156 Shares 8662 views

Dental niebezpieczeństwo – klinowe ubytki zębów

Obecnie istnieje wiele chorób, które nie pozwalają organizmowi funkcjonować normalnie. Nie dolegliwoĹ estetyczne, w których dana osoba czuje się ograniczona, na przykład chorób związanych z zębami. W takim przypadku należy natychmiast skonsultować się ze stomatologiem. Często ludzie skarżą się na różnych patologii. Wielu z nas są zaniepokojeni problemami związanymi z jamy ustnej, w tym kształcie klina zębów wady są liderami. W tym artykule opiszemy szczegółowo przyczyny i leczenie choroby.

Choroba jest utrata tkanki zęba w kształcie litery V od strony zewnętrznej. Najczęściej cierpią z powodu tej choroby, pacjenci w średnim i starszym wieku. Patologia może trafić zarówno jedną jak i wiele zębów. W każdym przypadku, gdy wady klin zęby powodować dyskomfort dla pacjenta, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem.

Diagnozowania chorób obejmuje dwa podstawowe sposoby: objawy (emalia wadę w pobliżu obszaru szyjki macicy) i ból, przez mechaniczne, chemiczne lub oddziaływania temperatury.

Został on przez wiele lat najlepszy stomatologia prowadzić dyskusję związaną z przyczyn tej choroby. Istnieją trzy główne powody, zgodnie z którą nie jest wadą, V-kształtny. Tak więc pierwszą rzeczą jest erozja – tak zwana teoria chemiczny. Z tego punktu widzenia uważa się, że wady powstają klinowe zęby w wyniku nadmiernego wystawienia szkliwa agresywne środowisko kwaśne. Czyli napoje gazowane, soki cytrusowe są przyczyną choroby. Ścieranie (teoria mechaniczne) – oddziaływanie na zęby ciał stałych, co prowadzi do wystąpienia defektu. Sztywna szczotka może doprowadzić do powstania choroby. Ostatni na liście, ale nie najmniej, to teoria fizyko-mechaniczne. lekarze najczęściej gnathology są skłonni myśleć, że ubytków klinowych zębów – jest to konsekwencją upośledzenia zgryzu (zgryz głęboki). Konkluzja jest prosta: na każdym zębie obciążenia, który jest na prawej ukąszeniu równomiernie. Jeśli istnieje okluzja naruszenie jednego z zębów działa więcej niż inni. Ze względu na zagięcie amortyzacja blisko krakingu szyi występuje. W przyszłości, to powstaje defekt w kształcie klina.

Wgłębienia na powierzchni nie próchniczej rodzaju zębów charakteryzuje gładkich ścianach. Choroba w prawie wszystkich przypadkach bezbolesny. Powodem chodzić do dentysty jest często problem kosmetyczny.

Jak to jest leczenie ubytku klinowego? We wczesnych etapach jest wystarczające do zidentyfikowania i wyeliminowania czynników urazowych. Przed rozpoczęciem leczenia doświadczonego stomatologa natychmiast przeprowadzić pełną analizę okluzji. Weźmy bliżej przyjrzeć się w jaki sposób choroba jest obecnie leczonych. Wielu lekarzy użyć konserwatywne metody eliminowania problemu. Polega ona na stosowaniu remineralizujące terapii. Używać specjalnych farb i maści. Ponadto, w trakcie są pasty do zębów, redukując czułość. Jeśli mówimy o zaawansowanym stadium choroby, leczenie wymaga radykalnych metod. Często uciekają się do uszczelniania za pomocą glasjonomerowy. Zainstalować licówki, które eliminują przyczyny choroby i poprawić estetykę obrazu. Dentysta może umieścić korony metalowo-ceramicznych.

Cokolwiek to było, trzeba iść co najmniej dwa razy w roku, kompleksowy przegląd zębów. Więc ubezpieczyć się przed różnego rodzaju patologii. Doświadczony dentysta zawsze ujawniają wczesne stadia uszkodzenia zębów w kształcie klina. Uśmiechać się częściej i być zdrowe!