106 Shares 6582 views

Emocjonalność jest czym?

Człowiek ma w swoim arsenale wiele cech, które korzystnie odróżniają go od przedstawicieli świata zwierząt. Jedną z tych cech jest emocjonalność. Jest zdolność do odzwierciedlania treści nastroju, doświadczenia, charakteru. Nie wszyscy ludzie są tacy sami pod względem emocjonalności. Niektórzy są zbyt szczodry, dzieląc nastrój ze światem, a nie ukrywając niczego. Czy to dobrze, czy takie jest łatwe? Inni wydają się zamknięta, zimna, bez emocji. Zimność również nie lubi społeczeństwa, jest bliskością. I ludzie nie-emocjonalnie nieśmiali. W tym artykule będziemy mówić o emocjonalności, jej odmianach, jak rozwijać je dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo.

Wyjdź emocje

Prawdopodobnie słyszałeś to zdanie: "Daj emocjonalne emocje!" To nie przypadkowe wyrażenie, jest stabilnie utrwalone w naszym języku. Nie jesteśmy pasywnymi żetonami w rzece życia, ale ciągle myje się swoimi falami, czasami chętnie lub niechętnie uczestniczą w rzeczywistych burzach. Każdego dnia doświadczamy wielu emocji, a nastrój zmienia się od głównych do zupełnie nieznacznych. Aby nie oderwać się od tych wszystkich doświadczeń, człowiek ma okazję dzielić się nimi ze światem – to znaczy emocjonalnością. W związku z tym powstaje pytanie: dlaczego nie wszyscy są równie emocjonalni? Spróbujmy zrozumieć to poniżej.

To, co uniemożliwia wyjście z emocji

Nawet nieśmiałe dzieci zachowują się naturalnie i nie wahaj się wykazać tego, co czują. Zgadzam się, że żaden niemowlę nie powstrzyma łez, jeśli to boli, lub śmiech, kiedy będzie to zabawne. Stąd wynika, że zaczynamy zamykać się ze świadomością siebie jako jednostek, to jest z wiekiem. Najczęściej jest to odpowiedź na okoliczności życia. Dziecko nie waha się wyrażać swoich uczuć, dopóki jego rodzic lub nauczyciel nie wstydzi mu: "Nie śmiej się tak głośno, to jest nieprzyzwoite!" Lub: "Co pani pielęgniarka odrzuciła, no cóż, jak dziewczyna!" Kilka takich uwag od osoby uważanej za autorytatywną i rzeczywiście wpływa na emocjonalność. Dziecko zaczyna zachowywać się z powściągliwością i rozumie, że spokojne zachowanie nie powoduje żadnych skarg od dorosłych. "Cicho idziesz – dalej będziesz", a dziecko przyzwyczai się do tego, aby ukryć nastrój z świata.

Zimno w wyniku żałunków w przeszłości

Czasami emocjonalność (ekspresja, innymi słowy) może ukrywać się z innego powodu. Na przykład, poważna reakcja na otwartość spowoduje pragnienie, aby nie dało się już wystawić emocji. Wyobraź sobie młodego człowieka, który przeszedł przez nieśmiałość i namiętnie przyznaje się do kochania dziewczyny. Zamiast akceptacji i wzajemności, zostaje odrzucony przez piękną damę, a nawet poddawany kpinom. Czy będzie miał ochotę szczerze w przyszłości? Najprawdopodobniej będzie nosił maskę cyniczną i będzie zachowywał się zimno z odmienną płcią raz na zawsze. Wszyscy spotykaliśmy się z negatywną reakcją konkretnej osoby lub społeczeństwa na otwartość, co zawsze prowadzi do tego samego rezultatu. Stajemy się bardziej zastrzeżeni, rozumiemy, kiedy jest to właściwe, aby być naturalnym i otwartym, a kiedy warto to zrobić, nawet jeśli chcesz krzyczeć.

Człowiek nie jest pasywny, a jego reakcje na świat nie są czymś stabilnym. Dlatego ukrywanie ich emocji jest bardziej ochronną reakcją niż charakterystyczna cecha charakteru.

Nonemotionality jako maska

Nie jest konieczne dzielenie ludzi na "emocjonalne" i "unemotional". Trzeba przyznać, że za maską zimnej osoby może być gorączka i otwartość, ale z powodu tych cech, że osobowość mogła zostać raz raz zraniona. Czy można usunąć tę maskę w jakikolwiek sposób?

Wymuszenie wpływu temperamentu i emocjonalności osoby jest trudne. Osoba powinna mieć własne pragnienie, aby stać się bardziej otwarci na świat, nie bój się pokazać swoich emocji i doświadczeń. Po tym wyrażanie jest tylko kwestią czasu.

