107 Shares 5259 views

Gradówka górną powiekę: objawy i leczenie.


Gradówka – jest owalny uszczelka, która może wystąpić po przeniesieniu jęczmienia, to jest zapalenie gruczołów wydzielniczych powieki. Po jęczmień przechodzi, obrzęk powiek może pozostać, które ostatecznie przekształcić się guzki. objawy bólowe w nich więcej, ale pozostają wad zewnętrznych.

Przyczyny choroby

Gradówka górnej powieki może wystąpić ze względu na stres, niskie odporności, brak witaminy, hipotermią. Infekcja, która znajduje się na przestrzeni wieków, gdy otrzymuje te czynniki sprzyjające otoczenie dla rozrodczości, co prowadzi do pojawienia się jęczmienia. I kiedy blokada kanału łzowego utworzone gradówka powieki.

Objawy i leczenie gradówka

Dla celów leczenia trzeba skonsultować się z lekarzem-okulistą. Po dokładnym badaniu, będzie on wyznaczyć niezbędne przygotowania. Leczenie może odbywać się jako metody zachowawczego i chirurgicznego. Pierwsza metoda jest stosowana w przypadku górnej powieki gradówka jeszcze nie przeszły etap „zestarzeć”. Następnie zrobić balsam sól, stosuje się roztwór środka dezynfekującego. Ponadto, fizjoterapii stosowane: leczenie światłem spolaryzowanym razem z naświetlaniem helowo-neonowego zakańczania procesów zapalnych. Ponadto przepisał lek anty-hormonalny „Kenalog”. Promuje ona również resorpcję gradówka. Jeśli te metody nie pomagają, operacja jest wykonywana. Jest to prosta i szybka procedura. Występuje on w ciągu kilku minut. Istota jego polega na usuwaniu gradówka górną powiekę w postaci włóknistej poprzez nacięcie skalpelem. W ciągu kilku dni trzeba być pod kontrolą lekarza, w celu uniknięcia infekcji lub krwawienia.

Gradówka górną powiekę: Objawy

Objawy gradówka to: zaczerwienienie w miejscu uszczelnienia, bump na górnej lub dolnej powieki, mały ból w uszczelki. Różnica gradówka pomiędzy górną i dolną powiekę tylko w układzie uszczelnienia. Inni nie. Dzieci jęczmień rozwija się szybko i aktywnie, aby pozbyć się go, mieć cierpliwość. Czasami jest to niemożliwe do zrobienia bez operacji. Zdarza się, że po operacji usunięcia gradówka może nawrotu. W takim przypadku lekarz przepisuje odbioru preperata „metronidazol” lub antybiotyk. Częstą przyczyną nawrotu choroby po operacji gradówka można wspomnieć, że kapsułka uszczelniający nie całkowicie wyeliminować. Inne przypadki zależy od indywidualnych cech organizmu.

leczenie oczu sposoby ludowe

Istnieje kilka skutecznych sposobów walki z chorobą. jednym z takich Pakiety są kwasu borowego z wlewu koper ziół, kwiatów nagietka. Musimy zrobić ciepły płyn. Sok z aloesu jest również dobre pomaga uporać się z górną powiekę gradówka. Muszą smarować obszaru. Masować na twardo jajko – również jeden z popularnych metod leczenia. Jajeczne ochłodzenia do temperatury około 40 ° C, a następnie ostry obszar końcowy pacjenta muszą promassirovat smarowane żadnego antybiotyku.