883 Shares 2773 views

Buldog: opis rasy

W Bulldogs dawna znana na całym świecie jako silny nieustraszonego psa. Każdy wie, że kolebką tej rasy jest Anglia, ale nowoczesne Buldogi angielskie stały się bezpłodny i dobroduszny pies towarzysz, trochę przypominający silnych mięśni i zwierząt, które były hodowane do walk psów. Że Buldog angielski jest znany na całym świecie ze swej odwadze i niezależności. Od połowy XIX wieku, psy te mają prawie zniknął. Ale miłośnicy czystej rasy ożywił je i teraz można znaleźć buldog, praktycznie nie do odróżnienia od tych psów bojowych średniowiecznej Anglii.

Historia buldoga

W Anglii, został rozszerzony tak samo zabawne, jak byk przynęty, gdy psy rzucili się na niego i gryźć do śmierci na śmierć. Więc musieli mieć nie tylko moc, ale także zwinność i nieustraszoność. A później stał się popularny walki psów. W tych brutalnych rozrywkowego psa rasy Buldog angielski był używany. Zło, silne i agresywne, są bardziej odpowiednie do każdej pracy. Dlatego też, gdy w połowie XIX wieku wszystkie pojedynki zwierzęce zostały zakazane, psy te stopniowo zniknął. Ale zostały one wykorzystane do opracowania nowych ras. I na świecie rozprzestrzeniać Bulldogs. Skały były nazywane w różny sposób: bullmastiff, Pit Bull, angielskim lub Buldog amerykański – w zależności z której przekroczył swoje psy. Ale prawie nie wygląda to Buldog angielski. Prawie sto lat nie spotkałem takiego psa.

Jak powstał nowoczesny amerykański buldog

W latach 60-tych latach XX wieku, Amerykanin David Levitt weterynarz zdecydował się odrodzenie rasy. Ale ważne było dla niego, aby uniknąć tych niedociągnięć, które miały przed Buldog angielski. Dlatego prace hodowlane od dawna, wybór został przeprowadzony starannie. Levitt przekroczył psy, które opuszczone od tego Rasa: Buldog angielski, amerykański buldog, bullmastiff i byk pit. Stosując różne kombinacje, upewnił się, że nie był to pies, jak silny i energiczny jak poprzednio, ale pozbawione agresji i złości. Obecnie rasa ta jest bardzo mała, to można znaleźć tylko w Ameryce i nie jest oficjalnie uznana.

Jak działa Old English Bulldog

Zdjęcia z tych psów pozwala zrozumieć, w jaki sposób różnią się od współczesnych buldogów. Rasowe psy tej rasy powinien być średniej wielkości, są silne i muskularne. Wysokość w kłębu nie przekracza zazwyczaj 50 cm, mniej. Budowanie kompaktowy i mocny, pies obniżony proporcjonalnie. Głowica ma fałdy, podobnie jak wszystkie buldogów, ale nie są one tak dużo, a skóra jest gruba. Jeśli porównamy wygląd współczesnego Buldog amerykański z ryciny przedstawiające sceny polowań lub przynęty byków, widzimy, że pies okazał się dokładnie tak, jak w przeszłości.

Wzorzec rasy

1. Wymiary.

Pomimo faktu, że ten pies nie jest bardzo wysoki, waży dużo – waga niektórych psów do 50 kg. Jest to ze względu na jego silne, muskularne ciała.

2. Kierownik.

Duży, prawie kwadratowy, skrócona pysk, a przejście od czoła do nosa ostry. Składany trochę i są one głównie na czole. Skóra jest gruba, a obwisłe wargi. W górnej części czaszki mieszkania.

3. Oczy.

Okrągłe, szeroko rozstawione, ciemne.

4. uszu.

Małe i czuje się bardzo cienka. Są bardzo wysoki i szeroki zestaw złożony i skomplikowany, tak że widoczna jest nawet ich wnętrze.

5. Obudowa.

Budowanie to buldog jest bardzo mocny i silny. Gruba szyja, szeroka klatka piersiowa i przednimi łapami tak ustawione. Ciało nie pasuje, skóra jest dobrze dopasowany. Z tego pies charakteryzuje wysoko backawn.

6. Wełna.

Bardzo krótki, miękki i gęsty. Pies może być dowolny kolor, ale upewnij się, że kolor musi być jednolita. Pozwoliło to jedynie czarną maskę na głowie.