Rozwijanie emocjonalności

Wysoka emocjonalność nadal ma więcej zalet niż niska. Z tego powodu, jeśli uważasz, że nie jesteś wystarczająco temperamentalny, możesz rozwijać taką jakość. Poniżej przedstawiamy trzy naprawdę skuteczne i proste sposoby rozwijania tak ważnej jakości jak emocjonalność. Poziomy pasji są oczywiście różne, a z ciszy nie zmienisz się w duszę firmy. Ale aby stać się bardziej otwarty i bardziej emocjonalny będzie wystarczająco szybki, jeśli trenujesz i nie zaniedbasz prostych ćwiczeń.

Przydatne ćwiczenia dla rozwoju otwartości

  1. Komunikuj się. "Zimni" ludzie często nie są bardzo towarzyski, nie lubią hałaśliwych firm, zwykłych znajomych. Ale tutaj musisz się przeprowadzić. Nie trzeba wspinać się na zapoznanie się z przechodniami na ulicy i odwiedzających instytucje rozrywkowe, zaczynaj od tego, że nie naciskają tych, którzy chcą cię poznać. Ludzie nawet nie próbują się zapoznać, jeśli masz "kwaśną kopalnię" na twarzy, ale lekki uśmiech jedyny w swoim rodzaju do komunikacji.
  2. Znowu uśmiech. Jeśli uważasz, że nie jesteś towarzyski, to trudno mieć prostą rozmowę z innymi ludźmi, a następnie spraw, aby twoja reguła była tylko uśmiechem. "Uśmiechnij się rano na twarz, kiedy jesteś w łóżku. Nie musisz mieć powodu do szczerego uśmiechu, jak tylko otworzysz oczy, ale rozciągając usta, ponieważ tylko mechaniczne działanie pozwoli twojemu mięśniom twarzy na przyzwyczajenie się do tego stanu. Przyzwyczajenie jest produkowane 30 dni, a 90 musi przejść do ustalenia. Najpierw musisz się uśmiechnąć przez siłę, ale codziennie uprzejmy uśmiech będzie Ci łatwiej i łatwiej. I niech się nie nadużywać w komunikacji, przyjazna wypowiedź przyciągnie ludzi do ciebie jak magnes.
  3. Dynamiczna medytacja. Ten sposób wyzwalania i rozwijania może wydawać się dziwny, ale nie tylko skuteczny – zrozumiesz jego skuteczność natychmiast po zakończeniu medytacji. Emocjonalność jest taką samą otwartością na świat. Dynamiczna medytacja pozwoli odkryć wewnętrzne rezerwy zmysłowości i dać drogę do zgromadzonych. Jaka jest istota tej metody, która wzmocni rozwój emocjonalności? Nie musisz się rejestrować na specjalne kursy, możesz samodzielnie przeprowadzić sesję dynamicznej medytacji i nie mniej skutecznie. Aby to zrobić, musisz przejść na emeryturę w niektórych niezamieszkanych miejscach natury. Musisz mieć pewność, że nikt cię nie słyszą i widzi, że nikt cię nie obserwuje, jest niezbędnym warunkiem. Następnie zacznij zachowywać się szalenie – krzyknij, tańcz w dzikim stylu, w fizycznym sensie wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Na początku będzie to trudne, ale jak tylko zaczniesz, zdajesz sobie sprawę z tego, co lubisz, a tym sposobem emocje stają się łatwiejsze i łatwiejsze.

Czy nadmierna ekspresja emocji jest użyteczna?

Wzrost emocjonalności jest kolejnym aspektem nadmiaru w kwestii manifestacji uczuć i stopnia otwartości. Z pewnością znasz takich ludzi – faceta w drużynie, mężczyzny na pokładzie, który nikogo nie ma tajemnic i tajemnic. Czy to dobrze, czy ten temperament jest wadą?

Przede wszystkim porozmawiajmy o zaletach, jakie posiada osoba, której własność charakteru jest wielką emocjonalnością. Jest to obecność szerokiej gamy znajomych, łatwiejsze poznawanie nowych ludzi, okazja, by nie nudzić się w samotności. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że lepiej być otwartą osobą niż emocjonalnie ograniczona.

Ale w życiu takich ludzi są minusy. Z powodu tej otwartości społeczeństwo wie wszystko o życiu tej osoby w dosłownym znaczeniu. Wysoka emocjonalność jest właśnie tym czynnikiem, który nie pozostawia miejsca na tajniki, tajemnice. Ponadto taka osoba może być uważana za psychicznie niestabilną, ponieważ nie ukryje swojej radości lub złego nastroju.

Jak się bardziej uspokoić?

Wielka emocjonalność może przynieść osobie nie mniej trudności niż zimno i oderwanie. Nie ma ćwiczeń, aby stać się mniej namiętny, tutaj zdrowy rozsądek pomoże. Nadmierna ekspresja jest odpowiednia na scenie lub w środowisku domowym z osobami, które dobrze znają. Ale silny przejaw twojego nastroju i wewnętrznych uczuć nie zostanie zatwierdzony przez kolegę lub szefa. "Filtruj" jak i jak mówisz, jak się zachowujesz.

Stań się obserwatorem samego siebie, ponieważ odwrócenie się od bardzo otwartej osoby do rozsądnej osoby jest jeszcze trudniejsze niż w drugą stronę.