedłużonego kaszel, który trwa dłużej niż 1,5 razy miesięcy. występuje znaczne podrażnienie dróg oddechowych w czasie choroby, która powoduje nasilenie. W tej sytuacji, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na leczeniu choroby podstawowej.

Kaszlu przewlekłego zapalenia oskrzeli – główny objaw. Występuje na skutek podrażnienia oskrzeli – oddziały tchawicy. Palacze z tą chorobą ludzie chorują częściej.

Eozynofilowe zapalenie oskrzeli – rodzaj procesów zapalnych dróg oddechowych. Często staje się przyczyną kaszlu, w tym przewlekłe. Ta diagnoza nie jest tak powszechne jak astma. Obraz kliniczny jest podobny do choroby z objawami astmę. Oskrzeli gromadzi się śluzu i biopsji komórki eozynofile Wyniki pokazały, które wywołują rozwój choroby. Ale z biegiem testów oddechowych, objawy astmy nie są wykrywane.

Jakie typy przewlekłego kaszlu są

Jak widać, przewlekły kaszel u dorosłych może być spowodowane różnymi chorobami. Aby dokładną diagnozę i przepisać skuteczną kurację może być tylko specjalista po inspekcji i otrzymania wyników badań.

W praktyce medycznej, istnieją trzy główne typy przewlekłego kaszlu:

 1. Głuchy, kontynuując długi czas kaszel może wskazywać poważnych chorób układu oddechowego (na przykład zapalenie płuc).
 2. Przewlekłe suchy kaszel (szczekanie) występuje, gdy penetracja wirusów w organizmie, które należą do oskrzeli i drażnią błonę śluzową gardła i strun głosowych.
 3. Histeryczny kaszel – wyraźna oznaka stanu astmatycznego i krztuścowi.

Sposoby diagnozowania

Aby ustalić prawdziwą przyczynę kaszlu, należy skonsultować się z lekarzem. Powiedz mu o swojej kondycji fizycznej i objawów, a także przechodzić badania, wizytę u lekarza.

Rentgenowskie klatki piersiowej może być konieczne, jeżeli przewlekły kaszel trwa powyżej 8 tygodni. Jeśli istnieje podejrzenie astmy, badanie czynności płuc jest przepisywany. Podczas procedury pomiaru przepływu powietrza, który wchodzi i opuszcza płuca.

Jeśli pacjent skarży się na zgagę, który rozpoczyna się po teście odruchu kaszlu określonym pH-metru. Tak więc w przełyku jest mierzony poziom kwasowości. Jeśli zaleca się poddać endoskopii zatem potrzeba określenia czynników, które podrażniają przełyk i uzyskać biopsji.

Jeśli istnieje podejrzenie pochodzenie alergiczny kaszel, testy alergiczne muszą przechodzić. Ponadto, w celu ustalenia prawidłowego rozpoznania lekarz może zamówić pełną morfologię krwi, moczu i, jeśli to konieczne, EKG i CT.

Leczyć suchy kaszel dla dorosłych

Przed rozpoczęciem leczenia kaszlu, ważne jest, aby ustalić, co spowodowało podrażnienie. Może to być wirusy, bakterie i grzyby nawet. W zależności od rodzaju patogenu, używane takich leków:

 • „Summamed” i „azytromycyny” – podczas infekcji bakterii.
 • Od infekcji wirusowej – „Arbidol” „” i acyklowir
 • „Nystatyna” i „Termikon” – jeżeli choroba jest powodowana przez grzyby.

Każdy lek powinien być podawany przez lekarza. Samoleczenie może prowadzić do pogorszenia stanu fizycznego pacjenta i skomplikować proces odzyskiwania.

