117 Shares 7517 views

W jakim wieku dziecko może zostać podane do wieprzowiny? Co można zrobić z dzieckiem wieprzowiny

Dorośli, którzy mają prawo do decydowania, czy mają mięso, czy nie. Dla dzieci zrobić rodzice. Nawet wegetarianie muszą zrozumieć, że jest to bardzo cenny i niezbędny produkt dla każdego dziecka.


Dlaczego dzieci potrzebują do mięsa

Zawarte w nim jest białkiem o rosnącej budulca komórek i tkanek. Nie jest niezbędne aminokwasy i mikroelementy. Jako źródło żelaza, produkt ten chroni dzieci przed niedokrwistością. Nieuzasadniona odmowa produktów mięsnych podczas karmienia dziecka może powodować zaburzenia rozwojowe. Mięso zawiera substancje, które są korzystne dla mózgu dziecka, przyczyniają się do jego rozwoju. Są nawet przypadki, gdy awaria potraw mięsnych dla dzieci jest poważny niedorozwój mózgu, a nawet postępującą demencję. Dlatego, aby myśleć, że wszystko, co jest wymagane dla rosnącego organizmu, mogą być podjęte tylko z warzyw, zbóż, pomijając mięsa, – duży błąd.

Czy okruchy wieprzowina jest szkodliwe

Wędliny są zwykle podawane z bardzo młodym wieku. Zacznij robić to w 7-8 miesięcy z niskotłuszczowych odmian – wołowiny, drobiu, mięsa króliczego. A ilu z ulubionych wieprzowiny? To nie tylko jest smaczne, ale jest jedną z głównych źródeł pełnych białek, a także witamin, B12, D, fosforu, żelaza, potasu, wapnia, siarka, jod, magnez, mangan. Ale w tym samym czasie, niektórzy troskliwi rodzice uważają, że ponieważ dużo histaminy wieprzowiny, może powodować alergie u dzieci. Po części mają rację, ale te obawy są uzasadnione jedynie w przypadku odmian tłuszczu.
Więc dzieci mogą wieprzowina? To nie jest szkodliwa dla organizmu dziecka, ten rodzaj mięsa? Lub produkt, wręcz przeciwnie, jest to niezbędne dla wzrostu organizmu dziecka?
Lekarze uważają, że jednoznacznie porzucić ten rodzaj mięsa nie jest konieczne w żywieniu dzieci. A w jakim wieku dziecko może zostać podane do wieprzowiny?

W jakim wieku rozpocząć dając mały ciałem?

Według lekarzy, do ośmiu miesięcy w organizmie dziecka jest w pełni przygotowany, aby strawić właściwie gotowane produkty mięsne. Ponieważ w tym wieku dietetycy pozwalają nie tylko, ale również zalecamy dzieci mielonego mięsa sos w połączeniu z warzywami, do którego dzieci przyzwyczaili. Po tym wszystkim, rodzice mają czas na przygotowanie Przynęty żołądka zabaw (nowe potrawy muszą być wprowadzone w diecie dziecka w wieku sześciu miesięcy).

Kwestia jakiego wieku dziecko może zostać podane do wieprzowiny, dla dzieci, które wykazywały objawy krzywicy lub zmniejszone stężenie hemoglobiny, postanowił trochę inaczej – ten rodzaj mięsa powinni oni mieć nawet wcześniej! Istnieje szereg wskazań medycznych, w których mięso jest zalecane, aby rozpocząć z przynęty sześć-miesięczne.

Rozpocząć zapoznanie dziecka z mięsem trzeba jedną łyżeczkę puree gotowane z niego. A następnie regularnie dać, przynosząc wieku jednego roku do dziennej normy produktów mięsnych, w tym wieprzowiny, 100 gramów.

Jeżeli dziecko znajduje się uczulenie na białko znajdujące się w mięsie, paszy muszą tymczasowo zatrzymać. A w jakim wieku dziecko może zostać podane do wieprzowiny ponownie? Spróbować następnym razem, zaleca się nie wcześniej niż dziesięć miesięcy.

Grind – nie szlifować?

Pierwszy danie mięsne dla dziecka, co do zasady, jest puree. Aby to zrobić musi być: popłynął kawałek chudego mięsa wieprzowego, a następnie zmielić je w blenderze. Można użyć do tego, a zwykłe maszynki do mielenia mięsa. Aby puree uzyskuje się bardziej miękkie, konieczne jest dodanie do niego kawałek masła.

Ostrożnie mielenia mięsa dla pozostaje konieczne tylko na początku, powinieneś zacząć się uczyć do gryzienia w czasie. W jakim wieku dziecko może zostać podane do wieprzowiny, nie skręcone w maszynce do mięsa i przepuszcza przez blenderze?
W postaci puree, miesza się z posiekanych warzyw i mięsa należy do 9 miesięcy. Ale zęby dziecka wybuchają w wystarczających ilościach, może poradzić sobie z miękkiego mięsa przetargu, pokroić na małe plasterki. To zwykle bywa, gdy dziecko będzie rokiem. To kiedy dziecko może dać plastry wieprzowiny.

Jak gotować wieprzowinę dziecko?

Do przygotowania posiłków dla dzieci nie są zalecane, aby kupić mrożone mięso, ponieważ nie można być pewnym jego jakości. Nadaje się tylko świeże lub chłodzone. Ale osobiście przygotowane ze świeżego mięsa mielonego można zamrozić do późniejszego użytku.

