252 Shares 7310 views

79 airmobile brygada (Nikolaew, Ukraina)

Jak doszło do 79 Nikolaev oddzielny airmobile straż? Co początkowo było jego funkcja? Co robi teraz? Dla niektórych 79 airmobile brygady – bohaterów, dla innych – Punishers które niszczą jego ludzi.

Historia powstania

W 1979 roku dowództwo Armii Radzieckiej, zdecydowano się na stworzenie piechoty airmobile światła. To musiało być powietrze pułki i brygady szturmowe. Roztwór szybko znaleźć. Jedną z głównych zasad stał batalion rozpoznawczy i lądowania, aby zapewnić 111. Pułku Airborne, służąc z okręgu wojskowego Odessy w mieście Mykolayiv. Następnie oddzielić 40. Brygada powstała (desant, a po roku 1990 – Airborne).

Wkrótce po upadku ZSRR, Ukraina zadeklarowała chęć oderwania się i stała się niepodległym państwem. Odpowiednio, 79 airmobile brygada (Nikołajew) znalazł się pod jurysdykcją państwa nowo utworzonej. Kilka lat później, w latach 90-tych, został przemianowany pułku. Teraz był nazywany Siedemdziesiątej Dziewiątej oddzielny airmobile pułk. Było to analog atak powietrzny wojsk radzieckich.

rekord

Siedemdziesiąt dziewiąty pułk udało się doskonalić w wielu operacjach pokojowych. personel wojskowy przeprowadzić swój obowiązek w Serbii, Czarnogórze, Kosowie, Słowenii, Macedonii, Liberii, Sierra Leone, Iraku. Z udziałem 79. Brygady przeszedł kilka ćwiczeń międzynarodowych. Muszę powiedzieć, że ukraiński wojskowy sprawdziły się, jeśli tylko pozytywne strony.

W lipcu 2007 roku, na podstawie pułku dodatkowo wzmocnione śmigłowca oddzielny pułku powstała doświadczalna 79 oddzielne brygada airmobile.

Operacje na Ukrainie

Wynikiem znanego „euromajdan” stał zbrojny zamach stanu i przejęcia władzy. Coraz częściej jesteśmy wzywa do ścigania tych, którzy nie mówią po ukraińsku. Specjalna agresja przejawia się w stosunku do rosyjskojęzycznej ludności żyjącej na wschodzie Ukrainy. publiczne spotkania i liczne manifestacje przeciwko zakazowi rosyjskiego nowego rządu ignorowane. Ponadto, ciśnienie zintensyfikowane, również przy pomocy nośnika.

Decyzja o przeprowadzenie referendum obsługiwany przez większość mieszkańców. Odbyła się ona 11 maja 2014 Przez federalizacji głosowało około 90% populacji. Dwa Republika Ludowa została ogłoszona – Ługańsk (LNR) i Donieck (DNI). Oczywiście, Kijów nie rozpoznaje referendum. Ponadto, DNR i LNR zostały uznane za organizacje terrorystyczne. Prawie miesiąc później Turchynov, działając przewodniczący tzw ATO została zadeklarowana. W rzeczywistości, to był początek karnej pracy.

Wśród opuszczone do siły czyszczącej było 79 i airmobile brygada. Grała na terytorium DNI z 18 maja 2014 r. W czerwcu brygada uczestniczyła w walkach milicji ludowej dla Saur-grób.

Southern bojler

Walka nabiera tempa. Były ciężkie, krwawe bitwy między milicją Donbasu i części ukraińskiej armii. Saur-Grave miał szczególne znaczenie strategiczne, ponieważ górował nad obszarach stepowych przyległych do niego. Ponadto, kopiec i zezwolić na kontrolowanie dość dużą część granicy między Rosją i Ukrainą. Wzrost był punkt, dając pełną kontrolę nad podażą południowej grupy.

5 czerwca walk przeniósł się do obszaru Marinovka (checkpoint celne, południe wysokość boku). Trzy dni później, grupy zbrojne zostały ustalone na północy, w śniegu. 12 czerwca 2014 79 Nikołajew airmobile brygada została zaatakowana przez czternaście milicji DNR, byli uzbrojeni tylko z AK-47 i tylko jeden AGS-17. Milicja rozpaczliwie bronić swojej ziemi. 79 airmobile brygada była w tym czasie żywym zasilanie pancerza piętnaście samochodów pancernych, osiem „Hamer”, wspierany przez dwóch śmigłowców, Su-27, karabiny aktywnie pracuje. Straty po obu stronach nie jest oficjalnie wskazane.

Nowa wysokość atak ukraińskich stróżów prawa podjęły w dniu 2 lipca, a już w dniu 3 lipca A. Paruby (KPZK sekretarz) powiedział, że mocną stroną „terrorystów” zabity. Jednak w dniu 6 lipca nowego ataku „zajęty” wysokości. W tym czasie siły innego ukraińskiego batalionu „Azowskiego”. Obronie zachował kopiec, ponownie odzwierciedla gwałtowny atak. „Azowskiego” stracił także około 80% kompozycji, i podszedł do tyłu do przekształcenia. Igor Mosiychuk, który jest zastępcą dowódcy batalionu, informacja, że batalion zniszczone, zaprzeczył.

Pięć dni później odbyła się konferencja prasowa, gdzie Igor Strelkov, dowódca armii milicji, powiedział, że obszary Saur-Graves i śniegu broni rebeliantów oddział, opartą na „Wschodzie”.

W połowie lipca pięć tysięcy grupy armii ukraińskiej, która składała się z batalionu „Miner”, część „Azowskiego” 24 Brygady Zmechanizowanej, 72 i 79 airmobile brygada była w „Southern pot”. Bojownicy zostały zablokowane przez milicję. Tylko dwa tygodnie w Kijowie armii stracił ponad 1200 żołnierzy, w tym Funkcjonariusze, ponad 3000 osób zostało rannych, wiele ciężkich i lekkich pojazdów opancerzonych, zestrzelił 2 samoloty SU-25 zostały zniszczone. A to tylko przybliżone dane.

częściowa likwidacja

W dniu 79 czerwca 2014 airmobile brygada sumiennie wypełniać polecenia rządu, prowadząc walkę o Saur-Tomb. W lipcu, gdy w „Southern pot”, została częściowo rozebrana. Resztki brygady przyszedł pod ataku rakietowym na 11 lipca. Ci, którzy przeżyli były około 20% żołnierzy. Tymczasem ukraińskich mediów we wszystkich kanałach nadawane genialny zwycięstwo w Donbasu. Szósty dzień od czerwca centrum prasowym ogłoszeniu powstał DNI że na bilans brygady zadane Airstrike ukraińskiego lotnictwa. W jakim celu zostały zniszczone kilka ocalałych, to pozostaje tylko się domyślać. Następnego dnia AEMBR komenda milicji transmitowane SAM „OSA” MRL „Grad” i ciężkiego sprzętu (około 70 sztuk, w tym czołgów). W rzeczywistości, to było odrzucenie dalszego podporządkowania Kijowie.

ukraińskie media są upoważnione do ogłoszenia …

Dziewiątego sierpnia czołowych ukraińskich kanałów telewizyjnych (w szczególności TSN) publicznie ogłosił powrót wszystkich pracowników w miejscu instalacji. Tymczasem dowódca innego batalionu „Dniepr-1” Parasyuk skarżył znacznych strat wyciszanie siły armii ukraińskiej. W audycji innego ukraińskiego kanału „112 Ukraina”, żalił się, że „Ukraińcy oszukać głową.”