103 Shares 9389 views

Kamień Staghorn w leczeniu nerek i konsekwencji

Staghorn kamień w nerce, niestety, trudno uznać to rzadkość, ponieważ diagnoza jest często rejestrowane w nowoczesnej urologii. To poważna patologia, która w przypadku braku leczenia jest obarczona niebezpiecznymi konsekwencjami. Jednakże, jeśli wczesna diagnoza i prawidłowe leczenie prowadzone korzystny wynik dla pacjentów. Dlatego ważne jest czas, aby zwracać uwagę na objawy i natychmiast zasięgnąć porady lekarza.


Staghorn kamień w nerce: zdjęcia i opis

Najpierw do czynienia z faktem, że jest to podane patologia. Kamień staghorn w nerkach – formowania mineralnej z charakterystycznym struktury zewnętrznej. Rachunek ten przypomina kawałek korala lub rogów jelenia. Złogów wymiary mogą być różne – od kilku milimetrów do 8 (a czasami więcej) centymetrów.

Według statystyk, choroba jest najczęściej diagnozowane u osób w wieku od 30 do 50 lat. Nawiasem mówiąc, kobiety są bardziej podatne na tę chorobę – płeć piękna ma wpływ na powstawanie tych kamieni są trzy razy częściej. Mówi się, że ryzyko wystąpienia choroby jest to, że często odbywa się w ukryciu. Pacjenci nie zauważyć poważnych naruszeń, a objawy są tak niewyraźne (zwłaszcza w początkowej fazie), które nie wzbudzają podejrzeń. Dlatego wiele osób szuka pomocy jest już w końcowej fazie, a duży kamień staghorn w nerce jest znacznie trudniejsze do usunięcia.

Głównymi przyczynami kamieni

W rzeczywistości, istnieje wiele przyczyn tego rozwoju choroby. Staghorn w kamieni nerkowych jest utworzona przez naruszenie procesów fizycznych i chemicznych w ciele ludzkim. Czynniki ryzyka obejmują:

  • skłonności genetycznych;
  • zakłóceń układu sercowo-naczyniowego;
  • chorób zakaźnych, w szczególności w przypadku upadku układu moczowo-płciowego;
  • wzrostem stężenia soli i białka w moczu, jak związki białkowe są elementy służące do tworzenia kamieni nerkowych;
  • naruszenie metabolizmu wapnia i fosforu.

Pierwszym etapem rozwoju choroby i jej objawów

Po pierwsze, powiedzmy, że choroba zwykle rozwija się w ukryciu. staghorn kamień w nerce mogą rosnąć bardzo szybko. U niektórych pacjentów, zwiększenie wielkości kilku centymetrów do kilku miesięcy, a nawet tygodni.

We współczesnej medycynie, postanowił przeznaczyć cztery etapy powstawania i wzrostu kamieni w nerkach. W pierwszej fazie choroby, pacjenci zwykle nie zdają sobie sprawy, że jest problem. Staghorn kamień jest w ciągu jednego miednicy.

Specyficzne objawy są zazwyczaj nieobecne, ale możliwe jest, aby zwrócić uwagę na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Na przykład, niektórzy ludzie zawiadomienie spadła wydajność, zmęczenie, ciągłe osłabienie. Od czasu do czasu pojawiają się bóle głowy. Sporadycznie pacjenci mają uczucie chłodu. Znaki mogą być przypisane do suchości w ustach.

Cechy drugiego etapu

W drugim etapie odlewowej kamicy nerkowej Poczyniono pewne pogorszenie. Rachunek położony w miednicy extrarenal typ, ale rośnie w dwóch lub więcej filiżanek. Objawy ogólnego stanu pogorszenia stają się bardziej wyraźne – dreszcze i bóle głowy występują częściej.

Ponadto, pacjenci zaczynają mieć ból w okolicy lędźwiowej. Nieprzyjemne uczucie, ale toleruje. Bolesność jest tam, po czym znikają – wiele osób na tym etapie zrobić bez środków przeciwbólowych.

