563 Shares 6551 views

Zawód „maszynista”: opis, specyfika, zalety

Wśród wielu zawodów pracujących są tacy, którzy marzą o od dzieciństwa. Są one owiane aurą romantyzmu i wysoki profesjonalizm. Jeden z nich – zawód „maszynista”. On jest najważniejszy transport kolejowy i jego działalność związana z zarządzaniem lokomotywy.

Krótka historia zawodu

Jak tylko pierwszy utwór, a wydany pierwszego pociągu, nie było mowy o jego administracji zostały ustanowione. Aby wyjazd był udany, musimy nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale także specyficzne cechy charakteru.

W Rosji, zawód „maszynista” wrócił w 1834 roku. Początkowo szyny poszedł małe kompozycje we wszystkich czterech samochodów. Ich prędkość nie przekracza 33 km / h. Ale po zwiększeniu pojemności i ograniczeń prędkości do 42 km / h potrzebnych ludzi, którzy mogli sobie poradzić z rosnącym obciążeniu. W związku z tym zorganizowano szkolenia dla uczenia się i zarządzania szyna umiejętności.

ślusarzy były w Związku Radzieckim są wymagane. Układanie szyn było ogromne tempo, kraj produkuje różnorodne preparaty do przewozu towarów i pasażerów. Potrzebni ludzie wykwalifikowani, pełni przygotowany do kompozycji kontrolnej.

Cechy charakterystyczne tej specjalności

kierowca zawód jest coraz częściej postrzegane jako wyłącznie mężczyźni. Ale bez limitu predstatelnits kobieta, gdyby raczył nauczyć się tej umiejętności. Ale to był świadomy wybór, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie z opisem zawodu „maszynista”.

Specjalność ma kilka specyficznych cech, które powinny być uwzględnione. Aktywność wymaga nie tylko wytrzymałość, ale także doskonałe zdrowie. Dlatego przy wprowadzeniu odpowiedniej instytucji będzie wymagać zaświadczenia lekarskiego o przydatności.

Zawód „maszynista” oznacza wiedzę na temat cech technicznych maszyn i urządzeń automatycznych w kabinie lokomotywy.

Od kierowcy wymaga najwyższej koncentracji. Aby zapobiec wypadkom, konieczne jest, aby zwracać uwagę na znaki drogowe, warunki pogodowe i odczytów. Na dalekobieżnych pociągów zawsze szuka asystentów, którzy zabezpieczanych główny sterownik i okazją do wypoczynku.

Główne obowiązki Lokomotywa

Podczas jazdy kierowcy pociągu z asystentem wykonuje następujące funkcje:

  • Postępuj zgodnie ze znakami i sygnałów na linii kolejowej;
  • obserwując odczyty na desce rozdzielczej, która wskazuje nieprzerwane działanie całego taboru;
  • monitorowania stanu lokomotywy i jej integralności;
  • Sygnały podawane są zainstalowane na wejściu do stacji;
  • odpowiedzialny za bezpieczeństwo manewrów;
  • po wykryciu usterki należy natychmiast poinformować dyżurnego na stacji.

Zawód „maszynista” obejmuje częste nieobecności w domu. Ale to daje okazję zobaczyć wiele nowych miejsc. Dlatego ludzie, którzy pragnąć nowe doświadczenia i gotów do zbadania charakterystyki techniczne transporcie kolejowym, często wybierają tę specjalność.

kolejowych dzieci

Ci faceci, którzy podczas lekcji na poradnictwo zawodowe napisać esej na ten temat – „Mój przyszły zawód – maszynista”, należy odwiedzić kolejowego dzieci.

Takie organizacje istnieją już w wielu rosyjskich miastach. Ci, którzy chcą jeździć na torach to nie tylko zabawki, ale prawdziwa struktura wysokiej jakości, organizowanie specjalnych szkoleń. Po uzyskaniu niezbędnych chłopaki wiedza może działać te przewody, stacja oficerem dyżurnym, a nawet pomóc operatorowi utrzymać prawdziwy pociąg z pasażerami.

kolejowych dzieci nie tylko zapewnia usługi rozrywkowe na łyżwach małymi dziećmi, ale również instytucją dodatkową edukację. Dzieci w wieku od 8 do 15 lat mogą nauczyć się różnych specjalności kolejowej i konsolidacji nabytych umiejętności w praktyce.

