434 Shares 1308 views

Krasnokleshnevy rak australijski: opis, uprawa, utrzymania i reprodukcji

Wielu fanów egzotycznych akwarium chciałby zobaczyć ich woda zamieszkany nie tylko ryby, ale także australijskie nowotworów krasnokleshnevye. To nie jest bardzo duże podwodne mieszkańców, którzy mogą zaskoczyć niezwykłej kolorystyce. Ale zanim zdecydujesz się na zakup, niektórzy chętni do nauki o nowotworach. Krasnokleshnevy rak niebieski ma swoje własne cechy i opieki, zostaną one uwzględnione w niniejszym artykule.

Siedliska w przyrodzie

Ten kolorowy podwodny mieszkańców nazywany jest również Yabby Red Claw. Jest możliwe, aby spotkać się w stojącej wodzie w Australii i Nowej Gwinei. Gdy słodkowodnych mieszkańca, a następnie osadza się w stawach, spokojny, małych rzek, a czasem okaże się w kałużach. Niektórzy twierdzą, że zawiadomienie o „podróżnika” w wodach płynących, ale w rzeczywistości on wybiera tylko małe strumienie i innych podobnych miejsc z minimalnym prądem. Biorąc pod uwagę te bezpretensjonalne właściwości nowotworowe, nadaje się dla początkujących akwarystów.

cechy zewnętrzne

Głównym kolor australijskiego Cancer głębokiego błękitu i rozrzucone wokół pancerza żółtawe „piegi”. Połączenia kolorystyczne pomiędzy segmentami może być nie tylko niebieski, ale czerwony, pomarańczowy, różowy. Jednak odcienie nasycenie zależy od twardości wody, która zamieszkuje raka australijski. Na jasnych kolorach najlepiej jest trzymać w twardej wodzie. Jeśli to jest skład miękkiej, rak stanie się brązowy kolor, podczas gdy niebieski fala będzie zauważalne.

W naturze mogą dorastać do 20 cm, a ich waga czasami sięga 500 g ale w domu kilka nowotwory nie osiągają tej wielkości. Kobiety stają się jeszcze mniejsze. Ponadto, mężczyźni na zewnątrz pazur rośnie płaski „pazur”, często czerwony, ale może być jaśniejszy.

znak zwierzę

Mimo swojej dużej wielkości, jeden z najbardziej spokojny uznała krasnokleshnevy raka australijski. Opis stworzenia wykazały, że jego barwa wpływa twardość wody. Ale fakt ten znajduje również odzwierciedlenie w agresywności nowotworu. Sztywniejsze siedlisko może uczynić go bardziej wrogie.

Pomimo tego, rak australijski zdolny do pokojowego współistnienia z ryb, ale z tych, którzy są większe go, nawet mieszka w schronisku. Ale w tym samym czasie z ich braci, oni często nie dogadać, a czasem prowadzi kanibalizmu, zjadanie młodych. Zbyt agresywne osobniki mogą żerować na małe ryby. Ponadto, jeśli akwarium zbyt wiele mężczyźni podczas linienia aktywne kraby zje ich „rywali”.

Te więźniowie mogą być przypisane do nocnego zwierzęcia i spędzają cały dzień drzemiąc. Mogą pojawić się w jaśniejszym czasie coś przekąsić czy zebrane rzuca (w tym celu potrzebują przestrzeni). Ale jeśli rak nie wszedł do tego celu, może to sygnalizować, że organizm wody, która nie jest w porządku.

Australijskie raki – są kreatywni ludzie, którzy mogą zorganizować dekoracji akwarium w swój własny sposób. Ponadto, ich pazury używają do kopania w błocie i zrobić nowy otwór, który będzie ich ucieczką.

Australijscy nowotwory krasnokleshnevye: zawartość w akwarium

Dla tego rodzaju nowotworów wyglądać o wiele łatwiejsze niż jego odpowiedniki. W celu dla swojego zwierzaka byłem spokojny i nie nerwowy, musi zbiornik 200-litrowy. Warto też pamiętać, że jedna para potrzebowała miejsca do 150 litrów. Lepiej zachować je w twardej wodzie, chociaż mogą żyć i bardziej miękkie.

Akwarium pewnością ozdobić jasne rzeczy, może to być kolorowe kamienie lub sztuczne kwiaty. Są one niezbędne do wydzielonego up terytorium. Poza tym, raki powinny być na terytorium wielu możliwych kryjówek, inaczej zaczynają konflikty pomiędzy braćmi. Wszyscy mieszkańcy uwielbiają mieć w ich posiadanie było kilka domów. Może to być norki, Driftwood lubią rurki (ceramicznych) doniczki. Warto zauważyć, że duże kamienie nie są zainteresowani. Również, że mogą ich kopać dziury, potrzebują odpowiedniej warstwy gleby.

Pożądanym warunkiem Australian raka niebieskim czuł się dobrze, jest z wody. Więc mają możliwość ogrzania się i oddychać. Ale jeśli masz inne zwierzęta, takie jak koty, nie powinni mieć dostępu do wypełzł z raków wody.

Przede wszystkim, dno powinno być miejsce, gdzie można swobodnie rak zniknął, zrzucając swoją starą powłokę. Warto zauważyć, że te zwierzaki żyją około pięciu lat.

Sąsiedztwo w akwarium

W wodzie jest pożądane, aby uruchomić małe ryby. Pomijając fakt, że dywersyfikuje swoje fauny, nie ma innego powodu. Po raka jest dużo odpadów, które kończy się w wodzie. Z czasem te odpady mogą powodować ogniska bakterii. Ale, na przykład, gupików ryb lub Corydoras w stanie wymazać je do raków. Ta bliskość może przynieść niedogodności tylko ryby, ponieważ są one z niezdolnością do kontrolowania się przejadać. Lub mogą porysować kraby bo kradną ich jedzenie.

