733 Shares 9155 views

Nina Khrushcheva – żona pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego CPSU

Nina Petrovna Chruszczowa nigdy nie była ikoną stylu. Jest prostą i szczerzą kobietą, o silnym nastawieniu i dobrym sercu. Śmiałej i pełnej damy w żaden sposób nie przypomina roli pierwszej damy, ale jej mąż kochał ją bez pamięci. To jest historia prawdziwej miłości i zaufania – proste szczęście małżeńskie.

Nina Khrushcheva: Biografia

Nina urodziła się w 1900 roku w mieście Wasiliv. W tym czasie należał do prowincji Ljublensk. Rodzice byli prostymi chłopami. W wieku dziewięciu lat dziewczyna poszła do wiejskiej szkoły. Zawsze starannie studiowała, była zbierana i dokładna. Później ukończyła studia z Mariinsky Women's College. Podczas ewakuacji z nim dotarł do Odessy. Pracował w biurze działu szkoleniowego.

Pod ziemią w 1920 r. Dołączył do CPSU (b). W czerwcu tego samego roku została wysłana na front polski jako agitator. Trochę później jesienią Nina poszła studiować na uniwersytecie komunistycznym imieniem YM Sverdlov. W 1921 roku została wysłana do Bakhmut w Donbasie, aby uczyć w lokalnej szkole partyjnej.

W 1922 roku prawie zmarła na tyfus. Kobieta była twarda i silna. Po krótkiej chwili po chorobie została wysłana do pracy: aby szkolić nauczycieli w Taganrog. Nikita Chruszczowa spotkał się w Juzovce, gdzie pracowała w szkole partyjnej.

Wdowa Chruszczowa

W chwili znajomości Chruszczow był już młodym wdowcem i miał syna i córkę. Ślub za wcześnie. Przystojny facet, tancerz, harmonizator i sportowiec był godnym pozazdroszczenia oczyszczeniem. Nic dziwnego, że dziewczyny nie dały mu przepustki. Pierwsza żona Chruszczowa – Efrosinya Pisarev. Była naprawdę sprytna i piękna. Niestety, kobieta zmarła na tyfus, pozostawiając Nikita dwoje dzieci. Chruszczow był bardzo zaniepokojony wyjazdem ukochanego, ale musiał żyć dalej. Ponieważ był jeszcze bardzo młody, a dzieci potrzebowały matki, błagał Ninę Petrovną. Jej ciepło, życzliwość, szczerość, a równocześnie jej ambicja wywarła Nikitę.

Fateful spotkanie

Nina Kukharchuk była bardzo ukraińską kobietą o chłopięcym fryzurze i okrągłej twarzy. Byli wewnętrznie bardzo podobni – dzieci ich epoki. Nina miała dar perswazji, dobre zdolności oratoryjne. Odkąd Kukharchuk urodził się w Polsce, znała trzy języki od czasów dzieciństwa:

  • Ukraiński;
  • Rosyjski
  • Polski.

Później Nina Petrovna Chruszczowa doskonale opanowała angielski. Jej brak wykształcenia i prymitywizmu to nic innego, jak pogłoski, że zazdrośni ludzie odeszli.

Prosty komunista

Nina Petrovna Chruszczowa pracowała jak wszyscy inni. Nie myślała, że coś innego niż inne radzieckie kobiety. Dzień roboczy zaczął się o ósmej rano i czasem nie wracała do domu do dziewiątej. Nina Petrovna kierowała działem partyjnym w fabryce lamp elektrycznych.

W pracy jeździła tramwajem. Kobieta nie mogła nawet myśleć o ochronie. Aż do połowy lat sześćdziesiątych w swoim paszporcie wymieniono, że nazywa się Nina Kukharchuk. Małżonkowie nie widzieli potrzeby rejestrowania związku. Zarejestrowali się dopiero po tym jak Nikita Chruszczow zrezygnował i musieli zostać zarejestrowani w nowym miejscu.

Silna rodzina i mądrość męża

W życiu małżeńskim Chruszczow (pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego CPSU) zachowywał się zgodnie z zasadami psychologii niezależności. Znał się z tą doktryną, ale intuicyjnie wybrał tę taktykę. Nie ograniczył swoich członków do rodziny i szanował opinię wszystkich. Szacunek psychologicznych granic innych ludzi jest kluczem do szczęśliwego małżeństwa.

Dzieci Chruszczow również angażował się w to, czego chcieli. Rodzice nie wybierali dla nich zawodu, ale dawali okazję do rozwijania nieodłącznych zdolności natury. Rada i Julia nauczyli się, jak zostać dziennikarzem. Elena poświęciła się jurysprudencji. Syn Siergiej uosabiał sen swojego ojca i został inżynierem.

Dom dziecka jest pełen

Czterech Chruszczowa miało jeszcze trzy dzieci. Śmiech dzieci zawsze brzmiał w ich domu. Siostrzenicy lubili również odwiedzić Ninę. Żona Nikity Siergiejewicza była sympatyczna i uprzejma, ale jednocześnie surowa i zorganizowana.

Nie zajmowała się kwestiami krajowymi. Właśnie sprawdził instrukcje podane sługom. Nigdy nie stała za piecem, nie czyściła i nie przynosiła wygody w domu. Para mieszkała w mieszkaniach państwowych. Tutaj nic nie należało do nich. A co najważniejsze, nie lubiła alkoholu w domu.

Zabawna delegacja

W 1961 r. Para Chruszczowa udała się do Wiednia, gdzie spotkał się z prezydentem Johnem F. Kennedy'm. Towarzyszył mu żona Jacqueline – wysoka, szczupła, z gustownie ubraną damą. Nie jest możliwe spojrzenie na wspólne zdjęcie bez uśmiechu. Nina Chruszczowa i Jacqueline Kennedy wyglądali tak zabawnie. Żona Nikity Siergiejewicza wyglądała nieco dziwnie na "wysokie społeczeństwo": półcienne włosy, prostą sukienkę przypominającą domowe ubrania. Ale jednocześnie zachowywała się zrelaksowana, uśmiechnięta i żartująca. W tej kobiecej było ogień, który mógłby rozgrzać każdego.

Nina Chrushcheva podczas spotkania spotkała się z doskonałą znajomością języka angielskiego. Całkowicie zastąpiła tłumacza. Kobieta miała doskonałe wykształcenie, mówiła płynnie w trzech językach. Poza tym, przyszła na wizytę odpowiedzialnie i poprawiła wymowę w specjalnych kursach.

Nikita Chruszczowa i jego żona udali się na spotkanie z prezydentem USA, aby pokazać, że mogą być bliżej Ameryki i że są gotowi na nowy skręt w relacjach. Ci śliczni, pełni i sympatyczni ludzie, którzy nie pasują do ogólnego obrazu "wysokiego społeczeństwa", wywarli wspaniałe wrażenie. Nikt nie spodziewał się, że olbrzymi i przerażający ZSRR prowadzony jest przez ekscentrycznego, grubego mężczyzny, machając butlą i zakłopotany na widok latynoskich tancerzy. Nina Chruszczowa i Jacqueline Kennedy już pół godziny po spotkaniu rozmawiali jak przyjaciele bosomu.