309 Shares 6401 views

Wakacje w Serbii – dostępne i proste.

Wakacje w Serbii w ostatnich latach zaczęła przyciągać coraz więcej turystów i podróżnych. Tu przyjemny klimat, wiele ośrodków spa i atrakcji. Wycieczki Serbii są stosunkowo nowe na turystykę, ale mimo to popyt dla nich jest już dość duża. Możliwość poprawy i krajoznawczej wypoczynku przyciąga dużą liczbę osób, a ponadto kraj ma bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe.


Wakacje w Serbii jest atrakcyjna ze względu na lokalny charakter. Unikalne rezerwaty przyrody, ponad tysiąc źródła mineralne, zdrowe górskie powietrze i najwygodniejsze klimat tworzą niezwykłą atmosferę tutaj.

Istnieje kilka nieodparty argument na rzecz potrzeby, aby ją wybrać w pozostałej części Serbii. Po pierwsze, w ostatniej chwili w Serbii jest bardzo łatwe do zakupu, ponieważ w tym kraju od Rosji, można się tam dostać, nie czyni się wizy. Wystarczy tylko do obecności paszportu. Po drugie, w dużej mierze podobna do serbski język rosyjski, więc nie ma bariery językowej. Po trzecie, trzeba będzie możliwość degustacji bogatej kuchni serbskiej z dużym wyborem win i potraw. No i po czwarte, piękno lokalnej przyrody pozostawi niezatarty ślad w duszy.

Pomimo faktu, że kraj ten doświadczył tyle w procesie historycznego rozwoju, w szczególności licznych wojen, duża ilość zabytków historii i kultury został dobrze zachowane. Istnieją setki starożytnych miast i średniowiecznych klasztorów, wiele kilometrów plaż Czarnogóry Riviera, przyjaznych mieszkańców i wspaniałe systemy naturalne.

Na pewno warto odwiedzić w Belgradzie. Sercem miasta jest twierdza Kalemegdan, który jest uważany za jeden z najstarszych w Europie. A wokół niego jest uroczym parku. Nie daleko od twierdzy znajduje się najstarsza część Belgradu. Tutaj muzea Miłośnicy znajdzie coś dla siebie. Nie przegap dzielnicy Skadarlija, Etnograficzne i Muzeum Narodowe Ada Siganliya Park, Stary Pałac, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Bayrakli Meczet Jamia.

A w tak zwanym Nowym Mieście, można zobaczyć wiele bulwary, aleje, parki, nowoczesne budynki. Tutaj konieczne jest, aby odwiedzić Muzeum Rewolucji, cerkiew św Marka, budynek Zgromadzenia Narodowego, centrum sportowe i wiele innych.

Podróż do Serbii nie jest możliwe bez wizyty na skrzyżowaniu kultur Wschodu i Zachodu – miasta Nis. Jego główne atrakcje można uznać za miejsca kultu, znajdujące się nie tylko w samym mieście, ale również w jego sąsiedztwie. Lokalne kościoły i klasztory są reprezentowane tutaj w dużych ilościach.

Wakacje w Serbii jest dobra, że można tu przez cały rok. Niektórzy wolą zimę, i to jest wycieczka do góry Kopaonik, jest klejnotem korony kraju. Jest on uznany za park narodowy na jego zaskakująco bogatą florą i urody. Pancic Peak jest najwyższym szczytem w górach, z przepięknym widokiem na stoki narciarskie i nieprzerwanej dziewiczym śniegu przez wiele kilometrów wokół. Kopaonik oferuje zwiedzającym 60 km nartostrad i 24 wyciągów, zajęcia narciarskie zatem będzie tylko przyjemnością. Ponadto, jest to bardzo zabawne i aktywnego życia nocnego. Liczne restauracje, kawiarnie i kluby nocne czekają na gości. Zatem w tym ośrodku narciarskim mogą zrelaksować się w dowolnym momencie od listopada do kwietnia.

Wakacje w Serbii pozostawi wiele żywych wrażeń. Można nie tylko odpocząć, ale również do poprawy ich zdrowia w wielu instytucjach, wyposażonych w nowoczesną technologię i studiowania różnych chorób.