521 Shares 1314 views

Krople do nosa dla dzieci – co wybrać?

Każdy rodzic prędzej czy później wychodzi na potrzebę zaszczepić spadki w nosie dziecka. A, jak wiadomo, dzieci nie przychodzą do radości procedury. Dlatego matki i ojcowie pewno trzeba wiedzieć, co jest lepsze w użyciu kropli do nosa dla dziecka, i jak prawidłowo dryblować. O tym i zaoferować w tym artykule.

Jak zrobić wkraplanie kropli do nosa dla dzieci?

Zgodnie z błędnym przekonaniu wielu rodziców, jak tylko dziecko zaczyna smark, gdy istnieje potrzeba w kroplach. Jednak najpierw musimy nauczyć się terminowo i prawidłowo wyczyścić śluzu z nosa dziecka. W tej procedurze, normalny roztwór soli idealnie pasują, który jest sprzedawany w aptece. To powinno być lekko ciepłe i ścieka do nosa dziecka. Po kilku minutach, gdy śluz złagodzić, należy go usunąć przy pomocy specjalnego narzędzia lub poprosić dziecko dmuchać nos. Następnie można użyć krople do nosa dla dzieci. Oprócz soli do dyszy czyszczącej można stosować lek „akvamaris” lub jej analogi, jak również nie gazowanej wody mineralnej.

Jakie są krople do nosa dla dziecka

Aby wybrać odpowiedni produkt dla Twojego dziecka, oczywiście, to najlepiej udać się do lekarza. Jeśli chcesz wybrać dla siebie, powinien przynajmniej wiedzieć, jakie kategorie są podzielone za pomocą nosa ma wpływ. tak więc:

  1. Zwężania naczyń krople do nosa. Dzieci, ale i dorosłych, leki te nie są zalecane do stosowania więcej niż trzy dni, ponieważ są uzależniające. Narzędzia te różnią się w zależności od substancji czynnej: może to być „ksylometazoliny”, „oksymetazoliny” i inne.
  2. Krople nawilżające. Preparaty te są wytwarzane za pomocą solanki. Kropelki te można nazwać najbardziej skuteczne i bezpieczne na pewno, ponieważ przyczyniają się do przywrócenia błony śluzowej w sposób naturalny. Grupa ta obejmuje następujące produkty: „akvamaris”, „Aquador” i inne.
  3. Przeciwbakteryjne i przeciwzapalne krople do nosa dla dzieci. Takie leki pomagają walczyć bakterie mnożą obficie w późniejszych stadiach przeziębienia, gdy w związku z dużą ilością wyładowań staje się trudniejsze regularnie i starannie je usunąć. Zgodnie z działaniem następujących urządzeń medycznych „Protargolum” „Collargol” i „Pinosol”.
  4. Przeciwalergiczne krople. Ponieważ alergie są bardzo częstą przyczyną przeziębienia, pożądane jest, aby lek był zawsze w swojej domowej apteczce. Do tej grupy leków obejmuje Zirtek drop „” „” i „Nazoneks Allergodil”.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jeśli kapać dziecku danego leku, ale po trzech dniach nie występuje widoczna poprawa, to należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Również należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w dawkowaniu. Ponadto, ze wszystkim odpowiedzialność należy podchodzić i upuść opcję, zwłaszcza, jeśli chodzi o noworodka.