260 Shares 9579 views

Ażurowe wzory szydełkowe lub nauczyć się robić na drutach cudownie piękne rzeczy

Jak nauczyć się drutach wzory ażurowe szydełka? Trzeba będzie trochę wolnego czasu, wyobraźni i specjalne akcesoria do szycia.

Tak więc, aby rozpocząć ażurowe wzory dziewiarskie szydełka, trzeba znać podstawowe rodzaje pętli.

Na początek, nauczyć się podstaw drutach.

Po pierwsze. Slipknot. Od końca wątku, pomiaru 15 cm, prawej ręki podnieść wątek, który idzie do cewki. Lewą ręką, aby rozciągnąć na końcu gwintu, co jest związane z piłką. Teraz, w pętli, włóż hak i ciągnąć wątek nie jest do końca. Wynik był knot.

Po drugie. dziania łańcucha. Hak, który jest węzeł przesuwny, hak nić, która biegnie od cewki i nie wiele dokręcania, wyciągnąć go z pętli. Nadal robić pętlę do żądanej wysokości.

Po trzecie. Polustolbik bez sc. Kiedy łańcuch provyazhete tradycyjnych pętli liczyć drugą pętlę z haka, a następnie włożenie haka w części górnej pętli. Teraz starają się uchwycić wątek kryuchechkom i ciągnąć przez pętlę, która pozostała na haku. Powtarza, mety.

Po czwarte. Polustolbik z SC. Liczyć trzy pętle (haka), a trzeci umieścić na haku. Dokonaj sc, rozszerzając go przez bardzo 1st pętli. Sc ciągnięcia nici przez pętlę, która pozostała. Na koniec dwa rodzaje pętli, włączyć i rozpocząć pracę na drutach 2nd pętli.

Po piąte. Kolumna z SC. Kiedy masz już pewną liczbę pętli, rzucać z wątku na haku i wprowadź 4-th pętli, hak hak znowu nici dzianiny 2 pętli. Należy powtórzyć sc i wyciągnąć ją przez pozostałe sts. W końcu dwóch pętli wybierania AM (z powietrza) i uruchomienie drugiego rzędu z 2 pętli.

Szósty. Kolumna bez sc. Kilka prostych pętli już zrobione. W drugiej pętli wchodzi hak, czy jeden SC posiadających nić przez oczko. Nakida ponownie napiąć po 2. pętli. Kontynuować do końca serii. Drugi rząd, aby rozpocząć w sposób następujący: 1 CH, a zaczep ma potrzeby przechodzić w kolumnie 1 (bez SC V – w kształcie nici).

Podstawowa pętla nauczył i teraz wiem jak zrobić wzory szydełkowe ażurowe.

Szydełka. Ażurowe wzorów: osłonki i bujnej kolumna shishechka.

Shell. Powiedzmy, że masz wiele związanego podstawy. Teraz ma kilka polustolbikov z SC w jednej i tej samej pętli (liczba kolumn musi być nieparzysta) lub wzoru powłoki otrzymanej w postaci wentylatora. Brakuje kilku, typ szwów tyle pętle nie odebrane, i powtórzyć wzór. Nie wielokrotnością potrzebne w następnym wierszu, zaczynasz drutach, wzór można zrobić w środku ostatniej powłoce.

Shishechka. Ten sam numer bazowej. Dzianina kilka prostych pętli w tej samej pętli. Teraz, aby dostać się do wzorca, trzeba nawlec nitkę roboczą przez wszystkie pętle, które okazało. Dzianina kilka podstawowych ściegów i powtórzyć wzór.

Bujne kolumn. Pasuje jak shishechka tylko różne liczby pętli i widokiem wiążący (polustolbik z podskórnie lub innych rodzajów pętli).

Są to możliwe, aby wzory szydełka, wzory ażurowe zdywersyfikować swoją garderobę i wizerunku.

Inne wzory szydełkowe ażurowe można znaleźć w specjalnych księgach needlewomen i miejscach robótek.