636 Shares 1795 views

Pierre Omidyar: biografia, rodzina, osiągnięcia i ciekawostki

Za Morad Omidyar – amerykański programista, sukcesy przedsiębiorca, założyciel największego na świecie serwisu aukcyjnego eBay i słynny miliarder. Od 2004 roku, wraz z żoną założył filantropijną fundusz inwestycyjny, który ma nazwę „Omidyar Network”. W 1998 roku po sprzedaży znacznej części udziałów w serwisie eBay (IPO – Initial Public Offering / placement), stał się natychmiastowym miliarderem.

Generacja high-tech: stan założyciel eBay

Za Morad Omidyar – jeden z nielicznych „ludzi to”, które w czasie opracował model biznesowy oparty na zaawansowanej technologii i w ciągu kilku lat osiągnął bezprecedensowy sukces.

Mark Zuckerberg (twórca i właściciel światowej sławy społecznościowym „Facebook”), Maykl Dell (założyciel Dell Comp.Corp) Dzhef Bezos (właściciel Amazon.com), i wiele innych, w tym Pierre Omidyar – wszystkie te osoby są członkami społeczeństwa „high-tech”, które mają swoje miliardy aktywów lub nawet dziesiątki miliardów dolarów. We współpracy z Jeffem Skoll, warunek, który ma $ 6 mld Omidyar założył eBay firmę, która od pierwszego dnia stała się opłacalna. W ciągu pierwszych kilku lat, wzrost przychodów rośnie w tempie 90-95%. Ten projekt został wykonany jego założycieli miliarderów duża w krótkim okresie czasu (3 lata), nawiasem mówiąc, w tym czasie, że nie popełnił znaczących nakładów finansowych. W Ameryce, takie osoby są zwane «self made», które w języku rosyjskim oznacza „self-made”, czyli zrobił fortunę.

Obecnie Pierre Omidyar zawarte w liście „Top 200 najbogatszych ludzi na świecie”, odnosząc się do aktywów o 9,2 mld dolarów.

Pierre Omidyar: biografia, znajomość programowania

Bohaterem tego artykułu urodził się w dniu 21 czerwca 1967 roku w Paryżu, we Francji (na narodowości irańskiej – w młodości, jego rodzice wyemigrowali do Francji). Wychowany w rodzinie terapeuty. W 1973 jego rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych (Maryland). To właśnie z powodu rodzina ojca musiał przenieść, więc dostał nowy tytuł lekarza w Dzhona Hopkinsa University.

Z perskiego nazwą „Omidyar” tłumaczone jako „ten, który jest niczym nadziei.” Będąc w dziewiątej klasie, facet zaczął być zainteresowany w zakresie technologii informatycznych i programowania. W tym czasie, Omidyar spędzony przy komputerze cały mój wolny czas. Jego rodzice byli w panice z tej codziennej rutyny, ale ostrożnie napomknął do swego syna, tak że przynajmniej od czasu do czasu oderwać się od monitora. Ale chłopiec nie grać w gry przez cały dzień, i kształcić się.

Pierre zdobył pierwsze pieniądze

Pierwszy program napisany przez niego była szkoła biblioteka on-line. Sugeruje to, że już w wieku 14 lat, zrobił odkrycia w rozwoju unikalnych programów. Pierre Szkoła zapłacił dużo pieniędzy w tym czasie – około 6 dolarów za każdą godzinę pracy w oprogramowaniu. Chociaż Pierre Omidyar zrozumieć, jak można zarobić dobre pieniądze. Znalazł swoje powołanie. Facet z jeszcze większym zapałem zaczął uczyć się programowania, łączenie hobby z zarabiania pieniędzy.

Po ukończeniu szkoły, Pierre wszedł na Tufts University w Medford (Massachusetts) na Wydziale Informatyki i Technologii Informacyjnych. Studiował pilnie faceta. W 1988 roku ukończył szkołę i otrzymał tytuł licencjata.

Życie po ukończeniu

Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął Per Omidyar szuka pracy. Człowiek doskonale zorientowani w wielu dziedzinach programowania, więc spojrzeć na wolne stanowiska przez długi czas nie musiał – zajęło deweloper niestandardowych aplikacji w firmie Claris, która w tym czasie była zależna od dużej korporacji Apple. Praca była ciekawa i ekscytująca, Pierre znaleźć dokładnie to, co śnił. W murach firmy, napisał swój pierwszy profesjonalny oprogramowanie MacDraw. Omidyar wkrótce zdaje sobie sprawę, że im bardziej zabawa robi się z „tworzenia” własnych programów, zamiast na rozwój aplikacji klienckich, które są wykonane z szablonu. Była to pierwsza wskazówka, że Pierre nie chce pracować dla kogoś innego do stałej pensji.

