517 Shares 9720 views

Rahimov Nabi: biografia i twórczość

Dziś pokażemy, kto jest Nabi Rachimow. Filmy, w których brał udział, nasz bohater, cieszył się popularnością aż do teraz. Mówimy o uzbeckiej Radzieckiego aktora i filmu i teatru, jak i nauczycieli. Jednym z jego najbardziej znanych prac – rola generała Agzamova w filmie „Code of Silence”. Otrzymał tytuł Ludowy Artysta ZSRR.

biografia

Rahimov Nabi urodził się w 1911 roku, 7 listopada w Kokand. Dziś jest Uzbekistan. Na scenie nasz bohater od roku 1918. Studiował na klarnecie w ramach orkiestry dętej. Od 1926 do 1929 roku był aktorem Teatru Party klub w Kokand. Uczył się w Studiu Dramatycznym, pracuje w Teatrze Dramatycznym uzbecki państwa nazwany Hamza, w mieście Taszkiencie. Jest absolwentem tej szkoły w 1929 roku

Od 1929 roku był aktorem Teatru Państwowego nazwany Hamza. Weteran wojenny. W 1941 roku było w szkole wojskowej. W latach 1942-1943 był częścią zespołów frontowych Uzbekistanu. W filmie, nasz bohater zaczął grać w 1943 roku wzięła udział w dubbingu ponad sto filmów. W filmie i na scenie, nasz bohater wykazał zarówno tragediopisarz talent i komik. To było w Związku Operatorów w uzbeckiej Republiki Radzieckiej.

Od 1946 do 1961 roku był nauczycielem w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej w Taszkiencie po nazwie Ostrovsky. Aktor był jednym z regularnych uczestników i organizatorów niedzielnego porannego programu „Smile”, który emitowany „Uzbek radio.” Od 1945 roku była partia komunistyczna. Zmarł w 1994 roku, w dniu 23 listopada w Taszkencie. Pochowany aktor na Chigatayskom cmentarza. imię żony była miłość. Zmarła w roku 1993. Jest to również nasz bohater miał syna, którego imię Edmund.

Tytuły i wyróżnienia

Aktor Nabi Rachimow otrzymał tytuł Artysty Ludowej Republiki Uzbek, a później – ZSRR. Otrzymał Nagrodę Państwową ZSRR. Tak więc, stwierdzono rolę w sztuce Urganzhi K. Yashen "Dawn of the Revolution". Otrzymał Nagrodę Państwową Uzbek SSR Hamza. Wielokrotnie podkreślał rolę Albany, grał w sztuce Szekspira „Król Lear”. Laureat licznych nagród, wśród nich. Lenina, Czerwonego Sztandaru Pracy „za wybitne osiągnięcia” Ostatni z tych nagród została przyznana pośmiertnie. Otrzymał wiele medali. On jest posiadaczem świadectwa cześć z Prezydium Rady Najwyższej Republiki uzbeckiej. Brał udział w festiwalu All-Union, która odbyła się w Mińsku. W ramach tej imprezy zdobył pierwszą nagrodę, którą aktor przyniósł rolę męską w filmie „Jabłka czterdzieści jeden lat.”

tworzenie

Rahimov Nabi wielkie uznanie otrzymała za rolę Iago w dziele Williama Szekspira „Otello”. Występ odbył się w Teatrze Dramatu imienia Hamza. Abrar Khidoyatov zagrał w tej produkcji Otella i Sarah Ishanturaeva – Desdemony. Uzbeckie klasyki kina były następujące, jak nasz bohater Tichon Truffaldino Barkley Kuper Laertes, Mamadali.

Role w teatrze

Rahimov Nabi w 1929 roku zagrał rolę Jegor w spektaklu „Uprising”. W 1930 roku brał udział w dwóch produkcjach „Człowiek z teczką” i „Cotton szkodników”. W 1931 roku pracował również na kilka sztuk owiec – „źródło” i „Historia spisku”. W 1932 roku przyszedł następujące spektakle z jego udziałem, „vancha Bin”, „Niқob yirtildi”, „spali”, „Street szczęścia.” W 1934 Rahimov Nabi dostał rolę w następujących spektaklach: „gospodyni”, „mój przyjaciel”, „Thor-mor”, „Interwencja”. W 1935 roku aktor brał udział w przedstawieniach „Hamlet”, „Weselu” i „inspektora”.

role filmowe

Pierwsze prace na ekranie była rola Armii Czerwonej, które nasz bohater grał w 1943 roku w filmie „dar Ojczyzny”. W 1953 roku zrealizowany obraz Aleksego w „The Bay i robotnika”. W 1955 roku spośród ekrany filmu „Spotkajmy się na stadionie” z aktorem w roli Alijewa. W 1956 roku pojawił się jako Shakasym w „Świętej Krwi”. W 1957 roku grał Dzhadegera Esemuradova w filmie „rybaków Aral”. W 1958 roku nasz bohater pracuje jednocześnie na dwóch obrazach: „Flaming Years” i „Czarodziejki cię”.

W 1989 roku ukazał się „Code of Silence”, w którym nasz bohater odegrała jedną z jego najbardziej znanych ról – General Agzamova. Na tej taśmie powinien porozmawiać. Jest to około detektywa. Akcja filmu rozgrywa się w czasie Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w mieście Dżyzak i Taszkiencie. W historii w jednej z wielu kawiarni jest zbrojna napaść na Andrew Pak, który jest zastępcą szefa dochodzenia karnego w regionie Dżyzak. On umiera, a wraz z nim Sabirzyan Artikov – człowiek, który przyszedł mu na spotkanie. Bada atak, ppłk Tour Samatov pierwszy pozbawiony stanowiska szefa dziedzinie dochodzenia karnego. Potem staje się przedmiotem szantażu i czai. Wycieczka Samatov ze swoim przyjacielem, byłym roboczym, zaczynają walczyć z mafią, gdy dowiadują się, że lokalna policja jest uszkodzony.

Po tej roli, nasz bohater brał udział w wielu znaczących filmach. W szczególności, w 1989 roku na ekranach taśmę „Kamień Idol”, „szakale” i „Yўl bўlsin”. W 1990 roku nasz bohater grany przez aktora załogi w filmie „Wonder Woman”. W 1991 roku zrealizowany na ekranie obraz sędziego w filmie „Iron Man”, a także zagrał w filmie „Dzień Sądu”.