331 Shares 7164 views

Jak usunąć 'Kaspersky'

Właściciele komputerów osobistych, którzy nie reprezentują swojego życia bez Internetu, bardzo dobrze wiadomo, że w chwili obecnej dość niebezpieczne jest wyświetlanie stron globalnej sieci bez złożonego systemu ochrony antywirusowej. Wielu z tych, którzy ignorują tę regułę napotkali już działanie złośliwych programów: wystarczy wspomnieć o epidemii wirusowych blokerów wymagających wysyłania wiadomości SMS.


Wybierz program antywirusowy – co to jest komercyjne "Doctor Web", "Kaspersky", "Avira" itd. Dostępne są także darmowe bezpłatne rozwiązania. Wśród nich szczególnie warto zauważyć Kaspersky Anti-Virus: poza tym, że program zapewnia 30 dni pełnego wykorzystania testów (a także wersja beta – przez 90 dni), jego skuteczność jest jednym z najwyższych.

Czasami jednak konieczne staje się całkowite usunięcie Kaspersky. Powody mogą być bardzo różne: na przykład przejście na inne rozwiązanie, usunięcie produktu po wygaśnięciu klucza, odzyskanie z awarii itp.

Co zaskakujące, proste pytanie "jak całkowicie usunąć Kaspersky" jest często zbyt skomplikowane dla niektórych użytkowników. Zwykle problem jest rozwiązany po prostu. Rozważmy sposoby usuwania "Kaspersky" w celu zwiększenia złożoności niezbędnych działań.

Każdy program napisany zgodnie z wymaganiami systemu Windows podczas instalacji powoduje utworzenie łącza do programu deinstalatora w odpowiedniej grupie przycisku Start oraz w menu Dodaj lub usuń programy . Najbardziej prostym i poprawnym sposobem na usunięcie Kaspersky jest skorzystanie z tej możliwości. Przede wszystkim musisz zamknąć powłokę użytkownika programu antywirusowego. Aby to zrobić, na czerwonej ikonie "Kaspersky" (obok zegara), kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "exit". Otwórz menu "Start" iw grupie Kaspersky (dokładna nazwa zależy od typu produktu), wybierz "Usuń Kaspersky". Jeśli instalacja nie jest planowana, nie trzeba zapisywać żadnych plików (pytanie zostanie wyświetlone podczas uruchamiania kreatora dezinstalacji). W końcu powinieneś zgodzić się z ponownym uruchomieniem komputera.

Ten sam mechanizm dezinstalacyjny jest używany do alternatywnych metod uruchamiania kreatora: uruchom "Panel sterowania" za pomocą "Start", otwórz ikonę "Programy i funkcje" i poszukaj "Kaspersky" na liście (usuń łącze).

Po ponownym uruchomieniu instalacji zostanie wyświetlony monit o przeprowadzenie dezinstalacji produktu.

Czasami nie działa tak łatwo zrozumieć, jak usunąć "Kaspersky": wszystko nie jest usuwane! W takim przypadku nie zaleca się "reinvent the wheel", ale pobrać specjalny program z oficjalnej strony Kaspersky Lab – kavremover. Aby zrozumieć, jak usunąć "Kaspersky", może nawet uczeń.

Uruchom kavremover wpisz proponowany cyfrowy kod potwierdzenia (jeśli masz problemy z rozpoznawaniem, możesz je zaktualizować, klikając ikonę strzałki obok niej). Używając dolnego menu rozwijanego podajemy nazwę zainstalowanego oprogramowania – lista jest dość szeroka i zawiera nawet wersję antywirusową 6. Ważne jest, aby wiedzieć, że kavremover doskonale usuwa i nowoczesne programy Kaspersky Lab, których nie ma na liście. Na przykład, aby usunąć z systemu KIS lub Crystal, wystarczy podać w kworum linię "usuń wszystkie znane produkty". Chociaż ta metoda działa. Skanowanie systemu trwa kilka minut, w zależności od szybkości komputera. Następnie należy ponownie uruchomić komputer.

Jest też bardziej kardynalny sposób na usunięcie Casper – ręcznie. Obejmuje usunięcie odpowiednich plików programu, zatrzymanie usług i czyszczenie rejestru. W trybie ochrony przed awariami ładujemy katalog Kaspersky w plikach programu, zatrzymujemy działanie avp (menedżera urządzeń – pokaż ukryte urządzenia), skanujemy program za pomocą programu CCleaner. Więcej informacji na temat tej metody można znaleźć na forach.