130 Shares 1425 views

W jaki sposób choroby skóry u dzieci

Dziecko choroby skóry wystąpić w każdym wieku. W zależności od charakteru choroby skóry u dzieci są podzielone na kilka typów.

1. Alergiczny

Te zaburzenia skórne u dzieci charakteryzuje się silnym swędzeniem, tworząc grudki i strupy, uszczelnić skóry. Na ich podstawie – odpowiedź immunologiczna organizmu na alergeny. Grupa ta obejmuje egzema, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy, atopowe zapalenie skóry, etc.

2. skórne manifestacje chorób zakaźnych

szkarlatyna

Choroby zakaźne wywołane przez paciorkowce, w którym błony śluzowe. Rozpoczyna szkarlatynę, wysypka pojawia się wtedy na błonach śluzowych jamy ustnej, który dodatkowo obejmuje całe ciało dziecka.

różyczka

Chorobą zakaźną, w których pojawiają się czerwone plamy na całym ciele, któremu towarzyszy obrzęk gruczołów szyjki macicy.

odra

Choroby wirusowe, spowodowane przez paramyksowirus. Zakażenie następuje w bezpośredniej styczności z odry powietrzu kropelek. Chory na odrę jak dziecko, dziecko otrzymuje odporność na całe życie przeciwko wirusowi.

ospa wietrzna

Chorobą zakaźną, która jest przenoszona przez bezpośredni kontakt z chorym kurczaka wirusa ospy lub człowieka. Być chory na ospę wietrzną, a także każdy z chorób zakaźnych, lepszego dzieciństwa, ponieważ to będzie trudniej przenieść każdy rok rodzaju wirusa. Ospa wietrzna wysypka pojawia się na całym ciele, a także wzrostem temperatury.

3. krostkowe choroby skóry u dzieci

Chorobę powoduje gronkowce i paciorkowce, to objawia się zmian krostkowej, których wielkość jest porównywalna z główka. Postać najbardziej zakaźne choroby ma ropne zapalenie skóry. Chorób krostkowate obejmują: ropnie, zapalenie mieszków włosowych, czyraki.

4. wirusowe choroby skóry u dzieci

Do takich chorób należą: opryszczka, brodawki, wypryski, mięczak zakaźny.

5. Choroby pasożytnicze

Są to świerzb, wszawicę, nużycy. Choroby te są spowodowane przez pasożyty, które przenikają przez skórę, co powoduje świąd.

6. choroby grzybicze są powodowane przez mikroskopijnych grzybów, które są wysoce zakaźne. Należą microsporia trihofitia, kandydoza, etc ..

Leczenie chorób skóry u dzieci

Choroby skóry u dzieci dość łatwo wyleczyć za pomocą leków, ale powinny być one tak dobrane, że nie dalej zaszkodzić dziecku, ponieważ istnieje wysokie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Ważnym zadaniem – aby wybrać opcję najmniej toksyczne leki, które szkodzi na rosnącą organizmu, zwłaszcza jeśli wysypka, w zależności od rodzaju choroby, znajdują się na górnej części ciała, głowy i twarzy.

Choroby skóry na stopach są rzadkie. Zasadniczo, wysypka na nogach mówić o reakcji alergicznej lub manifestacji grzyba. Przy aktywnym rozpowszechniania wysypki pilna potrzeba, aby zobaczyć się z lekarzem.