705 Shares 1848 views

Wiosna dieta: podstawowe zasady i przykładem codziennego menu

W miesiącach wiosennych wiele osób ma do czynienia z wynikami nie do końca poprawne „zima” dieta. Wszakże podczas zimnych miesięcy w diecie praktycznego braku świeżych owoców i warzyw. A jeśli wziąć pod uwagę liczbę ferii zimowych, które są niezmiennie towarzyszy biesiady … i tu przyjść z pomocą każdej diecie wiosennej.

Ten układ zasilania jest przeznaczony nie tylko do szybkiej utraty wagi. Taka dieta kompensuje również niedobór witamin i minerałów w organizmie, pobudza układ trawienny oraz pracę układu odpornościowego, poprawia nastrój.

Wiosna dieta: podstawowe zasady

Taka dieta nie dostarcza tylko odchudzanie. prowadzi to do innych celów, takich jak nasycenia organizmu z witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Dlatego warto rozważyć kilka podstawowych zasad. Co powinna zawierać dieta wiosna?

  • Na początek warto zauważyć, że dieta należy wprowadzić wszystkie dostępne owoce i warzywa (z wyjątkiem zbyt słodkie) – jeść kapusta, jabłka, zioła itp Obfitość tych produktów uzupełnić niedobór witamin.
  • Dieta musi koniecznie zawierać produkty mleczne – jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, twaróg i jogurty. Mają pozytywny wpływ na układ trawienny, a także będzie doskonałym zapobieganie dysbioza.
  • Skuteczne odchudzanie i implikuje użycie wystarczającej ilości białka, zwłaszcza jeśli ćwiczysz lub narażone na intensywnej aktywności fizycznej. Dlatego nie zaprzeczają sobie orzechy, ryby i chude mięso gotowane (naturalnie).
  • Zmniejszyć ilość soli i ostrych przypraw, odmówić w czasie tłustych, wyroby cukiernicze i słodycze, desery.

Pamiętaj też, że na wiosnę miesięcy są często zalecane na spacer na świeżym powietrzu i brać multiwitaminy kompleksów.

Wiosna Dieta: Przykładowe menu

W rzeczywistości istnieją dziesiątki wariantów diety wiosennej. Oto tylko przybliżona menu:

  • Na śniadanie można zjeść 100 gramów sera, kawa i herbata bez cukru (można dodać łyżkę miodu).
  • Obejmuje obiad, owoce (np jabłko 1-2), ziół i warzyw. Z nich może zrobić sałatkę, doprawiona sokiem z cytryny.
  • Zjeść kawałek gotowanego mięsa (może być z kurczaka lub chudej wołowiny), a jako dodatek są idealne dla świeżych warzyw.
  • Kolacja obejmuje niskotłuszczowy jogurt i owoce.

W rzeczywistości, menu wiosna dieta może wyglądać zupełnie inaczej. To wszystko zależy od ciebie – niedrogie i jeść ulubione warzywa i owoce ty. 20 minut przed posiłkiem muszą picia szkła gazowanej wody mineralnej.

Jeśli chcesz osiągnąć wielki sukces, można użyć tabeli kalorycznej produktów. Uważa się, że dieta dziennie spożywać nie więcej niż 1500 kalorii, choć ta jest bardzo przybliżone – dużo zależy od osoby i rodzaju metabolizmu.

Szybka utrata masy ciała bez diety to jest prawie niemożliwe. Dokonywanie diety należy uważać – głód i ciągłe awarie mogą tylko pogorszyć sytuację. I, oczywiście, nie zapomnij o zajęciach sportowych. Aktywność fizyczna nie tylko pomaga w walce z nadwagą, ale także sprawiają, że ciało bardziej pasuje.