717 Shares 5628 views

Jak szyć szyję Koshchei nieśmiertelnym własnymi rękami?

Jeśli chodzi o wybór stroju karnawałowego, ludzie dzielą się na tych, którzy preferują pozytywne postacie, a przeciwnie, negatywne. W tym artykule zdecydowaliśmy się rozważyć, jak ręcznie robić kostium Koshchei nieśmiertelnego. Ale porozmawiajmy o wszystkim w kolejności.

Wróżka rosyjskich baśni

Nie ma prawie nikogo, kto nie wie, kto Koschey jest nieśmiertelny. W opowiadaniach dziecięcych ta postać odgrywa jedną z głównych ról. Koshchei uosabia złego króla, który posiada magiczne zdolności. W jednej z rosyjskich baśni, Koschey, pijąc trzy wiadra wody, podarł łańcuchy, które był przykuty do drzewa. Ale najbardziej zaskakującą rzeczą jest to, jak możesz zabić tego złoczyńcę. Śmierć Koshchei przyjdzie, jeśli złamiesz igłę, która jest w jajku, a to w kaczce. Kaczka w zająca, zająca w pniu, klatka piersiowa pod drzewem dębowym, która rośnie na wyspie w środku oceanu. Jak widzimy, Koschey był poważnym wrogiem, a mało osób odważyło się z nim walczyć.

Części obrazu

Gotowe kostiumy można kupić w sklepie, ale jeśli wolisz robótki, opowiemy Ci, jak zrobić sobie kostium Koshchei Immortal własnymi rękami. Oto podstawowe informacje o strojach, które pomogą stworzyć kompletny obraz:

  • Kostiumy lub odzież podstawowa;
  • Płaszcz lub peleryna;
  • Korona;
  • Buty;
  • Dodatkowe atrybuty.

Pierwsze trzy szczegóły z listy są obowiązkowe przy tworzeniu kostiumu Koshchei. Teraz przejdźmy do bezpośredniej produkcji każdej z części kostiumu.

Kostium

Koshchei Nieśmiertelny wygląda jak szkielet, dlatego musimy stworzyć efekt kości. Można to zrobić na dwa różne sposoby, z których każdy jest obecnie rozważany.

Najpierw musimy przygotować czarny komplet ubrań, spodni i kurtki. Możesz użyć gotowych ubrań lub zaszyć się z czarnej szmatki. Noszą nawet kombinezony, najważniejsze – użycie bawełny lub dzianiny.

Potem musimy zaszyć kości na kostiumie Koshchei Nieśmiertelnego. Z własnymi rękami szablon kości można wykonać za pomocą kartonu. Każda kość, cięta z tektury, owinięta folią i zapinana na cały garnitur kleju.

Możesz wybrać inną opcję, która jest pokazana na rysunku i użyj tego szablonu.

Szablon jest cięty z papieru, a następnie, używając farb, namalowano kości. W tej opcji potrzebna jest specjalna farba do ubrań. Malowane kości przy użyciu farb fosforowych są bardzo skuteczne. W ciemności taki garnitur będzie świecić.

Płaszcz

Teraz zwracamy się do pytania, jak szyć płaszcz, który uzupełni kostium Koshchei nieśmiertelnego (z własnymi rękami). Wzór jednej z wersji płaszcza jest przedstawiony na poniższym rysunku.

Jak widzisz, w projekcie płaszcza nie ma nic trudnego, wystarczy wykonać pomiary prawidłowo. Materiał, z którego będzie szyty płaszcz, jest zaznaczony na czarno. Pożądane jest, aby garnitur i przylądek były wykonane z tego samego materiału. Ale jeśli to nie jest możliwe, to płaszcz z satyny wygląda dobrze.

Zaślepka płaszcza może być przetworzona, ale nie jest to konieczne – dno płaszcza może zostać rozdarte. Aby założyć taki płaszcz będzie używać gumki lub oplotu, który musi być szyty do płaszcza maszyną lub ręcznie.

Korona

Korona musi z pewnością uzupełniać kostium Koshchei nieśmiertelnego, z własnymi rękoma, aby to nie będzie trudne. Możesz użyć gotowej korony, jeśli taka istnieje. Jeśli nie, zostaniesz poinformowany, jak to zrobić.

W tym celu wykorzystywany jest gruby karton, który służy do pakowania towarów. Z tego wyciąć pasek z zębami w zależności od wielkości głowy. Wybraliśmy czarny kolor w celu szycia kostiumami Koshchei nieśmiertelnego własnymi rękami. Wzorzec korony, który jest przedstawiony na rysunku, nie ma koloru, więc musi być malowany. Wybierz lepszy kolor złota lub srebra. Farba z puszki jest najlepszym wyborem, ponieważ z jego pomocą można całkowicie pomalować koronę. Po malowaniu pasek z zębami połączony jest zszywaczem.

Ale możesz wybrać inną opcję do malowania korony, która będzie uzupełniać kostium koshchei nieśmiertelnego. Możesz ozdobić koronką kartonową własnymi rękami, używając folii. Mamy piękną koronę błyszczącą, która jest zalecana do dekoracji rhinestones lub jednego kamienia objętościowego.

Dodawanie

Jeśli zdecydujesz się szyć szyfon Nowego Roku (Koschey Immortal) własnymi rękami, zalecamy dekorowanie go świecami. Uchwyt może emaliować pianką, aby uzyskać efekt śniegu.

Z butów lepiej jest wybrać buty, ale jeśli nie jest to możliwe, dopasuj czarne buty lub trampki do butów, które można oczywiście ozdobić, jeśli jest to pożądane.

Jeśli chcesz zrobić oryginalny kostium Koshchei Immortal własnymi rękami, możesz użyć następujących wskazówek. Możesz zrobić jajko, gdzie, opowiadając bajki, jest igła, z którą możesz zabić kota. Wytnij jajko powinno być wykonane z polistyrenu lub wykonanego według techniki papier-mache. I, oczywiście, malowanie dowolnym kolorem, który lubisz.

W bajkach koschei działa jak złoczyńca i złodziej, który zawsze ma szabla z nim. To zalecamy wybrać jako dodatkowy atrybut. Na otwartej sprzedaży są gotowe plastikowe szable, ale można to zrobić samemu. W tym celu nadaje się brązowy karton, który musi być pomalowany na srebro i zalecamy użycie ciemniejszego odcienia. Najważniejsze jest przestrzeganie proporcjonalnego współczynnika szabli i wysokości osoby.

Byłoby zbędne użycie czarnych rękawiczek z cienkiego materiału do uzupełnienia obrazu.