Objawy i podczas trzeciej fazy choroby

W trzecim etapie kamienia koralowego, który znajduje się w miednicy wewnątrznerkowa typ już kiełkujących procesy we wszystkich kubków. Na tym etapie, co do zasady, objawy kliniczne stają się ciężkie. Jest dokuczliwy ból okresowo wzmocniony, a następnie całkowicie się nieodłączne pacjenta.

Pacjenci skarżą się na znaczne osłabienie, nawet najmniejszy wysiłek fizyczny powoduje zmęczenie. Jest wzrost temperatury ciała.

Co czwarty etap?

Na tym etapie, cały system skrzyżowania puchar jest wypełniony kamicy staghorn. Pacjent przejawia objawów kolki nerkowej. Ból krzyża jest prawie zawsze obecny, a dyskomfort staje się bardziej wyraźny.

Nieleczona rozwija się przewlekła niewydolność nerek. Pacjent cierpi na suchą pragnienia w jamie ustnej i na stałym poziomie, ilość wydalanego moczu może się zmniejszyć. Często pacjenci rozwijać odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Niestety, wielu pacjentów szukać pomocy u specjalisty jest już na czwartym i ostatnim etapie patologii. Rozpuścić lub usunąć kamień Staghorn w nerkach jest już bardzo trudne, a także w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania układu wydalniczego.

Komplikacje w obecności kamieni staghorn

Nieleczona podobna patologia jest obarczona powikłaniami. W szczególności, pewne pacjent doświadcza pogorszenia wydalania moczu, czasem aż do całkowitego zaprzestania naturalnych procesów selekcji. W związku z częściowym przepływie moczu zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia infekcyjnego zapalenia nerek i innych narządów układu moczowo-płciowego.

Brak leczenia i progresji chorób nerek, często prowadzi do rozwoju niewydolności nerek. W najgorszym przypadku, jest zanik tkanki nerek i utrata chorej nerki.

Podstawowe metody diagnozowania

Kiedy choroba ta jest bardzo ważne, aby w porę wykryć staghorn kamień w nerce po zakończeniu leczenia w dużej mierze zależy od tego. Według statystyk, rachunek we wczesnych etapach rozwoju zostały odkryte przez przypadek. Wśród najbardziej informacyjnych metod diagnostycznych emitują ultradźwiękowej kontroli i X-ray – specjalista może potwierdzić obecność formacji mineralnych, ustala ich położenie i rozmiar.

Oczywiście, musimy trochę dodatkowych badań. W szczególności pacjenci siedzieć na analizie próbek krwi i moczu. Jeśli podejrzewasz, że badania laboratoryjne prowadzone są w obecności chorób zakaźnych w celu określenia gatunków czynnik sprawczy i stopnia jego wrażliwości na konkretnym środkiem antybakteryjnym.

staghorn kamień w nerce: Leczenie za pomocą leków

Tylko wykwalifikowany lekarz może mieć plan leczenia, ponieważ wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby, wielkości kamieni i kilka innych czynników. Jak rozpuścić kamienie nerkowe staghorn?

Natychmiast to znaczy, że lek jest skuteczny tylko wtedy, gdy kamienie są zbudowane z kwasu moczowego. Kolejny skład chemiczny kamieni nie nadających się do istniejących leków.

Leki takie jak „Cystenalum”, „Avisan”, „Olimetin” i „Uroflyuks” zapobiegać powstawaniu kamienia przez zwiększanie stężenia soli w ciele. Jeśli podczas badania pacjent stwierdzono, że podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi, zaleca się przyjmowania allopurinol i benzbromaron. Leczenie jest obowiązkowe części witamin z grupy B, witaminy E i pozytywny wpływ na błony komórkowe. Wymiana fosforu potasu może normalizować biorąc ksidifon „lek”.

Jest to ważne i leczenie objawowe. Na przykład, w wysokiej temperaturze, leki przeciwgorączkowe podawać pacjentom. Niesteroidowe leki przeciwzapalne i rozkurczowe pomóc pacjentowi, aby pozbyć się bólu. Jeśli powstawanie kamieni zakaźnych są związane z uszkodzeniem tkanki dróg moczowych, to wymaga stosowania antybiotyków (w tym przypadku prowadzony przez wyniki badań laboratoryjnych, aby wybrać leku).

