688 Shares 7503 views

Przeszczep serca w Rosji i na świecie

Wśród przeszczepiania narządów w różnych częstotliwości pracy jest drugim po transplantacji serca transplantacji nerek. Zastosuj te operacje często w praktyce możliwe ze względu na poprawę metod zachowania narządów, sztucznej krwi obiegowej, techniki tłumienia z wykorzystaniem nowoczesnych leków reakcji odrzucenia. Przeszczepienie serca przeprowadzono w stan cieplny przewlekłej choroby niedokrwiennej serca, kardiomiopatii z ciężką niewydolnością serca, ciężki złożony choroby serca.

Pierwsze eksperymenty

został wyprodukowany w 1905 roku pierwszy przeszczep serca na szyi psa było. Zatem naczynia krążenia związane z końcami żyły szyjnej i tętnicy szyjnej. W przyszłości stosowane również przeszczep serca w opłucnej obszar, biodra i tak dalej. W 1941 roku, NP Sinitsyn dokonał pierwszego na świecie przeszczepu dodatkowych żaba serca. Technika z przeszczepieniu został opracowany w 1961 roku. Serce usunięto na poziomie tętnicy, a następnie do lewej ściany przedsionków i przegrody międzyprzedsionkowej przyszyto dawcy serca, po czym korzeniami aorty dawcy serca i naczyń płucnych zespolona (połączone) z pni naczyniowych.

Pierwszy kliniczny przeszczep serca

W 1964 roku, człowiek, który zmarł z powodu zawału serca, kardiochirurg z Ameryki nazwie James Hardy przeszczepione serce małpy. Jednak organizm przestał działać po zaledwie 90 minutach. Pierwsza kliniczna przeszczepu serca (przeszczepie od osoby) była wykonywana przez innego lekarza, w 1967 roku, a pacjent zmarł 17 dni. Po tym, lekarze kliniki zagraniczne zaczęły masowo do przeprowadzenia takich przeszczepów, ale wyniki były często niezadowalające. Dlatego wkrótce stało się wszystko przeszczep serca wykonano rzadziej. Wiązało się to również z moralnych i etycznych aspektach. Najbardziej udany przeszczep serca przeprowadzono w klinice na Uniwersytecie Stanforda (USA). Obecnie w tej i innych dużych klinikach nadal aktywnie badać różne niuanse przeszczepie serca, w tym poszukują sposobów utrzymania witalności organizmu, który został już zatrzymany i przywrócić jego funkcję skurczową. wykonana również badania nad rozwojem sztucznej serca.

Przeszczep serca w Rosji

Z powodu częstego odrzucania w naszym kraju aż do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, przeszczep serca jest prawie nie popełnił. Ale po wynalezieniu w 1980 roku z narkotykami „Takrolimus”, ostrzeżenie o odrzuceniu przeszczepionych narządów, transplantacja serca stał się powszechnie stosowany w medycynie domowej. Tak więc pierwszy udany przeszczep wykonano przez chirurga V. Shumakov w 1987 roku. Teraz nauka poczyniła postępy, i fantastyczne do zabiegu czasu stało się obecnie powszechne. Nie tak dawno temu, przeszczep serca zażądał go zatrzymać i podłączyć do krążenia pozaustrojowego, a teraz cały proces odbywa się przy bijącym sercu.