444 Shares 9585 views

Laser czyszczenie zębów z kamienia: Przeciwwskazania do zabiegów

Laser do czyszczenia zębów jest bezbolesny, bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie kamienia nazębnego, a także eliminacja zażółcenia. Procedura ta jest bardzo popularna. Można to łatwo wytłumaczyć jego dostępności. Ponadto do czyszczenia emalii nowoczesną technologię laserową używany. W tym przypadku procedura nie powoduje dyskomfortu, gdyż wpływ nie jest przeprowadzana na otaczającą tkankę. Ze względu na to ryzyko próchnicy i zapalenia zminimalizowane.


Kto powinien przeprowadzić taką procedurę

Laser czyszczenie zębów – zabieg, który może być pomocny dla prawie wszystkich ludzi. Po tym wszystkim, pozwala przywrócić naturalną biel emalii i całkowicie usunąć kamień, bez powodowania uszkodzeń tkanek miękkich. Eksperci zalecają spędzać laser czyszczenia kilka razy w roku. Wskazania do następującej procedury:

 1. Palenia.
 2. Pojawienie się gęsty płytki, kamień nazębny.
 3. Nieprzyjemny zapach, który nie traci nawet po dokładnym wypłukaniu i normalnego szczotkowania.
 4. Stan zapalny i krwawienie z dziąseł.
 5. Prognozowanych wybielanie szkliwo.
 6. Zapalenie dziąseł, choroby przyzębia.
 7. W przypadkach, gdy trzeba odzysku bieli zębów.

Przed wykonaniem tej procedury należy określić wszystkie jej cechy, zalety, wady, jak również ryzyko wystąpienia powikłań.

Zasada czyszczenia laserowego

Laser ultradźwiękowe czyszczenie zębów – jest to prosty i bezbolesny zabieg. Zasada usuwanie kamienia jest w tym przypadku w oparciu o właściwości belek, które ujawniają się po wystawieniu na działanie wody. Płytka, która gromadzi się na zębach działa jak gąbka i wchłania wilgoć. Warto zauważyć, że szkliwo wody jest mniejsza niż kamień. To przez ten laser działa właśnie na tablicy, stopniowo niszcząc go i bez wpływu na twardą tkankę. To jest główną zaletą tej procedury.

Laser do czyszczenia zębów jest wykonywana częściej przed planowanym leczeniem stomatologicznym. Pozwala to lekarzowi na terminowe wykryć rozwój próchnicy w jej wczesnym stadium, a także aby dokładniej dopasować kolor uszczelek, jeżeli jest to konieczne, należy go zainstalować.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Wszystkie zęby laserowe czyszczenie jeśli jest to dozwolone? Przeciwwskazania oczywiście istnieje. Przed procedura powinna być wyjaśniona. Lista przeciwwskazań należą:

 1. wiek pacjenta mniej niż 18 lat.
 2. Laktacja i ciąża.
 3. Przyzębia.
 4. Szelki są zamocowane w jamie ustnej.
 5. Duża liczba rozszerzeń, a wypełnione zęby.
 6. Struktury kręgosłupa, jak określono w organizmie jakichkolwiek implantów.
 7. Zapalenie wsierdzia, ciężkie choroby serca i zaburzenia rytmu serca.
 8. Astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli, przewlekłe noszenia.
 9. Choroby zakaźne i choroby wirusowe, w tym opryszczki i ostre choroby układu oddechowego.
 10. Zwiększona wrażliwość zęba.
 11. HIV, gruźlica i zapalenie wątroby jakiegokolwiek rodzaju.

Jak widać, procedura ma wiele przeciwwskazań. Gdy któryś z nich jest porzucenie szczotkowania zębów laser, ponieważ może to prowadzić do niepożądanych skutków.

W obecności przyzębia przeprowadzić procedurę zalecaną przez paradontologa lekarza. Zapewni to, że nie będzie całkowicie usunięty poddziąsłowego kamień. Dodatkowo dentysty przepisać terapię przeciwzapalną.