Należy natychmiast stwierdzić, że rozpuszczenie i usunięcie pozostałości z organizmu kamieni – długotrwałym procesem. Leczenie zwykle daje wynik po 2-3 miesiącach leczenia. Odpowiednio, układ ten jest odpowiedni tylko w początkowych stadiach choroby, i tylko, jeśli wzrost wielkości kamieni powoli.

interwencja chirurgiczna i jego funkcje

Nie zawsze z pomocą medycyny zachowawczej utrzymuje Staghorn kamieni nerkowych. Operacja w niektórych przypadkach po prostu niezbędne. Nawiasem mówiąc, jest to skuteczna metoda, gdyż pozwala szybko oczyścić miedniczki nerkowej i kubki z kamieni.

W pewnym momencie, lekarze oferowane pełną operację brzucha. Obecnie technika ta nie ma zastosowania. dzisiaj uważane za bardziej odpowiednie procedury małoinwazyjne. Na początek wielkie kamienie są rozdrabniane, a następnie użyć lekarz fiberoskop usuwa małe kawałki kamieni. Do takiej operacji wymaga tylko niewielkiej przebicie tkanek zewnętrznych, a ryzyko zakażenia jest minimalne wpis.

usuwanie kamienia za pomocą lasera lub urządzenia ultradźwiękowe

Jak już wspomniano, w celu usunięcia kamieni, ich pierwsza zgnieciony na mniejsze Chastikov. Dzisiaj ten cel jest powszechnie stosowane urządzenia ultradźwiękowe i laserowe. Natychmiast to znaczy, że w tym przypadku USG w celu usunięcia kamieni Staghorn nie jest bardzo wydajny, pomimo faktu, że jest on powszechnie stosowany do kruszenia i usuwania innych rodzajów kamieni nerkowych.

Najbardziej skuteczne jest nadal uważane laseroterapii dla tej patologii. Zazwyczaj laser wprowadza się przez nakłucie w zewnętrznych tkanek miękkich. Przez tego samego lekarza na przebicie i wyciąga kawałki kamieni. Zrozumiałe jest, że część pokruszonych kamieni z organizmu w sposób naturalny. Ponadto, po usunięciu konstrukcji jest niezwykle ważne, aby przestrzegać odpowiedniej diety i brać leki do normalizacji pracy układu wydalniczego.

Dieta w obecności kamieni i tradycyjnych terapii

Usuwanie kamieni nerkowych staghorn – to nie wszystko. Zarówno w trakcie i po terapii, pacjent musi uważnie śledzić diety, ponieważ pod wieloma względami zależy od pracy układu wydalniczego. Pacjent jest zazwyczaj zaleca się całkowicie wyeliminować z diety półproduktów, a także produkcji mleka kwaśnego. Nie jest konieczne, aby jeść przyprawy i przyprawy, zwłaszcza sól. Pacjentom zaleca się również zrezygnować alkohol, napoje gazowane i napoje gazowane, mocnej herbaty, kakao i kawy, preferując świeże soki i kwaśną Morse.

Ludzie z takiej diagnozy zaleca się uwzględnić w codziennej diecie owoców i warzyw, w tym czerwonej porzeczki, arbuza, dyni, ziemniaki (najlepiej pieczone). Pozytywny wpływ na zużycie organizmu suszonych moreli i rodzynek. Można jeść zupy, ryby i mięso, ale im lepiej przygotować dla pary. Oczywiście, ważne jest, aby monitorować systemu wody picia przynajmniej dwóch litrów płynu dziennie.

Czy to w domu, aby usunąć Staghorn kamieni nerkowych? Leczenie środków ludowej w tym przypadku może być przepisywany wyłącznie przez lekarza. W żadnym wypadku nie można ignorować objawów, aby zrezygnować z zawodowych, które pomogą i liczyć na samoleczenia, ponieważ może to prowadzić do tragicznych skutków.

W niektórych przypadkach, lekarze nie polecam biorąc wywary z ziół leczniczych, w celu przyspieszenia procesu rozpuszczania kamieni i zapobiegania nowe. W szczególności, uważa się za użyteczne wywary kwiatostanów fasoli, korzenie dzikiej róży i słonecznika, liści brzozy.