Po prawdziwych przyczyn chorób i wyznaczonym leczenia, zaczynają walczyć z przejawami co jest suchy kaszel zostały zidentyfikowane. Atrybut pacjent oznacza działanie mukolityczne ( „Mucosolvan” lub „bromoheksynę”), które zwiększają wydzielanie w oskrzelach. Do usuwania plwociny powołać wykrztuśne leki „” korzeń prawoślazu, ACC i innych. Dzięki tych leków, kaszel z fazy bezproduktywnego przechodzi w produktywne, dzięki czemu wraz z patogenami wyjściowych flegma.

W alergicznym kaszlu przepisać leki przeciwhistaminowe:

 • "Claritin";
 • „Loratadyna”;
 • "Suprastin".

Podczas zakażenia krtani (zapalenie krtani i gardła) służy podlewania spraye. Mają działanie przeciwbólowe i dezynfekujący i złagodzić obrzęk błony śluzowej.

Suchy kaszel u dzieci – niż leczyć?

Przewlekły kaszel u dziecka jest silnym przejawem niż u dorosłych. Techniki terapeutyczne dla młodych pacjentów muszą być wyrozumiały. Tak, silny lek jest przepisywany tylko w ciężkiej chorobie.

Stosowane środki przeciwbólowe „Nurofen” jako syrop lub zawiesina „Panadol”. I jak wykrztuśne i mukolityczne, uważane za skuteczne syrop „Dr Theiss”, „Doktor Mama” i „Lasolvan”.

Jeśli choroba jest spowodowana przez zarazki powołać „Biseptol” lub narkotyki analogowych.

Leczenie antybiotykami spożycia, powinno się odbyć na receptę lekarza i pod jego ścisłą kontrolą. Czas trwania leczenia i dawkowania leków określa ekspert. Również z antybiotykami (dla dzieci jest „Cefodox” lub „Sumamed”) ustalone probiotyki ( „linki”), aby przywrócić mikroflorę jelitową.

Aby poprawić stan chorego dziecka jest zalecany do czyszczenia na mokro w pokoju, aby przewietrzyć pomieszczenie, w celu zapewnienia normalnej wilgotności w mieszkaniu. Ponadto, dziecko powinno pić dużo ciepłych płynów.

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby konieczne jest, aby pokazać pediatrą dziecka.

Tradycyjne metody leczenia

Tradycyjna medycyna w takich przypadkach Rada:

 • Z zimnym napojem ciepłego mleka lub herbaty z cytryną. Ponieważ witamina C jest zaangażowana w zwalczaniu chorób spowodowanych przez bakterie i wirusy, które mogą uczynić herbatę porzeczki, maliny i wapna.
 • Płukanie gardła może zmniejszyć podrażnienie gardła. Procedura ta jest stosowana, sól sodową lub jodowego rozwiązań.
 • W leczeniu suchego kaszlu stosowanych herbatki ziołowe. Najskuteczniejsze są uważane za rośliny tymianek, rumianek, korzeń lukrecji i nagietek. Najlepiej jest użyć herbatki ziołowe. Bulion może być wykorzystane do płukania.
 • Wdychanie z olejkami eterycznymi (melisa, eukaliptusa, ekstrakty sosna), są dobrze znane w leczeniu zapalenia oskrzeli.

profilaktyka

Aby zapobiec chorobie jest łatwiejsze niż leczyć, więc trzeba przestrzegać pewnych zasad:

 • Nie supercool.
 • Praktykować dobrą higienę po wizycie w miejscach publicznych.
 • Dieta powinna zawierać produkty bogate w witaminy i mikroelementy.
 • Konieczne jest, aby stopniowo twardnieje ciała.
 • Wietrzyć pomieszczenie częściej i być na zewnątrz.
 • Unikać kontaktu z chorymi.
 • W przypadku sytuacji epidemiologicznej – obserwować tryb maski.

Te proste wskazówki pomogą zapobiegać chorobom i wzmocnić swoje ciało. Jeśli podejrzewasz, że w ich przewlekły kaszel, objawy mogą wskazywać na rozwój ciężkiej choroby, więc postępować z wizyta u lekarza nie jest konieczne.