Praca Ink Development Corporation

W roku 1991, bohater tego artykułu i kilku podobnie myślących przyjaciół zorganizowała własną firmę o nazwie Ink Development Corporation, która jest zaangażowana w rozwój aplikacji front-end. Jednocześnie, Pierre stworzył program, który miał stworzyć rewolucję w całym środowisku komputerowym. Był to aplikacja do sterowania komputerowego zwykłego długopisu. Jednak powodzenie tego rozwoju nie otrzymał. W rezultacie, działalność Pierre Omidyar początkującego menedżera, a firma nie miała miejsca, a chłopcy rozdzielone.

W 1994 roku Omidyar wysłał zaproszenie do wielkiego „aytishnuyu” firmy General Magic, zaangażowany w rozwój telefonii komórkowej. Tutaj został przyjęty jako inżynier dla rozwoju serwisu. Później firma zmieniła nazwę na eShop, i wszystko poszło w górę. Jakiś czas później, imperium Bill Gates nabył akcje eShop, ale Pierre Omidyar już tutaj nie działa.

Pierre Omidyar: Biografia i Rodzina

Mieszka w San Francisco, udany programista poznał swoją przyszłą żonę Pamela Wesley, który w tym czasie był studentem na Uniwersytecie Golden Gate. Para stała się romans, a oni stworzyli rodzinę wkrótce. Dziś Pierre i Pamela troje dzieci.

Po Pamela Pierre powiedział, że zbiera pudełka cukierków. Chociaż to było popularne. Poskarżyła się do swojego chłopaka, że nie mógł kupić nowy zestaw kolektora, bo nie wiem, kto sprzedać lub handlować go do czegoś innego starego pudełka. Następnie fanatyk programista i po prostu kocham pomysł pomagając faceta zastanawiał Pamela. Pomyślał przez krótki okres i opracowała specjalne oprogramowanie dla osobistych stron z których można było zorganizować sprzedaży różnych rzeczy w trybie on-line. Był to rewolucyjny pomysł, bo Pierre stworzył nie tylko sklep internetowy lub tablicy ogłoszeń i aukcji! Kilka tygodni później w miejscu zaczęła iść i ludzie umieścić swoje losy. Początkowo był to projekt non-profit. Ale wkrótce ISP Pierre Omidyar pokazał mu dodatkowe konto na fakt, że strona AuctionWeb.com (później przemianowany na eBay.com) zajmuje znaczną część ruchu, więc młody przedsiębiorca zaczął ładować użytkownikom pewną kwotę pieniędzy. Codziennie miejsce udał się tysiące nowych użytkowników. Prosty pomysł stał się uosobieniem całego projektu, który przyniósł niesamowity sukces w przyszłości. Rok później Pierre dał jego kochanka rzadki przykład maszyny ze słodyczami, który znalazł się w Denver Państwowego Muzeum.

Ciekawostki o sprzedaży na aukcji eBay.com

W 1998 roku założyciel Pierre Omidyar aukcja nagrany dziesięcioletni kontrakt na eBay.com (który w tym czasie był to największy w USA). Trzy lata później, współzałożycielami firmy, prowadzone przez wybitnych Omidyar został milionerów i eBay.com aukcja stał się największym i najdroższym na świecie. Sukces i popularność platformy transakcyjnej, ponieważ jest możliwe, aby sprzedać i kupić dowolny produkt. Oczywiście, wiele są filtrowane i dopasować ograniczoną legitymację i plan moralny. Jest zarazem eBay.com został wystawiony na sprzedaż całego miasta decyzją władz miejskich. Jest tak również w przypadku, gdy Amerykanin chciał $ 5000 sprzedać swoją duszę. Niektórzy szaleńcy mają nawet zakład, ale administracja www zablokowany dużo czasu, powołując się na fakt, że jest to niemożliwe do udowodnienia istnienia towarów.

Miliarder Omidyar teraz

Do tej pory, Pierre Omidyar jest miliarderem dolara i słynny filantrop. Z jego osobistym życiu nic nie wiadomo – przedsiębiorca nie lubi rozmawiać z prasą i powiedzieć swoją żonę i dzieci. Obecnie Pierre posiada większościowy udział kapitałowy z eBay. On na pewno nie jest zaangażowany w rozwój firmy, ponieważ do tego wynajął robotników. Staje miliardera Omidyar obiecał dać darowizn, ponad połowę swojej fortuny. Ta sama przysięga przed dał Bill Gates i Warren Buffett.