142 Shares 1577 views

Sygnały niewerbalne: typy i znaczenie

Ludzie komunikują się nie tylko za pomocą głosu (komunikacji werbalnej). Istnieje również niewerbalna forma komunikacji – język ciała. Czasami jest o wiele bardziej wymowne niż słowa. Po przestudiowaniu niewerbalne sygnały, można lepiej zrozumieć innych.


Język ciała

sygnały niewerbalne są:

 • mimika,
 • gesty
 • Ruch ciała;
 • postawa;
 • kontakt wzrokowy;
 • zmiany intonacji w głosie;
 • dystansowanie.

Zbadajmy swoje poglądy w sposób bardziej szczegółowy.

Gestykulacja. Obejmuje to wszelkie ruchy rąk i pędzle. Tu można dodać manipulowanie małymi przedmiotami.

Mimika. Te niewerbalne sygnały, które mogą być odczytywane na twarzy mężczyzny: mrugnięcie, uśmiech, grymas, uśmiech. A wszelkie procesy psychosomatyczne związane z twarzą: wybuchł nagle rumienić, zaczerwienienie, blady wygląd.

Ruchy ciała. Wszelkie ruchy (nie dotyczy to tych, do wykonywania których jest konieczne użycie rąk i głowy). Na przykład, rysunek stopy w piasku, występ w klatce piersiowej, rozciąganie, gest „nogi na nogę.” Odnosi się do wspólnej pozycji ciała i jego zmiany. Na przykład, osoba może stać, przesuwając ciało o ścianę, przeszedł z rąk i nóg. Pozwoli to zasygnalizować szczególny stan psychiczny.

Intonacja. Obejmuje to:

 • ton głosu;
 • mlaskania;
 • westchnienia;
 • opóźnienie układu oddechowego;
 • wstrzymać.

Mamy wymienione główne rodzaje niewerbalnych sygnałów ciała. Dowiedz się im będzie przydatna dla tych, którzy nieustannie pracują z ludźmi lub mówić publicznie. Takie znaki są w podświadomości ludzi jest o wiele silniejsza niż werbalne.

fałszywe sygnały

Sygnały niewerbalne nie może być w pełni pod kontrolą, a zatem są one bardzo trudne do podrobienia. Pochodzą one z nieświadomości, a jeżeli osoba jest gra, to będzie widoczne niezgodność słów i mimiki. On nie będzie w stanie w pełni się zrelaksować, który jest również dobrze widoczne.

Zdarza się, że źródło odpowiedział twierdząco, ale w rzeczywistości tak nie uważa. Uwaga: jego głowa nieświadomie pokachnetsya, jakby chciał powiedzieć coś przeciwnego. Twoja intuicja – wielki pomocnik w trudnym zadaniu uznania zgodności między sygnałów werbalnych i niewerbalnych. Nie odrzucić go, i vice versa – Słuchaj.

błąd dekodowania

Niewerbalne sygnały ciała nie zawsze są interpretowane poprawnie, i nie bez powodu. Spójrzmy na podstawowego błędu:

 • Ignorowany kontekst. Należy zwrócić uwagę na towarzyszące okoliczności sytuacji. Na przykład, można zobaczyć dziewczynę, która spadła smutny wzrok i przytuliła się mocno. Jednak ona drżała. Jeśli ta pani – Twój pracownik i siedzi w biurze, wówczas można by pomyśleć, że była zdenerwowana i rozpaczy. Te same sygnały niewerbalne mogą być wysyłane i kobieta na przystanku autobusowym w zimie, ale to jest po prostu źle zamrożone.
 • Skupić się tylko na jednym gestem. Na przykład, może to być gest notorycznie gdy rękami skrzyżowanymi na piersiach. Każdy wie, co to znaczy, zamknięte źródło awarii, odrzucenie pomysłów. To nie zawsze tak jest. Druga strona może być tak samo wygodne stać, był zmęczony, oparł się o ścianę i skrzyżował ramiona komfortowo. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na zestaw niewerbalne gesty. Jeśli ręce są skrzyżowane na piersi, a dezaprobatą człowieka, podniósł brew i odwracają się od nogi, to można mówić o odrzuceniu.