Z drugiej strony, jeśli ma umrzeć z przejedzenia gupików, rak australijski będzie uporządkowany. Tak więc, dla okolicy jest lepiej kupić średniej wielkości ryby, które mnoży się szybko. Duże ryby mogą jeść małe skorupiaki. Ślimaki i krewetki w tym samym akwarium z rakami nie powinien hodować.

Roślinność w akwarium

Australijskie raki jak roślinność, więc wszyscy mogą dostać, są one spożywane. Ale można ozdobić swoje rośliny do domu staw, które pozostają na powierzchni. Dla stałych dostaw ziół jest lepiej, aby uzyskać akwarium-dawcy.

Lista roślin Najdłuższy zachowane klidiflora. Również rzęsa rozprzestrzenia się szybko, tak, że nowotwory nie mają czasu, aby je jeść. Ponadto udowodniono zbiornik w lecie, można zaopatrzyć się Filaria. Młode skorupiaki lubią grzebać w zakładzie o stopniowo jeść. Ale przynosząc Filaria zbiornika, należy uważać, aby nie zarazić akwarium.

Czystością wody tego typu raków nie jest zbyt trudne.

temperatura wody

Mimo, że wahania temperatury raka australijski prowadzi jędrność, lepiej, aby nie dopuścić do jego wskaźników poniżej 18 ° C: podczas długotrwałego opuszczania stopni PET mogą umrzeć hipotermii. Najbardziej wygodne temperatura jest w zakresie 20-26 ° C Jeśli się letnich upałów, rak może wytrzymać 30 ° C, ale w tym przypadku powinna być wystarczająca ilość tlenu w wodzie.

raki karmienia

Młode kraby nie są zbyt wymagający na jedzenie, ale są one nietrwałe w menu wyboru. Pomimo faktu, że są one z natury wegetarianami, istoty te nie przeszkadza, aby spróbować żaby, małe ryby, ślimaki. Ale dieta dla swojego zwierzaka należy, biorąc pod uwagę jego menu in vivo. Zwykle mają one codzienne dębowe lub bukowe liście. Ten „posiłek” na australijskim raków uważany za smaczny przysmak. Ponadto liście – prawdziwy antyseptyczne, bez których zdrowie układu odpornościowego i raka spadnie. Jeśli nie będzie liści, zwierzę stanie się podatna na choroby w diecie.

Ale poza tym rozcieńczyć menu zwierzaka do mrożonej żywności, groch, dżdżownice, różne warzywa, ślimaki, pokarm dla ryb (z suplementów mineralnych i wapnia).

Lepiej jest, jeśli akwarium jest miejscem, gdzie można dodać spadające liście, siano, herbaty spać i inne pozostałości roślinne. Mimo, że te elementy nie są spożywane jako fast nowotwory są silne i zdrowe.

Pasza nie jest konieczne

Pomimo faktu, że australijskie raki mogą jeść wszystko, jeść pokarmy, że lepiej jest nie do zaoferowania. Nowotwory złe odżywianie skórce od banana, tarty surowe buraki, marchew i ziemniaki. Ponadto zepsuć się wodę. Jabłka kraby nie jeść w ogóle. Jednak są pokarmy, które spożywane są w porządku, ale w tym samym czasie psuć stan wody. Należą do nich: gotowane jajka, ser, chleb, surowe mięso lub mięso mielone. Dwa ostatnie produkty, można rzucić trochę. Chleb dać racjonalne, jeżeli bok akwarium ryb siebie.

cechy płciowe

Do hodowli australijskiej raka krasnokleshnevogo aby odnieść sukces, ważne jest, aby nauczyć się rozpoznawać samców, które są gotowe do rozrodu. Zazwyczaj oznacza to, płaską półkę na pazurem. Czerwona nagromadzenie (intensywność koloru zależy od twardości wody). Ten występ nie jest utworzona od urodzenia, ale dopiero po tym, jak rak stanie się dojrzałe płciowo. W chwili, gdy mężczyzna jest gotowy do kopulacji, to nabywa projekcji bogatszy dźwięk, który różni się od swojego normalnego koloru.

Samica może być zidentyfikowane przez jego zgrabnych pazury. Również wielkość samicy jest nieznacznie gorsze od mężczyzn.

hodowla raków

Jak również treści, hodowli i uprawy australijskiego raków – nie jest to proces czasochłonny, jak mogłoby się wydawać. Ważnym warunkiem – jest pożądana wielkość akwarium.

Aby stymulować samiec i samica chęć do gry w małżeństwie tygodnia najlepiej jest poruszać się od siebie w różnych akwariach. Po siedmiu kilka dni połączonych i „Miłość” w aktywności seksualnej zwiększa się kilkakrotnie.

Pod koniec parzeniem samica składa jaja pod brzuch. Ona niesie jaja, larwy, a następnie od 8 do 9 tygodni. Czas trwania tego okresu zależy od temperatury wody. Pod koniec ciąży w akwarium pojawia się około stu skorupiaki.

Otsazhivayut trzeba młodzieży w innych zbiornikach. Ale potomstwu były trzymane w akwarium dla skorupiaków należy zapewnić dużo kryjówek. Nawiasem mówiąc, po młodzież poszła do niewoli, dla niego uważnie śledzić. Rosną wystarczająco szybko, aby nadążyć i być otsazhivayut ich wielkości.

Te kraby wylinka nie jest w tym samym czasie, więc jedna z kobiet mogą być duże, a jednostki melenkie. Jest to zjawisko naturalne i stopniowo dostosować się do ich wielkości. Ale dopóki tak się dzieje, duże i małe skorupiaki ważne jest, aby zadowolić różnych akwariów.