678 Shares 4338 views

Kilka wersji dlaczego Baty nie poszedł do Nowogrodu

Aktywna polityka przejąć nowe ziemie w 12-13 th stulecia, przyczyniły się do wzrostu koczowniczym pasterstwem i pragnienie, aby uchwycić mityczne niezliczone bogactwa sąsiednich krajów bardziej rozwiniętych. Ale kampania przeciwko Nowogrodzie, Batu nie miała miejsca. Ponieważ koczownicy produkowane nic ale jedzenie dla swoich potrzeb, luksusy one panierowane lub w obrocie, lub (co było często) w procesie grabieży i rabunku. W krajach sąsiednich, Mongołowie nastąpił spadek i wewnętrzne spory, możliwość rozpoczęcia wojny podboju były doskonałe. Zbadajmy dlaczego Baty nie poszedł do Nowogrodu.

Wymiary posiadłości Czyngis-chana w 13 wieku

Wielkie siły Khana ujęte następujące obszary:

 • Środkowej i Azji Środkowej.
 • Południowej Syberii.
 • Khorezm między dwoma imperiami.
 • Kaukaz Północny.
 • Pokonał gruzińsko-ormiański sił i Alans.
 • Morze Azowskie.
 • Rosyjski poprowadzona stowarzyszenie Polovets na str. Kalka.

Po śmierci Czyngis-chana w 1227, własność imperium mongolskiego została podzielona na kilka Ulus. Władcy stały się jego synowie i wnukowie.

Decyzja mongolskiej wyprawy na Zachód

Decyzja o podboju terytorium Rosji powstał walnego zgromadzenia szlachty mongolskiego (kurułtaj) w 1235 roku. Mongolia starannie przygotowuje się do wojny. Kilka książęta, i hetmani, i najlepsze nukerów Mongołowie brał udział w tych długofalowych działań wojennych. Jak Western Empire posiadanie Nomadzi poszedł Batu, wnuk Czyngis-chana, prowadził kampanię w tych bogatych ziem. Celem było to, Europa Wschodnia.

Początek inwazji Batu

W celu ochrony jego tyły, Batu pokonany Polovtsian plemiona, potem zniszczył Volga Bułgaria. Stan ten przestał istnieć. W 1237 roku, Armia nomadów udał się na północno-wschodniej Rosji. Mongołowie spalili podczas inwazji i brutalnie zniszczone w następujących miastach:

 • Riazań spadł po tygodniowym oblężeniu.
 • Spalony Kołomna, Twer, Pereyaslavl, Moskwa.
 • Po 4 dniach oblężenia, zaatakowali i spalili Vladimir.
 • 2 tygodnie heroiczny opór, ale potem spadł Torzhok.

Ogromna ilość dużych i małych osiedli w północno-wschodniej części Rosji zostały zniszczone, wraz z mieszkańcami podczas 1237-1238 lat czas jesienno-zimowy. Początek wiosennych deszczy i niezdolność do poruszania się ciężkie wózki na błotnistej ziemi stał się jednym z powodów, dlaczego Baty nie poszedł do Nowogrodu. Mongołowie nie dotrzeć do miasta około 100 km.

Druga inwazja wojsk Batu za

Ciąg dalszy wojskowy przechwytuje rok później, znowu w jesienno-zimowym. Chwycił Krym, upadł i został spalony Kijów, Galich, Vladimir-Wołyńskiego, innych miast na południu i zachodzie Rosji. Batu następnie podzielić swoją armię. Część udał się do Polski i Węgier, z drugiej – do wybrzeża Bałtyku.

Dlaczego Baty nie poszedł do Nowogrodu? Ponieważ jego oddziały przeniesiono w innym kierunku. Zdobyte Sandomierz, Lublin, Kraków, Wrocław. Polscy i niemieccy rycerze zostali pokonani. hordy mongolskie zajęte Węgry, Austria, Chorwacja, Dalmacja, Czechy, przybył do Wiednia, zbliżając się do Wenecji. Zwycięski przechwytywania Europa Batu złamał, po otrzymaniu informacji o śmierci Khan Udegeya w Karakorum. Jednakże, nie wracając do Mongolii, Batu-chan założył państwo na dolną Wołgą, zatytułowany Zolotaya Orda. Jej granice rozciągały się od Dunaju do Irtysz.

Ale co z Nowogrodu?

Kwestia, kiedy Baty schwytany Novgorod, ma jedną odpowiedź: tak się nie stało. Drugi najazd Mongołów nie było ani jednej kampanii. Batu prowadził zajęcie terytoriów rozrzuconych serię ataków. Khan, demonstrując siłę militarną jego armii, wezwał miasto do przedstawienia swojej Nuker. Tylko uparcie opór osady zostały zniszczone.

Dobrowolnie poddał rozliczeniowych zapłacił odszkodowawczych Khan koni, żywności i paszy. Ponadto armia nomadów z ich bydło i wózki nie mógł normalnie walczyć w kategoriach wąwozów, lasów, rzek i bagien. To bagna i wiosennych roztopów po raz drugi, aby anulować kampanię Batu Nowogród i pomógł wielkie miasto pozostaje nie do zdobycia.

Jednocześnie, Nowogród wezwał do ochrony Kawalerów rycerzy najechał północno-zachodniej Rosji, Aleksandra Nevskogo. Być może obecność tego młodego dowódcy z zespołem grał również rolę w ratowaniu miasta przed najazdami koczowniczych.

Kolejna wersja odpowiedzi na pytanie, dlaczego Baty nie poszedł do Nowogrodu, mówi, że po zakończeniu sezonu zimowego w rosyjskich wsiach praktycznie nie ma rezerwy żywności dla zwierząt. Rujnując wioskę, biorąc przygotowany dla chłopów zima siana, koczownicy karmione konie i woły. Musieli zatrzymać się w strefie działań wojennych, ponieważ nie było nic nakarmić swoje bydło.