454 Shares 8703 views

choroba całować

Mononukleoza zakaźna (ból gardła monocytowa, choroba Filatov za Pfeiffer) – ostra choroba (jest to spowodowane przez wirus Epsteina-Barr), znamienny anginę, zmiany w komórkach limfatycznych i narządów krwiotwórczych, zmiany w morfologii krwi, wystąpienie reaktywnego zapalenia węzłów chłonnych. Po raz pierwszy opisane choroby Fiłatow NF i Pfeiffer, w którym cześć, choroba ma swoją nazwę.

związku przyczynowego choroby

Choroba rozwija się w wyniku patologicznej działania wirusa Epsteina-Barr. Wirus samodzielnie w 1964 roku przez brytyjskich naukowców. Wirus ten należy do gatunku wirusa opryszczki. Czynnik przenikającym do organizmu wnika limfocytów transformacji wielkopiecowy komórek powstaje.

Wirus jest przenoszony z zakażoną osobą lub z nośnika wirus formie zdarty choroby i wyróżnia się kilka miesięcy po zakażeniu. Choroba jest przenoszona przez powietrze, nie jest wykluczone, wejście wirusa po zetknięciu się sposobami pionowych i medycznych. Głównie znaleziono usunięte i lekki formą choroby. U niemowląt i małych dzieci choroba jest praktycznie nie obserwuje się, ze względu na odporność bierną. Choroba zakaźna mononukleoza często pojawia się w okresie dojrzewania.

Zakaźna mononukleoza u dorosłych jest rzadkością, podobnie jak w latach 35-40 we krwi można wykryć swoiste przeciwciała na wirus Epsteina-Barr. Sezonowość choroby nie jest przestrzegana, jest rejestrowana przez cały rok.
Przebicia układu oddechowego, wirus przenika przez błonę śluzową nosa, co powoduje wzrost reaktywnych węzłów chłonnych oraz obrzękiem błony śluzowej. Infiltrację limfocytów, wirus rozprzestrzenia się po całym organizmie, co powoduje zmiany w układzie limfatycznym i wygląd komórek jednojądrzastych krwi.

Mononukleoza zakaźna i jej przejawy

Od czasu wirus jest w organizmie aż do objawów chorobowych przełęcze od jednego tygodnia do sześciu tygodni. Początkowe objawy mogą być Prodrom. Objawy kliniczne mogą być zróżnicowane. Typowa mononukleoza są ból gardła, z wyraźnym przekrwienie gardła, uczucie zatkanego nosa, katar zjawisk, węzłów chłonnych reakcja ból podczas połykania, złe samopoczucie i zjawiska zatrucia. W niektórych przypadkach nie jest powiększenie wątroby i śledziony.

Do analizy krwi, charakteryzuje się wysokim leukocytoza (20×10 przed / 9 / l), zmiany w morfologii krwi ze wzrostem limfocytów, eozynofili i neutrofili.

diagnostyka

Mononukleoza zakaźna jest diagnozowane na podstawie objawów choroby i oznaczania krwinek charakterystycznych dla choroby – komórek jednojądrzastych. Te specyficzne komórki mają wielki rdzeń limfocytów i szerokim cytoplazmie.

Na czas trwania mononukleozy zakaźnej trwa nawet do kilku tygodni, obraz krwi powraca do normy w ciągu kilku miesięcy. W rzadkich przypadkach może być powtarzany zaostrzeń, z lekkim prądem, w odstępach kilku lat. Powikłania mononukleoza można szczeliny powiększony śledziony, wątroby, hemolizy.

leczenie

Mononukleoza zakaźna: leczenie choroby w łatwy postaci płynącej normalnie nie trzeba przypisać konkretnej terapii lekowej. W ciągu zaledwie kilku dni stan pacjenta jest zazwyczaj w normie, morfologia krwi wraca do normy. Możliwe objawowe leczenie wzrostem temperatury, silny ból gardła i ból gardła. Oczywiście podczas przewlekłej terapii hormonalnej przypisany (prednizolon lub inne analogi tych substancji).
Rokowanie jest zwykle korzystne. Izolować pacjent nie jest to konieczne ze względu na niską zaraźliwość choroby. W przypadku wystąpienia choroby w ciężkiej postaci trzewny, hospitalizacji w szpitalu.