Zdolność do wykrywania niewerbalne sygnały miłości nieodłączną częścią natury kobiet. To jest najbardziej kobieca intuicja. Lek podaje się do słabszej płci, aby zrozumieć, co dziecko potrzebuje w czasie, kiedy powiedzieć tak, że wciąż nie można powiedzieć. Ale używać go paniom nie tylko „bezpośrednie” przypisanie. Jednak obdarzony szóstym zmysłem, a mężczyźni …

sygnały niewerbalne są mężczyźni

Mocna podłoga doskonale kontroluje swoje emocje, przynajmniej lepiej niż kobiety, ale nadal całkowicie zamaskować je praktycznie niemożliwe:

 • Rozszerzone źrenice. To nie zawsze ma okazję spojrzeć prosto w oczy faceta, ale jeśli widzisz, że jeśli spojrzeć na niego masz rozszerzone źrenice, można mieć pewność, że on cię lubi.
 • Skurcze brew. Jeśli zauważysz taką niewerbalnej sygnał, jeśli spojrzeć na ciebie, to można również interpretować jako oznakę sympatii.
 • Oceniając wygląd od góry do dołu. Facet spojrzał ci w oczy, a potem jego wzrok powędrował w dół? Możesz być pewien, że cię lubi. Kobiety zdają sobie sprawę z męskim spojrzeniem. Paradoksem jest to, że robiąc to dziewczyna, facet nie rozumie tego znaku.
 • Pozie człowieka, który czuje sympatię. Na spotkaniu z cute girl, człowiek zaczyna mimowolnie perk: coś poprawić, aby wytrzeć buty, gładką powłokę. A facet, który chce się podobać, wciąga brzuch, starając się podjąć najkorzystniejszą pozycję, aby pokazać mięśnie. Nie przegap okazji, aby wnieść coś lub przesunąć, aby pokazać swoją siłę – „wygina swoje mięśnie”.

Damskie niewerbalne sygnały sympatii

Girls – tworzenie emocjonalnej. To fakt! Ilość i jakość sygnałów niewerbalnych zależy ile czarodziej chce przyciągnąć uwagę mężczyzn. Spójrzmy na kilka sztuczek, że kobiety często używają nieświadomie:

 • Głos. Prawie wszystkie kobiety w kontaktach z obiektem współczucia przypadkowo zmienić głos. Normalne tempo mowy jest spowolniony. Głos staje się niższa, może to być nawet niewielka chrypka. Mówi, że kobieta doświadcza pożądanie seksualne w stosunku do mężczyzn.
 • Szczelność. Kiedy dziewczyna lubi faceta, ale bała się odrzucenia, tempo jej mowy, wręcz przeciwnie, przyspiesza. przerwy głosowe, trzęsie wydają przeraźliwe notatki. W skurcz gardła mogą wystąpić, to może kaszel.
 • Chichoty. Zmiany śmiech też dziewczynę. nawet dobrze wykształcona kobieta może nagle zacząć chichotać histerycznie, rozmyślnie śmiać się głośno. Na zdjęciu wygląda bardzo głupie.

magia damska

Niewerbalne sygnały kobiety używają, aby przyciągnąć ludzi. Gesty, które są najczęściej stosowane paniom, jak następuje:

 • dotknąć małżowinę, zmienionej kolczyki;
 • uzwojenie kosmyki włosów na palec;
 • demonstracja nadgarstka;
 • rozciągające, które wykazują wąską talię, żołądka lub wystawiać bujne biust;
 • poglądowe zakidyvanie stopy.

