573 Shares 4349 views

Grecja piaszczysta plaża jak karty rekreacji

Kilka morze, czyste wody, dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, mnóstwo historycznych i przyrodniczych atrakcji – to wszystko Grecji. Piaszczysta plaża nie rzadkość w tym kraju. Jest uprzedzeń opinia, że w górzystym skraju całego wybrzeża żwir lub nawet skaliste. Ale mimo to, w tym południowym kraju, nie brakuje piasku. Jak słynny aforyzm, wszystko jest w Grecji. Piękne plaże – nie jest wyjątkiem. Tutaj będziemy przeglądu piaszczystych wybrzeżach różnych częściach kraju. Po tym wszystkim, Grecja – nie tylko na kontynencie i półwysep Peloponez, ale również wiele wysp. Północna Grecja. Piaszczysta plaża Halkidiki


Klimat tej części kraju jest bardziej miękka, kurorty są otoczone zielonymi sosnami i przytulnej zatoce Morza Egejskiego zachęcających najczystszą wodę. W południowo-wschodniej części dużego miasta Saloniki jest na półwyspie Halkidiki w kształcie trójzębem. Wszystkie trzy Cape mają swoje nazwy – Agion Oros z góry Athos, Sithonia i Kassandra. Pochodzą one tutaj jako hałaśliwe młodzieży spędzać czas w Paralia Katerini i pobożnych pielgrzymów po wizycie na górę Athos i shopaholics, który przybył w północnej Grecji w sprawie programu „shubnyh Tours.” Miękkie złoty piasek bierze wszystko to zbieranina tłum w miękkim uścisku. Plaże Halkidiki posiada 34 Blue Flag.

Południowej Grecji. Piaszczysta plaża w Loutraki

Ten kurort na wybrzeżu Zatoki Korynckiej znajduje się zaledwie 80 km od Aten, aby Twoje wakacje nie ogranicza się do prostego rozrywkę na plaży. Ponadto istnieje pokonać lecznicze źródła mineralne, a także działa centrum hydroterapii. Tak więc możliwe jest, aby leczyć w tym samym czasie. Ale jeśli nie może żyć bez piasku, na swój sposób – na wyspie Eubea. On jest tak blisko do wybrzeża lądu, który jest podłączony do niego most 15-metrowy. najlepszy plaż na wyspie – w pobliżu wypoczynkowej miejscowości Eretria.

Peloponez (Grecja). Piaszczysta plaża mesenia

To jest – najbardziej południowej części Grecji kontynentalnej. Główną atrakcją tego miejsca – brak dużej liczby rodaków. To nie wychodzi z rosyjskich wycieczek grupowych i niezależnych podróżnych cieszyć tylko tutaj nie kojarzącego wakacje. Pomimo faktu, że tutaj – wspaniałe piaszczyste plaże, piękne krajobrazy i łagodny klimat śródziemnomorski, wydać wszystkie dni morza byłoby zbrodnią przeciwko własnym rozwoju kulturalnego. Po Peloponez przepełnione zabytków. Na południowym krańcu półwyspu znajduje małą wyspę Elafonissi, która słynie z plaż Sarakiniko Simos i Panagia.

Kreta

Pomimo faktu, że szlak został zdeptany tutaj dawno temu, Kreta była w stanie zachować nieskazitelną urodę swojej natury. Szerokie piaszczyste plaże Grecji znajduje się na północnym krańcu wyspy, a na południowym brzegu piasku przeplatane z małych kamyków jest dostępna tylko dla tych turystów, którzy nie są zbyt leniwi, aby pójść w dół po drabinach wieloetapowych ze stromych klifów. Na północy, dobrego wypoczynku z małymi dziećmi, ponieważ wejście do morza jest bardzo płytkie, a woda w płytkiej wodzie nagrzewa się szybciej.

Dodekanez

Piaszczyste plaże w tej małej grupie wysp przyznano 44 Blue Flag. Aby się tu dostać – co oznacza gwarantowaną relaksujący wypoczynek z dala od zgiełku i gwaru. Ale najlepsze ośrodki Grecji, z piaszczystymi plażami znajduje się na wyspie Zakynthos (zwany również Zante). Ten kawałek raju jest znakiem rozpoznawczym kraju, a także niesławny Santorini z czarnym piaskiem. Jeśli więc jesteś w Zakintos, nie przegap piękną plażę Navagio.