Korzyści z procedurą

czyszczenie zębów laser ma wiele zalet, wśród których wyróżnia się:

 1. Efektywność. Wyniki są przedstawione tuż po pierwszym zabiegu. Zatem takie czyszczenie ma przedłużony efekt.
 2. Bezpieczeństwo. Podczas czyszczenia lasera wpływa tylko kamień nazębny. W ten sposób nie ma wpływu dziąseł i szkliwa. Po zębów laserowe czyszczenie odbywa się bez bezpośredniego kontaktu.
 3. Wybielanie. Jako odpowiedzi, wielu pacjentów poinformował, że po szczotkowaniu zębów laser szkliwo staje się cień, który kilka odcieni jaśniejszy niż przedtem.
 4. Wzmocnienia zębów i dziąseł. czyszczenie Laser skutecznie zniszczyć wszystkie patogeny w jamie ustnej i usunąć stan zapalny. Ze względu na to szkliwo staje się bardziej wytrzymałe i dziąseł – zdrowe.
 5. Cicha procedura. Wiele osób boi się dentysty z powodu nieprzyjemnych dźwięków wydawanych przez wiertło. Jednak czyszczenie lasera odbywa się w ciszy i komfortowych warunkach.

wady postępowania

Laser czyszczenie zębów z kamienia ma pewne wady. Powinny one uwzględniać przed przeprowadzeniem tej procedury. Oczywiście, nie tak dużo. Ponadto, powikłania po czyszczeniu lasera są niezwykle rzadkie. Wadą tego rozwiązania jest:

 1. Duża liczba przeciwwskazań.
 2. Jest ona przeprowadzana tylko w gabinecie stomatologicznym. Dla wielu jest to niewygodne. W domu, warunki do przeprowadzenia postępowania jest po prostu niemożliwe.

Główne etapy

Jak jest czyszczenie zębów laser? Referencje wskazują, że procedura obejmuje kilka podstawowych etapów:

 1. Określanie kolorów emalii. Dentysta przed czyszczeniem zębów należy określić odcień. Na tej specjalnej skali stosowany.
 2. Przed zabiegiem, lekarz musi przeprowadzić czyszczenie mechaniczne.
 3. Usunięcie z miękkiej płytki i kamienia nazębnego. Procedurę tę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia. Po pierwsze, kamienia nazębnego i płytki nazębnej są niszczone i wylać z zębami, a następnie wyjścia z jamy ustnej przez strumień powietrza i wody.
 4. Po tych manipulacjach powierzchnia zęba jest przetwarzany za pomocą lasera, a następnie polerowane.
 5. Obowiązkowy etap czyszczenia lasera – polerowanie powierzchni każdego zęba. W celu przeprowadzenia procedury używane są specjalne dysze.
 6. Podsumowując, laser dentysta czyszczenia należy stosować do powierzchni zębów pacjenta specjalny skład, który zawiera fluor.

Koszt procedury

To cała procedura. Przybliżony koszt lasera do czyszczenia zębów w Petersburgu i Moskwie jest nie więcej niż 100 $ do usuwania guzów litych z tylko jednego zęba. Cena zabiegu zależy od wielu czynników. W tym samym miękkiego kamienia i płytki nazębnej będzie musiał zapłacić w ciągu 70 rubli za ząb. Koszt ten obejmuje czyszczenia i polerowania. Fluoryzacja trzeba zapłacić osobno.

nie jest usługą „all inclusive” w niektórych klinikach. W tym przypadku koszt procedury będzie 2500-4300 rubli

Co jest wynikiem

Wielu pacjentów są zainteresowani w klinikach stomatologicznych spowodować po czyszczeniu lasera. Ci, którzy już próbowali procedury twierdzą, że zęby stają się znacznie jaśniejsze. Rezultat jest widoczny natychmiast po zakończeniu czyszczenia. Ponadto usta poczuć przyjemną świeżość. Również znika nieprzyjemny zapach, który często występuje z powodu miażdżycowej. Jeśli po zabiegu prawidłowo dbać o zęby, wynik może być przechowywany przez 5-10 lat.

Czy może być powikłania

Laser czyszczenie zębów z kamienia, z których w większości opinie pozytywne, stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologicznych. Można to wytłumaczyć nie tylko przez swoją prostotę i skuteczność. Po przeprowadzeniu tej procedury, nie ma prawie żadnych komplikacji. Jednak głównym powodem, dla ich rozwoju polega na ignorowaniu przeciwwskazań. Powikłanie po takiej manipulacji może zwiększyć wrażliwość zęba.