274 Shares 1250 views

Batoniki z masłem

Czy musisz przygotować coś na herbatę? Spróbuj gotować bułeczki. Piekarnia wypieków jest doskonałym rozwiązaniem problemu. Możesz robić bułeczki z cynamonem, makiem, marmoladą, a nawet serem kiełbasowym. Wszystko zależy od ciebie.

Bułeczki z marmoladą

Przesiać przez sito do funta mąki. Zetrzyj 30 g drożdży w ciepłym mleku, dodaj cukier i masło. W mące, wypuść rowek i zalać mieszaniną drożdży. Dodać 2 jajka, posypać solą, ugnieść ciasto. Odstaw godzinę na ciepło. Wytnij ciasto pół centymetra grubości na stół, posypany mąką. Wytnij na 4 kawałki i w centrum każdego kawałka marmolady. Zerwać krawędzie każdej części i nasmarować olejem. Umieścić blachę do pieczenia, przykryć serwetką i wrzucić na pół godziny. Włóż do piekarnika. Posypać bułeczki na górze sproszkowanym cukrem.

Piekarnia bułki z makiem

Rozpuścić 10 g drożdży w 50 g ciepłej wody. Następnie dodać 5 g cukru i 30 g mąki. Mieszać aż do jednorodności, całość ogrzewać w ciągu 25 minut.

Wymieszaj szklankę ciepłego mleka, szklankę cukru, szczyptę soli, 2,5 jajek (połowa do smarowania), 700 g mąki, wanilinę. Rozmiesz gładkie ciasto. Dodać 150 g zmiękczonego oleju. Ciasto zwijało się do miski i włożyło do miski. Z mokrym ręcznikiem przykryj go i umieść w upale przez godzinę i pół.

Sezon 80 g maku z pół szklanki wrzącej wody przez 20 minut. Wlać 150 gramów mleka i gotować na małym ogniu przez około godzinę, aż mleko zostanie całkowicie pochłonięte. Dodać 60 g miodu, ostudzić, umieścić trochę cynamonu. Zanurzyć powstałą masę w moździerzu. Wyjmij ciasto z ciasta i pokrój go na kawałki, które trzeba wrzucić do kulek i wyrzuć go kołkiem walcowniczym na grube płaskie ciasta o grubości 1 cm. Umieść mak z wyłożonym środkiem płaskich ciast, złóż je na pół, wykonasz kawałki w postaci frędzliny i lekko popchnij końce ku sobie , Aby margines lekko się rozdzielił. Rozłożyć bułki na blachę do pieczenia 3 cm i smarować luźnym jajkiem. Włóż do piekarnika. Po 20 minutach, weź ją i pozwól mu ostygnąć, przykryj ją ręcznikiem.

Masło bułkowe z cynamonem

Rozcieńczyć 10 g suchych drożdży w 80 g ciepłej wody z 5 g cukru. Umieść ciepło przez 10 minut. Roztopić 120 g margaryny na patelni. Wlać szklankę cukru. Pozostawić do ostygnięcia lekko i wlać do drożdży. Delikatnie podgrzej mleko i wsyp do rondla. Przejedź na 4 jajka. Stopniowo, ugniatając drewnianą łopatką i rąk, zasnę 4 szklanki mąki. Umieść ciasto w ciepło i przykryj ręcznikiem. Kiedy ciasto trzykrotnie zwiększa objętość, przekłuć ją, aby uwolnić powietrze, w kilku miejscach drewnianą łopatką. Poczekaj, aż ciasto znowu wzrośnie do tej samej objętości. Wymieszaj cukier z cynamonem. Roztopić masło. Przekłuć ciasto w bułki, smaruje masłem, posypuje cynamonem, wbił w rolkę, a następnie wyginał krawędzie w dół, przekręcił je w spiralę. Włożyć herbatniki na tacę do pieczenia, poczekaj, aż lekko się podniesie. Włożyć herbatniki do piekarnika.

Bułeczki z sezamem i serem kiełbasowym

Paczkę drożdży zmieszano z 5 g cukru, dodaj trochę ciepłej wody, wymieszano i wrzuciło do ognia. Wlać 350 ml wody do pojemnika, umieścić 40 g cukru, 4 g soli, 150 g masła, bić z mieszalnikiem. Zetrzyj 200 g sera kiełbasowego. Wymieszaj 400 g mąki pszennej i 250 g mąki kukurydzianej. Dodaj 150 gramów sera, a także drożdże i pół mąki w pojemniku. Wepchnąć mieszalnik, ugnieść ciasto. Stopniowo wlać resztę mąki, ugnieść ciasto i wbić do miski. Przykryj polentzem z góry, przez godzinę na ciepło. Przykryj pergamin pergaminem. Z ciasta oddzielić kawałki, przekręcić kulki i umieścić je równomiernie na blasze do pieczenia, pozostawiając między nimi kilka centymetrów.

Następnie wymieszaj 50 g sera kiełbasowego z sezamem, żółtkiem i 20 g wody. Z tą mieszaniną zwoje smarowe. Posypać sezamem i włożyć do piekarnika przez pół godziny. Bon appetit!