306 Shares 4950 views

Posiłki z zapaleniem błony śluzowej żołądka: podstawowe zasady

Nowoczesny tempo życia sprawia, że jesteśmy stale do przyspieszenia ruchu. Ze względu na brak czasu mamy śniadanie filiżankę mocnej kawy, kanapki na przekąskę w pracy, zapomnieć o pełnej kolacji wieczorem pozwolić sobie dużą część ciężkich tłustych. Ta dieta jest bardzo często przyczyną różnych chorób. Zapalenie błony śluzowej żołądka – jest jednym z nich. Prawidłowe odżywianie dla błony śluzowej żołądka jest podstawą leczenia. Przydzielanie ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka. Zazwyczaj przyczyną ostrego zapalenia żołądka jest zastosowanie żywności z patogennych bakterii, zapalenie żołądka może również wskazywać na obecność ostrych zakażeń i zaburzeń metabolicznych.

Odżywianie dla błony śluzowej żołądka: menu w ostrej postaci choroby

Czczo – pierwsza faza diety w chorobie. Zgodnie z zaleceniem lekarza wolno pić niesłodzone herbaty i przegotowanej wody. Po ustąpieniu ostrego bólu zaleca się pacjentowi, aby dać bulion niskotłuszczowe. Można również przygotować wywar z ryżu lub miałkiej, dopuszcza się złożenie krakingu z konwencjonalnego chleba. Jak tylko ból będzie mniej zauważalne, dieta pacjenta może zostać przedłużony. Po konsultacji z lekarzem, możliwe jest lekkie zupy dodać jajka, kasza, owoce galaretki.

Po kilku dniach pacjent zacznie odczuwać znacznie lepiej, można wprowadzić do diety puree z warzyw (marchew, dynia, szpinak), gotowanego mięsa, tłuczone ziemniaki puree, napoje owocowe. Stopniowo rozwija menu, można powrócić do normalnej diety. Jednak nawet długi okres czasu, aby uniknąć smażone, zbyt tłuszczowych i pikantne potrawy, przyprawy i marynaty.

Stabilny niewłaściwa dieta, regularne stres, złe nawyki, niekontrolowane spożycie narkotyków – z których wszystkie mogą prowadzić do przewlekłym zapaleniem żołądka. Żywienie w przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka zależy od rodzaju wydzielania żołądkowego. Kwasowość można zmniejszyć lub zwiększyć.

Posiłki w zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości

Obniżając kwasowość żołądka jest poważnym wyzwaniem w leczeniu. Aby to zrobić, należy zapewnić brak trzech rodzajów bodźców:

  1. Mechaniczne. Konieczne jest, aby odmawiać jedzenia z paszy objętościowej (rzepa, grubej mięsa, chleba z rzodkiewki, muesli) i od żywności, smażone w oleju.

  2. Chemiczny. Jest to konieczne, aby ograniczyć spożycie żywności, które pobudzają wydzielanie soku żołądkowego: czarny chleb, bogate zupy, kapusta, alkohol, kawa, owoce cytrusowe.

  3. Termiczny. Aby uniknąć podrażnienia przełyku, należy wyeliminować stosowanie bardzo gorąco i na zimno.

Dieta o zwiększonej kwasowości: chude mięso; ryb słodkowodnych; owoce morza; omlety białka; mleko; zboża (gryczana, mąka owsiana); puree owoce i warzywa.

Odżywianie dla żołądka z niskiej kwasowości

Do normalizacji żołądka jest konieczne, aby zapewnić wystarczającą produkcji wydzielania kwasu żołądkowego. Aby to zrobić, wykonaj następujące zalecenia:

  • dokładne żucie pokarmu;

  • czas trwania posiłku – co najmniej 30 minut;

  • do stymulowania wydzielania przed posiłkami korzystne stosowanie wody mineralnej;

  • jeść chude mięso;

  • negrubovoloknistyh umiarkowane spożycie owoców i warzyw;

Kiedy leczenie zapalenia żołądka należy stosować się do regularnych posiłków: jest to niezbędne do zapewnienia co najmniej 4-6 główne posiłki dziennie, przerwy nie powinien przekraczać 2-3 godzin. Zrównoważona dieta na zapalenie błony śluzowej żołądka nie tylko pomoże pozbyć się dolegliwości bólowych, ale także zapobiec dalszemu pogorszeniu.