672 Shares 4926 views

Airport „Heraklion” (Kreta): lokalizacja i infrastruktura

Faktycznie, lotnisko w Heraklionie jest nazwany Nikos Kazantzakis – grecki filozof i pisarz, lokalny rodzimy. Ale jako hub służy niemal wszystkie miejscowości wypoczynkowych na wyspie, nazywa się w pobliżu miasta. A nawet czasami jako „Lotnisko Kreta Heraklion”. Jest to drugi w piaście ruchu pasażerskiego w Grecji (po „Eleftherios Venizelos” w Atenach). To trwa zarówno loty międzynarodowe i krajowe. Latem działa na lotnisku szczególnie trudne ze względu na wiele kart. To, potęgowany przez wrodzonej powolności Greków, trzeba wziąć pod uwagę, gdy zbliża się do ziemi. Jakie inne niespodzianki czekają nas w piaście Nikos Kazantzakis? Spójrzmy.

Latające na Krecie

Piasta służy jako portem macierzystym Bluebird Airways. Ateny leć stąd Olympic Air i Aegean. Dla miłośników niskich kosztach będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że lotnisko „Kreta-Heraklion” bierze przedsiębiorstw samolotów EasyJet, Wizzair i Germanwings. Ale Ryanair – Kolejny przewoźnik budżet – loty do piasty nie wykonuje. Kreta Połączenia bezpośrednie samoloty „Aeroflot», S7 Airlines, «Transaero», Ural Airlines Rosji.

historia

Heraklion Airport został zbudowany w 1939 roku pośród gruntów ornych. Pierwszy wziął samolot pasażerski Junkers Ju 52 od stolicy. Po odbyciu służby powietrznej II wojny światowej między wyspą i Aten wznowione. Pierwszy terminal pojawił się w 1947 roku. Początkowo lotnisko służyło jedynie czterech tysięcy pasażerów rocznie. W latach 60-tych pasem startowym o długości 1850 metrów został uzupełniony przez dłuższy (dwa i pół kilometrów), co pozwoliło podjąć cięższych samolotów. Jednocześnie terminal został przebudowany zgodnie z wymaganiami dla lotnisk międzynarodowych. Pierwszy zagraniczny wyjazd został przyjęty w marcu 1971 roku (płaszczyzny British Airways). Obecna forma „Heraklion” lotnisko, zdjęcia, z których widać, nabyte w maju 1972 r. Ale miasto jest już prawie był bliski niegdyś opuszczonych polach. hałas przeszkadza mieszkańcom lotnisko Heraklion, więc w tym czasie w mieście Kastelli w głębi wyspy, zbudować nową piastę. Planuje się zakończyć sezon letni 2015. Po że stare lotnisko „Heraklion” zostanie zamknięty.

gdzie jest

Drugim co do wielkości hub w Grecji znajduje się w miejscowości Nea Alikanasos. W rzeczywistości, jest to przedmieście wschód od Heraklionu. Od bramy powietrza Krety do centrum miasta – zaledwie cztery kilometry. "Heraklion" Lotnisko jest obsługiwane przez innych kurortów wyspy: Elounda, Stalida, Hersonissos, Malia, Agios Nikolaos. Na południe od piasty ma transport, który pojawi się na autostradzie E75 federalnego. Ta autostrada łączy wszystkie nadbrzeżnych miast Krety. Chania od lotniska Ataturk. Nikos Kazantzakis około 140 km. Około siedemdziesiąt kilometrów od piasty Agios Nikolaos i Rethymno.

Jak się tam dostać

„Heraklion” – lotnisko, znajduje się niemal w samym mieście, ale na piechotę, a nawet z bagażem będzie daleko. Z budynku terminalu wysłanym do autobusu numer 78. To trwa od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora w odstępie kilku minut. W niedziele kursuje rzadziej. Bilet kosztuje 0,75 € i musi być zakupiony u kierowcy. Czas podróży do centrum Heraklionu trwa około dwudziestu minut, a autobus sprawia wiele przystanków. Biura wynajmu samochodów znajdują się tuż przy wyjściu z hali przylotów. Jednak należy pamiętać, że w sezonie turystycznym Wybór klasy ekonomicznej małych samochodów. Najbardziej wygodny sposób dostać się do wypoczynku – taksówkę. Parking ten rodzaj transportu jest usytuowany naprzeciwko wyjścia terminala. Płatność – bez recepty. Lotnisko „Heraklion” z miejscowości wypoczynkowych na Krecie autobusów wahadłowych jazdy, które przenoszą grupę transferu pasażerów. Ale, według opinii, ten rodzaj transportu trwa od dwóch do trzech godzin, leżąc na plaży. Autobusy przejść dla pasażerów w wielu hotelach. Aby zaplanować taki wyjazd trzeba uwzględnić to, aby nie spóźnić się na lot.

infrastruktura

Airport „Heraklion” spełnia wszystkie międzynarodowe normy europejskiej piasty. Jednak on ma tylko jeden terminal pasażerski. Ale może to najlepiej. Jak pokazuje praktyka, ludzie mają tendencję do zgubić jeśli budynki na pokład lot do więcej niż jednego. W hali odlotów ma wygodne poczekalnia, kawiarnia, bar, restauracja, pokój zabaw dla dzieci, Wi-Fi. W hali przylotów znajdą Państwo całodobowo roboczych punktów wymiany i bankomatów. Jak przystało na lotnisko tej rangi, jest poczta, pomieszczenie, biuro i centrum medyczne znalezionych przedmiotów. Pracownicy piasta ułatwi przemieszczanie się osób niepełnosprawnych. Zasadniczo, check-in, paszportowe, celne i kontrole bezpieczeństwa przeprowadzane są w sposób zorganizowany i szybki. Jednak w okresie letnim, ze względu na dużą liczbę lotów czarterowych są możliwe kolej.

Airport "Heraklion": duty free

Oczywiście, tam jest sklep wolnocłowy, lub piasta nie będzie przyznany status międzynarodowy. Bezcłowy znajduje się na drugim piętrze, jak zwykle, na stojakach straży granicznej. W uzupełnieniu do zwykle wolnocłowych towarów, takich jak poduszki powietrzne, słodycze i kosmetyki z perfumami, lokalny sklep wolnocłowy ma swoją specyfikę. To jest wielki i dobry wybór win Krety, miód, oliwa z oliwek, destylat greckiej. Różnorodność magnesów jest również rozpowszechnione. Więc jeśli zapomnisz kupić notatkę o wyspie na rynku lub w sklepach z pamiątkami, można to zrobić bezpośrednio przed wyjazdem. Czy ta cena … Ouzo, Metaxa, Retsina i innego alkoholu jest nieco droższe niż wszędzie na wyspie. Miód, przyprawy, masło – w tej samej cenie. Ale wszelkiego rodzaju rzeczy, ubrania i perfumy – bardzo drogie.