7. Tail.

Buldog pies już rodzi się z krótkim ogonem. Ma niską zestaw i charakterystycznych załamań.

charakter zwierzęcia

W Levitt dostał przynieść psa, który wygląda bardzo podobnie do starego buldoga, ale bardzo różni się od tego w naturze. Otrzymała dobroduszny, inteligentny i posłuszny. Jest to bardzo wrażliwy pies, była bardzo przywiązany do swego pana. We współczesnym Buldog amerykański absolutnie żadnej agresji, on bardzo dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami, dobrze dogaduje się z dziećmi i jest bardzo czuły. Jeśli właściciel grozi pewne niebezpieczeństwo, posłuszny i przywiązany pies zamienia się w groźną bestią. Ale w ogóle, nowoczesny amerykański buldog i do wyjścia być towarzyszem, niezawodny obrońca i lojalnym przyjacielem.

problemy edukacji

Ale nowoczesny pies Bulldog zachował pewne cechy jego przodka. Dlatego potrzebuje dyscypliny i poważne wykształcenie. Buldogi są przyzwyczajeni do dominacji, a jeśli od szczenięcia, aby pokazać psu kto jest szefem, to może być duży problem w przyszłości. Gdy edukacja nie jest konieczne użycie siły lub chamstwa. Po tym wszystkim, najbardziej uparty i inteligentny pies z poczuciem własnej wartości jest uważany Buldog angielski.

Szczenięta uwielbiają żuć coś i tłoczenie, karcić ich za to nie jest konieczne, tylko stoi tam, aby zapewnić im wystarczającej liczby zabawek. Buldog potrzebuje też długie spacery i energiczny gier na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniemu wychowaniu może uzyskać wierny i prawdziwy przyjaciel, zawsze gotowy do dzielnie bronić gospodarza przeciwko krytyków. Ale nie wyjść z Bulldog, aby zrobić miejsce czuły zwierzaka. Ten pies jest dla silnych, aktywnych ludzi.

obchodzi Bulldog

Do pielęgnacji włosów tego psa nie jest łatwe, ponieważ jest bardzo łagodna i krótka. Oczyścić potrzebował specjalnej szczotki. Ponadto Bulldogs są bardzo zimny, a może się przeziębić od ciepła powinny być chronione. Dla zdrowia paszczy psa musi dostarczyć mnóstwo okazji do zjedzenia, więc go kupić bardziej specjalne zabawki. Na mocy zwierzętami również muszą być ściśle monitorowane, ponieważ są one podatne na zatrucia. Buldog zajmuje dużo czasu, aby chodzić dużo grać z nim w gry na świeżym powietrzu i dają różne zadania, więc nie przegap.

Bulldog jako używany

Rasy, które zostały uzyskane specjalnie do walki, pod koniec XIX wieku zniknęły, ponieważ jest takie zabawy na zawsze były wykorzystywane te psy. Ale Bulldogs XX wieku były hodowane w innym celu: aby korzystać osoby. I można je łatwo poradzić sobie z tym zadaniem. Poza faktem, że ten pies jest doskonałym towarzyszem, przyjacielem i opiekunem dzieci, wartowni i ochroniarza, że doskonale nadaje się jako partner do sportu – biegania lub jazdy na rowerze, a także do stosowania w konkretnych sportów dla psów (zwinność, springpol etc. ) .. Charakter Buldog jest w stanie przyciągnąć ich do pracy z policją w znalezieniu i zatrzymaniu przestępców. Po tym wszystkim, są one nieustraszony, silny i przyzwyczajeni do zawsze wprowadzają zaczęło się kończyć. I ze względu na wysoką inteligencję i zdolność do podejmowania decyzji są z powodzeniem stosowane w Canistherapy – leczenie niektórych chorób u pacjentów komunikowania się z psami.

Jak dostać psa tej rasy

Nowoczesny amerykański buldog – jest to bardzo rzadka rasa. W Europie, nie są uznawane, ponieważ istnieją głównie w Ameryce. Ale miłośnicy czystej rasy można jeszcze nabyć szczeniaka. Najpierw trzeba upewnić się, że pasuje do buldoga. Cena tej rasy w naszym kraju jest dość wysoki – do 70 tys. Ale znaleźć szczeniak będzie musiał spróbować, bo przedszkola do Rosji w zasadzie oferują typowe angielskie buldogi. Częściej niż rasowe szczenięta są importowane z zagranicy.