Więcej seksualnie jednoznacznych odwołań:

 • Grając buty, lepiej łódź. Bierze go i kręci w nos, a potem wkłada z powrotem.
 • Manipulowanie przedmiotami o kształcie cylindrycznym. Przewijanie między palcami papierosów głaskania mgłą kieliszek szampana. Te sygnały niewerbalne sugerują, że ręce są gotowe do pieścić. U mężczyzn takie gesty budzą fantazje seksualne mimowolnie.

Aby ich gesty przyjemny i nie agresywnej seksualności, pamiętaj, co kobieta potrzebują rąk. wstrząsnąć oni ich dziecko, udar mózgu i łagodzą jej kochanka, co mu masaż, usuwając zmęczenie. Jeśli o tym pamiętać, gesty i ruchy stają się gładkie, eleganckie i miękkie. Będziesz wyglądać naturalny i otwarty.

nieatrakcyjne manipulacja

Kiedy dziewczynka przyszła na imprezę z konkretnym celu zaspokojenia się z mężczyzną, trzeba uważnie monitorować ich gesty. Niektórzy mogą popchnąć silniejszą płeć, ponieważ może to wyglądać dobrze pani:

 • Nie można stać z założonymi rękami i nogami. To zmniejsza szansę na miły znajomy do zera. Takie zachowanie sugeruje, że nie jesteś otwarty na kontakt z człowiekiem.
 • Mniejsza dotykać twarz w dłoniach. Opierając dłoń policzka, pocierając nos i palec w ustach – gest „niebieskich pończoch”. Mówi też silnego zwątpienia.

latający chód

Piękny chód – to kolejny sygnał niewerbalnej dla mężczyzn. Strong pół rysuje prosty grzbiet, wyluzowany, Grace ramiona kota. Nie wiele warte wymachując rękami – wygląda niewygodne.

Chód może odczytać charakter człowieka. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Nieśmiała osoba robi małe kroki. Żołnierz marca jest tendencja do manipulacji i sterowania. Na dwoistości charakteru powie ruchów kątowych. Taka osoba stara się chronić, ale może nagle pokazać agresję.

Słabe, gdy nogi są w ruchu, a jego ręce wiszą bezwładnie wzdłuż ciała. Produkuje bezradność, niechęć do podjęcia inicjatywy. Na języku niewerbalne, to mówi: „Jestem słaby, robić wszystko dla mnie.” Mężczyźni nie lubią tych kobiet.

W filmie „Małżeństwo włoski” Sophie pokazała ogromny chód, który stał się podręcznikiem. Miły spacer nauczył męża dyrektora. Wpadł na bardzo ciekawy sposób na ćwiczenia. Aktorka musiała chodzić pomiędzy dwoma rzędami stołów i zamknąć im drzwi biodra. Sophie praktykowane podczas trzepotanie skrzydeł nie stają się ledwo słyszalny.

Skąd wiesz, że osoba kłamie

Rozpoznawać sygnały niewerbalne nie leży tak trudne, jeśli wiesz, że niektóre z tajemnic. Nasza podświadomość nie jest kłamać i kłamca wyda łatwo. Zwracać uwagę na sygnały dają się myśli realnej osoby:

 • gesty:
 • wyglądać;
 • postawa;
 • intonacja, ton głosu.

Chcesz wiedzieć, co ukrywa syna lub córkę, nastolatek? Albo chcesz zrozumieć, jak faktycznie stosuje się do swojego szefa? Myślisz mąż nie zmienia? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi studiując psychologię kłamstw.

 • Spójrz na lewą stronę. Ta część twarzy może łatwo wydać kłamcę. Uważnie patrzeć na szczerość mężczyzny jest w wątpliwość. Jeśli w momencie historii jego lewe ramię zwisające, on opisuje niejasne kręgi, a on wykręca palce – to znak, że ta druga osoba rozciąganie prawdy. To samo może wydać i lewa noga. Chodzi o to, że lewa i prawa półkula mózgu i sterować z lewej i prawej strony ciała, tylko biegnie poprzecznie. Tak więc, prawa półkula, która jest odpowiedzialna za emocje i trudne do kontrolowania, najprawdopodobniej da kłamstwo, nawet wcześniej przećwiczone.
 • Usta pokryte dłoni. Jeśli odpowiednik chce wymyślać, można go pokryć usta. Kciuk natomiast, co do zasady, jest dociskany do policzka. Ponadto, dzwoniący może kaszleć. Najważniejsze – nie mylić z niewerbalnej znakiem tego zimna. Jeśli taki sygnał doprowadzany jest do człowieka, który słucha, oznacza to brak zaufania do drugiej strony.