Zawód „maszynista” dla dzieci do opanowania nie tylko w klasie. Na tych pociągów nieznacznie zmniejszona wielkość i wąskiego toru kolejowego, pod okiem dorosłych nastolatek nauczyć się podstaw złożonych umiejętności.

Na kolej dla dzieci aż do końca. O ile jest to technicznie możliwe, cały sprzęt jest zgodny z podobnymi ścieżkami ogólnego przeznaczenia. I choć utwór nie ma dostępu do udostępnionego utworu, kompozycja jest w pełni zgodny z pełnymi lokomotyw pasażerskich i ludzie są bardzo realne.

Uczenia umiejętności jazdy

Dreaming podporządkować ciężki samochód i stać się menadżerem długiego składu jest wiedzieć, gdzie uzyskać zawodu maszynisty. Przeszkoleni w zakresie specjalności szkół kolejowych, wstęp jest możliwy po 9 latach szkoły średniej.

Główne dyscypliny, które uczą przyszłych studentów, związanych z naukami technicznymi, przepisami bezpieczeństwa ruchu osób i towarów, podstawy ruchu kolejowego.

W celu prawidłowego zarządzania całą kompozycję, konieczne jest zbadanie jego właściwości i posiadają wiedzę w oprogramowaniu i jak to działa.

Aby zrealizować marzenie, to pozostaje tylko wybrać do najbliższej szkoły, co jest dość obszerna lista. Wśród najbardziej znanych produkcji: Saratowie, Samara, Orenburg, Penza kolejowego College.

Dla szkolnictwa wyższego jest niezbędna, aby zapisać się na uniwersytetach państwowych Kolei, gdzie można uzyskać zawód i kwalifikacje inżyniera komunikacji kolejowej maszynista. uczelnie w Moskwie, Petersburgu, Samarze, Rostowie, na Dalekim Wschodzie oraz w innych obszarach.

Popyt na tego zawodu

Przed wyborem przyszłego zawodu jest ważne, aby znać swoje perspektywy. Specjalizacja „lokomotywa inżynier” zajmuje wiodącą pozycję na liście opublikowanej przez „rosyjskiej gazety” kilka lat temu.

Na zapotrzebowanie pracodawców powiedzieć wnioski o rynku pracy, wśród których 33% całości odpowiadało do „kierowca”.

Plus specjalny i jego wady

Jak każdy inny, zawód kierowcy ma swoje niezaprzeczalne zalety. Jednym z nich jest związana z aureolą romans, gdy dana osoba jest ciągle w drodze i zobaczyć wiele nowych miejsc. Ale również powoduje brak godności. Specyfika zawodu zmusza osoba być oddzielony od rodziny przez długi czas, że niektórzy mogą nie posiadać.

Ale ogromna odpowiedzialność za życie pasażerów i cargo gwarancje bezpieczeństwa i godnego wynagrodzenia. Koleje Rosyjskie, oprócz wynagrodzenia, oferują swoim pracownikom dodatkowe wsparcie w postaci nagród, bonów do sanatoriów i długie wakacje.

Wadą jest wysokie obciążenie organizmu i wpływ na zagrożenia zdrowotne. W przesunięciem kierowcy trwa 12 godzin, który spędził w przestrzeni zamkniętej i ostatecznie skupienie.

ciernista droga

Po szkoleniu wszyscy eksperci zaczynają swoją drogę do asystenta kierowcy. W zależności od wykształcenia podstawowego oraz praktycznych umiejętności młodych specjalistów może pełnić funkcję asystenta od kilku miesięcy do dwóch lat.

Dopiero po testowaniu przez profesjonalną i przekazując odpowiedni wywiad człowiek zaufany prowadzić własny tabor.