698 Shares 9852 views

Szczęście jest formą niewolnictwa

Śmierć z powodu choroby sercowo-naczyniowej w dopiero rozpoczynającej dorosłości – co może być smutniejsze dla małżonka, dzieci i przyjaciół? Częstą przyczyną takich chorób jest przejadanie się i powikłania związane z nadwagą, wysokim poziomem cholesterolu i niską mobilnością (nie chcesz poruszać się z nadwagą, błędne koło zamyka absurdalnie). A przyczyną nienormalnej postawy wobec żywności w ascetyzmie chrześcijańskim nazywa się obrzydliwość. Jest to grzeszny grzech zarówno w tradycjach prawosławnych, jak i katolickich. Dlaczego?

Swiadomość jako cel życia

Uważa się, że osoba zarażona tym cierpieniem ducha stawia jego sytość i przyjemność jedzenia ponad wszystko w życiu, w tym nad Panem Bogiem. To podporządkowanie niższym potrzebom ciała jest w istocie formą niewolnictwa. Ilu osób chce schudnąć, nie próbując pokonać przyczyny tego kłopotu – nienormalnego związku z jedzeniem!

Nie tylko jedzenie binge

W pojęciu bardzo wielu, głupoty to nadmierne spożycie żywności. W rzeczywistości obżarstwo jest tylko jednym z demonów, które dręczą duszę. Drugi to uzależnienie od pysznych potraw. Takie zjawisko społeczne jak smakoszy, pragnienie "zrozumienia" w smacznych rzeczach z duchowego punktu widzenia jest bardzo niebezpieczne.

Anoreksichki też chelvougodnitsy

Prawdopodobnie zauważyłeś, że dużo utraty wagi zaczyna bolesnie traktować jedzenie, planuj swoje przyjęcie i wyobraź sobie, co dokładnie jutro rano jemy, kiedy już możesz "jeść" co jest zabronione wieczorem? Są obsesją na punkcie obłąkania! Bulimia i anoreksja są także przejawem nieprawidłowego związku z fizjologią.

I jak jeść?

Czy jest tylko bez smaku? Nie potrzebujemy skrajności, nie jesteśmy mnichami, a zatem bezwzględny rygor nie jest aż do wielu. Musisz po prostu spróbować zjeść szczególnie atrakcyjne jedzenie w święta, najlepiej kościół i być ograniczony do jednej tylko małej porcji bez dodatku. Wtedy nie grzeszymy. Najważniejszą rzeczą nie jest marzyć o wakacjach na miesiąc przed wydarzeniem, co sprawia, że najważniejsze są "przyjemne chwile gastronomiczne" w "programie".

Nie na czas

Trzeci demon, dręczy duszę żarłacza, jest niecierpliwość w odniesieniu do czasu jedzenia. Oznacza to, że osoba spożywa wcześniej niż czas, który dla niego jest zazwyczaj lub wyznaczony. Okazuje się, że idealnym chrześcijaninem – kimś, kto potrafi bez "gadżetów", zjadł umiarkowanie i według harmonogramu. Chciwość jest chorobą duszy, ponieważ sprawia, że grzesznik zależy od jedzenia. Cała różnorodność światowych zjawisk dla człowieka zostaje zablokowana dzięki możliwościom "tu i teraz".

Matka Pasji

Szczęście jest grzechem śmiertelnym, ponieważ jest z nim, że wszystkie inne namiętności zaczynają się. W szczególności osoba, która pozwoliła sobie na nadmiar, jest nadmierna lub niewłaściwa seksualna żądza, lenistwo, prowadzące do bezczynności, odrzucenia (na przykład z nadwagi). Sprawa może pójść tak daleko jak pycha (gdy ktoś jest zraniony przez fakt, że on, "Tytan Woli", wziął i został pokonany).

Czy jest modlitwa o głupotę? Nie ma konkretnych rzeczy, ale warto modlić się do Maryi z Egiptu, który przez długie lata męki na pustyni przeżywał pasje. Ale nie ma magii "od Boga", najlepiej jest modlić się o pomoc do samego Chrystusa, pamiętając, że nie można pokonać pasji zemów, to nie było możliwe nawet dla wielkich ascetyków. Musisz tylko starać się trzymać siebie w ramach każdego dnia. I proszę siły, aby walczyć z Bogiem. Glutonizm jest również nieprzestrzeganie stanowisk …