 • „makaron na uszy”. Człowiek, który jest zmęczony własnymi kłamstwami, obejmie swoje uszy rękoma lub zachować je wokół tej części ciała. Ten gest – próba odciąć się od nieprawdziwych historii. Wystarczy zrobić osoba, która nie wierzy słowa rozmówcy.
 • Przecedzić przez zęby. Jest takie powiedzenie: „Słowo – nie wróbel, mucha – nie można złapać.” Człowiek, który oszukuje, nie spróbować bardzo otwarty „ptaszarnia”, to znaczy nie bardzo głośno, jakby przez zaciśnięte zęby. Takie zachowanie może również oznaczać niezadowolenie, podrażnienie, uczucie zmęczenia lub frustracji, kto mówi. To wszystko zależy od kontekstu i sytuacji.
 • Oczy – odbiciem prawdy słów. Im silniejsza płeć nie lubi patrzeć w oczy, jeśli oszustwo. Człowiek drapiąc powiekę. Lady może zacząć poprawić makijaż, albo udawać, że coś w moim oku. Ten sygnał niewerbalny wskazuje również, że są dość swojego odpowiednika.
 • Zapobiec ich oczy. Przedstawiciele silniejszej płci jest dobrze kontrolować swoich emocji, ale jeśli poważnego oszustwa, a następnie przeniósł się do patrzeć na podłodze. Dziewczyny często kłamią, gdy patrząc w sufit.
 • Swędzenie szyi. Jest to jeden z najbardziej interesujących gestów, odnotowanych przez psychologów. Osoba, która kłamie, zaczyna drapać jego szyi indeksu palcem prawej dłoni jest. Jednak, jak zwykle czyni pięć ruchów. Jeśli tak nie rozmówcę, który słucha, to znaczy, że nie wierzy jego przeciwnik.
 • Krótko. Nawet jeśli dana osoba przygotowuje się przez długi czas i przemyślane kłamstwo, że będzie się starał, żeby ją jak najszybciej i bez zbędnych szczegółów. Liars bardzo nieprzyjemna historia mówi, więc będzie się starał jak najszybciej to zakończyć.
 • Dociekliwy wygląd. Jeśli w zwykłej rozmowie ludzie nie mają zwyczaj łapania reakcji na jego słowa, kłamca będzie ciekawskie spojrzenie w jego oczy, sprawdzając, wierzcie lub nie.

Jak wskazać kłamstwo?

Istnieją sytuacje, kiedy trzeba wiedzieć na pewno, że mówi prawdę, czy kłamie odpowiedniki. Wypróbuj poniższe wskazówki:

 • Powiedzmy, nie wszystko rozumiem. Zadaj jeden podejrzany o oszustwo, powtórz wszystkie szczegóły. Jest to poważny atak psychologiczny. Kłamca zacznie wysiąść i udać się na szczegółach. Oglądaj niewerbalne sygnały, które wysyła go do ciała.
 • Uważnie słuchać rozmówcy. Stracić Facial różnych wyrażeń: przyjazny nagłą zmianę znakiem nieufności. Respondent, który kłamie, uważnie śledzić swój wyraz twarzy. Jeśli on jest świadomy znaczenia sygnałów niewerbalnych, czy on coś intuicyjnie czuł, to natychmiast zaczynają panikować i uciekać.

