346 Shares 6466 views

Metro „Sparrow Hills” – niezwykła roślina w moskiewskim metrze

Metro „Sparrow Hills” – to jest rzeczywiście jednym z najbardziej popularnych stacji w stolicy. Dlaczego? Wymagania dla takiego twierdzenia dużo. Przede wszystkim, oczywiście, nie należy zapominać o wielkim węzła drogowego w miejscu, a Moskale są znane cierpią z powodu ciągłych korków. A po drugie, tutaj jest to ulubione miejsce turystów do stolicy – tarasu widokowego, który o każdej porze roku oferuje uderzające panoramę Moskwy.

Rozdział 1. "Sparrow Hills" Metro. Opis przedmiotu

Ta stacja moskiewskiego metra znajduje się na linii Sokolniki. Z jednej strony jest „Sport”, a na drugiej – „Uniwersytet”. Zjazd na północ od stacji znajduje się w dzielnicy Khamovniki i na południu – w obszarze Gagarin nazywa Ramenky które odnoszą się do południowo-zachodniej i zachodniej części Moskwy, odpowiednio.

Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że art. Metro „Sparrow Hills”, jest pierwszym na świecie, znajduje się na moście nad rzeką.

Sekcja 2: "Sparrow Hills" Metro. Historia wielkiego budynku

Stacja została otwarta 12 stycznia 1959. Według pierwotnego projektu musieliśmy zbudować stację pod rzeki Moskwy, ale w celu zmniejszenia kosztów budowy projektu zmieniły i linia metra zaczął budować bezpośrednio na Łużniki metra Bridge, budownictwo, nawiasem mówiąc, w 1958 roku.

Na dolnej kondygnacji most umieścić stację metra, a na wierzchu wykonane autostradę. W projektowaniu i budowie mostu wykonano kilka błędów technologicznych i projektowych. Wszystko platforma projektowania, dolna konstrukcja toru i most są jednym, więc mieli wielkie obciążenia dynamiczne ze względu na stały hamowania i przyspieszenia pociągów.

W celu zmniejszenia kosztów pieniężnych zostały zainstalowane żelbetu zamiast słupów metalowych. Ponieważ budowa została przeprowadzona w zimie, sól dodano do betonu, w celu zmniejszenia temperatury krzepnięcia wody. To spowodowało intensywną korozję konstrukcji metalowej. Ze względu na słabą jakość stacji hydroizolacji stale podgrzać trochę na wiosnę.

Po powodzi w lecie 1959 roku, prawie bezludnej stacji metra „Sparrow Hills” był w stanie upadku przez około rok. W lecie 1960 roku zaczął łamać sufitu, a z wysokości czterech metrów spadały arkusze duraluminium gzyms. Następnie pęknięcia nawierzchni betonowych, aw rezultacie stacja jest nadal zamknięty do naprawy. Stało się to 20 października 1983.

Od 1986 roku, tylko pociąg ruszył na moście bocznego, zbudowane po obu stronach głównej. Górna kondygnacja funkcjonuje dość długo z powodu braku obwodnicy. Przebudowa stacji, należy zauważyć, trwało bardzo długo z powodu słabej podaży finansowej podczas pierestrojki w latach 1980 i 1990. Według oficjalnych danych, przebudowa dworca trwała 19 długich lat, ale aktywne prace budowlane prowadzone w sumie od 1999 do około 2002 roku.

Dopiero 14 grudnia 2002 ponownie otwarto stację. 12 maja 1999 na cześć jej periimenovali zabytkowej dzielnicy o tej samej nazwie, do tego czasu, był nazywany inaczej :. „Lenin Hills”

Rozdział 3. "Sparrow Hills" Metro. Charakterystycznymi cechami stacji

Do tej pory, roślina ma dwa lobby. Północ jest wyposażony w schody, idzie na Luzhnetskaya promenady i kompleksu sportowego „Łużniki”. Dolna sala południowej przedpokoju wychodzi Vorobiev nasypu, górnej komory – rezerwat przyrody „Sparrow Hills”.

Stacja posiada nowoczesny design. Ściany korytarzach i podpory mostka, które przechodzą przez pomieszczenie, pokryte zielonym i białego marmuru. Podłoga pokryta jest szarym granitem. Przezroczyste ściany podróży dać okazję podziwiać piękny widok na rzekę Moskwę.

Nietypowo urządzony pokój asystent stację – w formie mostu.