Produkty mięsne dla dzieci muszą być poddane obróbce cieplnej. Jest to ważne zarówno dla bezpieczeństwa, a dla najlepszych z ich asymilacji. Ale pod silną ogrzewania struktura i właściwości mięsa znacząco różnić. W dania są niezbędne dla elementów ciała dziecka może być lepiej zachowane, produkt musi być odpowiednio przygotowana.

Jest to konieczne, na przykład, weźmy pod uwagę, że podczas gotowania mięso bulionu staje się znacząca część białka – do 50 procent! Aby zachować go, musimy położyć produkt w wrzącej wody i gotować na małym ogniu. A najlepsze jest to, aby gotować na parze wieprzowiny. Tak pozostanie on nadal i witaminy z minerałami.

Solonego mięsa, który przygotowuje się do dziecka, nie jest to zalecane. Przynajmniej do roku. Gdy okruchy rośnie, dania mięsne dla niego może być trochę soli the, ale lepiej tego nie robić. Jeśli naprawdę chcemy zobaczyć mięso było smaczne, możliwe jest podczas gotowania dodać cebulę. Po odda specjalny charakterystyczny smak wieprzowiny, warzyw można wyrzucić. Smakowitość i dać posiekane świeże zioła.

Menu na okruchy

relacja dziecka do jedzenia, jego preferencje smakowe zawarte są w młodym wieku. I rodzice powinni już od pierwszych miesięcy życia dziecka, aby zadbać o prawidłowo uformowanego smaku. Wiele matek martwi co dziecko gotować wieprzowinę w tak młodym wieku. Rzeczywiście, tak chętny do menu dla małego człowieka było smaczne i urozmaicone!

Po pierwszym puree mięsnego menu mogą się różnić klopsiki i hamburgery gotowane na recepturach specjalny dla dzieci. Wszakże wypracować dzieci żucia umiejętności.

pierwsze kotlety

schabowe, dzieci zazwyczaj zaczynają dawać w wieku od jednego roku do półtora roku życia, kiedy dziecko ma już zęby. Przed gotowania mięsa, przemyto, wysuszono za pomocą szmatki, pociętych na małe kawałki i dwukrotnie przejść przez maszynkę do mięsa. Miękiszu chleba z mąki (bez skórki) moczone w mleku i dodać do farszu. Ilość nie powinna być wyższa niż czwarta część masy kotlet. Dodać jajka, trochę soli i przypraw.

Daj mince standardowego formularza i umieścić na parze lub duszone w sosie. schabowe dla dzieci od 2 roku życia mogą mieć trochę smażyć, ale po tym, trzeba jeszcze je zgasić.

Apetyczny klopsiki

Co można zrobić dziecko bardziej wieprzowina? Z wielką przyjemność jeść dzieci i klopsiki. Mała wielkość orzecha włoskiego, kulki mięsne, gotowane w bulionie, jak dzieci robić nie tylko smak, ale także piękny kształt, ale również pod względem wielkości – można łatwo zmieścić się w ustach dzieci. Ich wytwarzania w mięsie mielonym, należy dodać skręcone w maszynce do mięsa lub drobno posiekaną cebulę i przyprawy.

Z zwinięte w małe kulki z mięsa mielonego i zrobić klopsiki dzieci. Różnią się one od klopsiki, że w części fig. Ta kombinacja białek lepiej absorbowany dzieci.

Dla dzieci do 2 lat jest specjalny przepis na klopsiki. Około 100 g mielonego mięsa wieprzowego trzeba przewijać mieszaniną 2 łyżki warzyw marchew, papryka, cebula, pomidory i cukinia (można w blenderze), dodać ćwierć jajka, łyżeczka mąki, trochę soli. Mieszaninę miesza się i tworzą małe kulki z nich. Układanie klopsiki do patelni, zalać wodą o jedną trzecią, gotować 10 minut. Po dodaniu sos, aż będą gotowe do wprowadzenia się pod pokrywą. Jako takie, dziecko wieprzowina (1,5 roku) pokocha, może być podana bezpiecznie.

Tłuszcz może być?

Innym ulubionym produktem – tłuszcz. Może dać szansę na dziecko? Argumentem „przeciw” – jeśli boczek jest zakupiony w sklepie lub na rynku, gdzie jest gwarancja, że dziecko nie łapie żadnych szkodników? Taki produkt bez uprzedniej obróbki cieplnej nie można podawać dzieciom absolutnie! I wytopionego tłuszczu w bardzo małej ilości mogą być dodawane do każdego naczynia, na przykład w warzywnym gulaszu dzieci.
Argumenty „za” – tłuszcz wieprzowy kalorii mniej niż wołowina. Ponadto, obejmuje takie aminokwasy, które w innych tłuszczów nie. I są one znacznie łatwiej wchłaniane przez organizm. Smalec jest uważana za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska produktów. Dlatego też, jeśli dasz dziecku spróbowania kawałek, to nie przyniesie szkody.

Więc nie zaprzeczają sobie przyjemność nakarmić okruchy wieprzowiny. Jeśli on jest zdrowy i nie ma alergii, po raz pierwszy można zaoferować dziecku puree mięsa już w wieku 8 miesięcy. Rok i pół w menu dla dzieci są dodawane klopsiki, placki i klopsiki. Można również miękkie i mięso przetargu dać dziecku, nie szlifowania. Nie jest grzechem, a dziecko ssać kawałek wysokiej jakości domowego boczku.