Jak rozpoznać szczery uśmiech

Każdy, kto myśli, że znak uśmiech sympatii i dobrej postawy. To wpływa na podświadomość, w każdym przypadku, czy ci się to podoba czy nie. Dlatego ważne jest, aby odróżnić prawdziwego przejaw sympatii lub fałszywe Pull uśmiechu, z którym chcesz coś osiągnąć.

Zły znak jest asymetria. Ten uśmiech jest nawet, gdy ludzie go „ściąga”, jeden narożnik ustach może być większa niż druga. Demonstracja zębów jest również uważany za znak zaufania i sympatii. Znakiem firmy jest to, że źródło nie waha się śmiać z ciebie.

Ironia. Ironiczny śmiech tkwi w ludziach, którzy traktują na ogół jest dobra, ale oznacza, że w tej chwili pan ośmieszyć. Smile jednocześnie trochę wygięte, a jedno oko może być zamrugał.

Sarkazm jawny brak szacunku i arogancja. Człowiek myśli, że jesteś pod nimi i otwarcie śmiech na ciebie. Znaki sarkazmem:

 • krzywizna uśmiechu;
 • wyniosłe oczy zwęziły;
 • wrogość w jego głosie.

Jak zrozumieć niewerbalne sygnały nudy? Jest to szczególnie konieczne w przypadku handlu ludzka połączona jest z regularnych występów w miejscach publicznych. agentów sprzedaży jest również ważne, aby zrozumieć, słuchanie potencjalnego nabywcy jego mowy lub tylko udaje. Jeśli przeciwnik jest znudzony, jest mało prawdopodobne, aby móc go ukryć: język ciała nie jest oszustwo.

sygnały nuda

Na takich objawów można uznać, że sebesedniku nie zainteresowany historią lub znudzony firmy:

 • Jeśli dana osoba jest w pozycji siedzącej, zwłaszcza przy stole, będzie on prop głowę ręką. A jeśli to nie jest szczególnie jasne (na przykład student w tylnym rzędzie podczas wykładów), to generalnie można spać.
 • Człowiek, który nie jest zainteresowany, by spojrzeć na zegarek, jakby w pośpiechu gdzieś. Nie patrzył na niego i przez niego, czy inny sposób, próbując coś zająć swój umysł.
 • Oznaką zmęczenia najczęściej ziewanie. Jeśli ktoś chce mieć pełną komunikację i iść do domu, zaczyna się garbić, piętrzą się na ścianie, aby przechylić się do tyłu na krześle.

Odległość język migowy

Chcesz zobaczyć jak źródło odnosi się do ciebie? Przesuń się bliżej niego. Jeżeli jesteś miły dla swoich odpowiedników, pozostanie na swoim miejscu i uśmiechu. Po odrzuceniu osobę automatycznie przełożone. On cię nie ufa, a następnie przejdź do bliższego fazy komunikacji będzie trudne.

Sygnały niewerbalne w komunikacji jest bardzo ważne. Jeżeli zgadzają się ze swoimi słowami, to ludzie będą czuć ufasz na poziomie intuicyjnym. Analizując zagranicznych niewerbalne znaki, będzie można „czytać” rozmówcę jak książka.

Sygnały niewerbalne w komunikacji pomoże przyciągnąć uwagę płci przeciwnej. Dziewczyna, która jest właścicielem „język ciała” jest bardziej prawdopodobne, aby przyciągnąć faceta podoba Ci się. Ponadto, jeśli kobieta jest zaznajomiony z terminem, takich jak niewerbalnych sygnałów sympatii, i jest w stanie rozróżnić pomiędzy nimi, byłaby w stanie bronić się przed Gigolos, oszustów i podnieść artystę. Z pomocą odczytu sygnałów wysyłanych przez nasz organizm, możemy zobaczyć, że na myśl o młodym człowieku, i upewnić się, czy on naprawdę czuje sympatię.

Jednak język ciała jest przydatna nie tylko w sprawach miłosnych. Osoba, która robi karierę, dostać szansę spotkać się lepiej z szefem lub obejść kolegami, jeżeli posiada wiedzę.