837 Shares 4495 views

Co jest mochesnik? Gdzie jest stosowana?

Od czasów starożytnych w Rosji uznano pozazdroszczenia młodej dziewczyny, która mogłaby obsłużyć i na farmie i wiedział, jak to zrobić robótkę. Wysoki koszt materiałów, a często brak dostępu do niezbędnych rzeczy zmuszony Rosyjskiej piękności zrobić niesamowite rzeczy z ich rąk.

Co jest mochesnik?

Dla zwiedzających do muzeów i do dawnych tradycji ekspertów nie jest tajemnicą, że w domach mieszkańców obu miast, a także zwykłych wiosek mogli zobaczyć naczynia z gliny, drewna i łyka. Aby pomóc gospodarze byli wspaniali skrzynie, związane z żeliwa i malowane niesamowite wzory.

Długie zimowe wieczory dziewczynek, żonaci matrony przędzy wełny, lnu i tkały płótno z gotowej przędzy. Do pęczków (płat) nie leżał w poprzek salonie piękności umieścić je w koszach łykowych, malowane z skomplikowanych wzorów. Jest to kosz i był nazywany „mochesnik”.

użycie Właściwości

Po przeczytaniu powyższego akapitu, wiele zdecydować już wiedzą, której użyto mochesnik. Ale to nie jest prawda. Malowane włókniste pudełka były nie tylko organizatorzy do przechowywania wełny, były one używane przez mistrzów do przechowywania wszystkich tkania i szycia dostaw.

Ponieważ koło wrzeciona i przędzenie były jednym z wyznaczników narzeczonej bogactwa, były ozdobione pięknymi rzeźbami, skomplikowanych ornamentów. kołowrotek była wskaźnikiem konsystencji rodziny. Dostali żony, żony, siostry i matki. To było w zwyczaju, kiedy pan młody przerwał kołowrotek, przyniósł do domu rodziców panny młodej, i podał jej nową.

Co jest mochesnik dla mieszkańców dawnej Rosji? Tego rodzaju opakowanie na prezent, które mogą nie tylko pokazać stosunek chłopca do dziewczyny, ale także wyrazić swoje niezadowolenie. Na przykład, w jednym ze zbiorów muzeum kompleks „Stables” put mochesnik z tablicą pamiątkową za mąż obrażony nie powiodło się.

tajemnice damskie

Mochesniki produkowany z brzozy łyka. Unosił się, a następnie wygięte pod pożądanym kątem. Co jest mochesnik, ozdobne wzory, wiemy z pierwszej ręki, kupcy i rzemieślnicy zajmujących się malowaniem takiego produktu.

Koszt jednego takiego kapsułkę 2-3 grosz nienaruszone. W celu zarobienia 1 rubel, mistrz musiał malować do 80-100 lukoshek dziennie.

Piękne pudełko bez pokrywki była głównym atrybutem każdej kobiecej rogu. Przechowuje nie tylko drogie narzędzia do przetwarzania przędzy, ale także szereg drobnych przedmiotów. grzebień do włosów, taśmy znalazły schronienie w tym polu.

Więc co mochesnik? To nie jest tylko kawałek giętkiego kory dla pięknych rzemiosła, ale także kawałek historii i dziedzictwa kulturowego narodu rosyjskiego.