463 Shares 5809 views

Bezprzewodowa: co to jest w technologii komputerowej?

Ostatnio bardziej częste pytanie wśród użytkowników terminali komputerowych, laptopów i urządzeń mobilnych: „Wireless – co to jest?”. Spójrzmy na ten temat i podać kilka podstawowych pojęć.

Bezprzewodowa: jest to w sensie ogólnym?

Odepchnąć, aby rozpocząć będzie z definicjami i tłumaczyć słowa z języka angielskiego. Jest on utworzony z drutu słowa (kabel, przewód, drut) i zamknięcie nie-, który po dodaniu do oryginalnego słowa jest „brak”, „wolnej” i t. D.

Faktycznie, stąd można wnioskować, że bezprzewodowy, w rzeczywistości oznacza „Wireless”. Dzisiaj jest taka rzecz już zastosowania do systemów łączności i dostępu do Internetu. Kto nie słyszał o Wi-Fi? Ale taka sieć może być scharakteryzowana właśnie terminem „bezprzewodowych”.

Co to jest karta bezprzewodowa: podstawowe pojęcia i typy

W odniesieniu do kart, które są wykorzystywane do komunikacji bezprzewodowej, najczęściej są to routery ADSL modemy z wbudowanym Wi-Fi, USB adapter, jak również standardowe komponenty oparte na magistrali PCI są instalowane, na przykład w stacjonarnych komputerach, Wi-Fi -modules gadżetów mobilnych, a także łączące poprzez Bluetooth (oni również należą do kategorii technologii bezprzewodowej).

Jest rzeczą oczywistą, że zasady ich działania są nieco inne, jak również metod instalacji i konfiguracji. Na przykład, router, w zależności od modelu, mogą zapewnić dystrybucję adresów IP do wielu urządzeń, a zakres tych zakresach 10-100 mw linii wzroku. Adapter USB i urządzenia stacjonarne on oparty na magistrali PCI podłączony bezpośrednio do komputerów lub laptopów i są zdolne do komunikacji bezprzewodowej tylko dla terminali, które są bezpośrednio związane. Jak już wiadomo na temat działania lub dostępności sygnału w innych urządzeniach nie można mówić tutaj. Chociaż w niektórych modelach można dokonać dystrybucję z własnego komputera lub laptopa. Ale pytanie nie dotykać.

Sieci bezprzewodowe i dodatkowe fundusze

Pojęcie „Sieci WLAN» (sieć bezprzewodowa) pojawiła się stosunkowo niedawno. Jeśli mówimy o technologii komputerowej, istnieją dwie główne kategorie mogą być zidentyfikowane sieci: Wi-Fi i WiMAX.

Jest rzeczą oczywistą, że po zainstalowaniu komunikacji w takich sieciach wykorzystują różne technologie. Zazwyczaj, sieci Wi-Fi wykorzystują tzw nielicencjonowanych częstotliwości i ograniczone do promienia zasięgu, który zwykle nie przekracza 100 m. Oczywiście, wiele zależy od pojemności urządzenia kupca na przykład markę routera.

Jest jeszcze inna koncepcja bezprzewodowych. Co prawda pod względem sieci WiMAX? To przede wszystkim korzystanie z licencjonowanego częstotliwości sygnału transmisji i obejmujące dziesiątki kilometrów. Jednak wśród zwykłych użytkowników warunkowych taki specjalny system dystrybucji nie dostać tylko ze względu na wysokie koszty (czyli urządzeń, instalacji, utrzymania, opłat użytkowników, i tak dalej. D.).

Biorąc pod uwagę tematykę «Wireless 😕 Co to jest” niemożliwe do zignorowania środki Bluetooth bezprzewodowe przesyłanie danych. Oczywiście, w większości przypadków, aby uzyskać dostęp do Internetu takie moduły nie są odpowiednie, ale dla szybkiego transferu plików i danych bardzo dobrze dopasowane. To prawda, warto rozważyć ograniczenie promień działania, które zwykle nie przekracza 10 metrów.

wniosek

Oto krótki, że to technologia bezprzewodowej komunikacji. W tym przypadku mamy rozważać jedynie komputerowym świecie, a jednak niewielu myśleć o tym, że telefony komórkowe są w zasadzie to samo dotyczy tego, co jest powszechnie nazywane technologie bezprzewodowe. Nawet w życiu codziennym spotykamy się z nimi prawie codziennie. Wziąć przynajmniej pilota zwykłych sprzęt agd pilota. Wykorzystuje możliwości przesyłania i odbierania sygnału sterującego w oparciu o możliwości portu podczerwieni. Można jednak kontynuować tej listy już od jakiegoś czasu.