373 Shares 5372 views

Mogę oficjalnie pracować na dwa etaty, i czy jest to zgodne z prawem?

Mogę oficjalnie pracować na dwa etaty? Podobna kwestia w kontekście kryzysu finansowego jest istotne dla wielu ludzi. Niestety, brak minimalnej wiedzy w zakresie prawa pracy rodzi pewne pytania, zamieszania i emocji, że będzie pozytywna, to jest absolutnie nie do przyjęcia do realizacji specjalistycznych zadań. Tak, jest to możliwe, aby znaleźć się w wielu dziedzinach pracy i bez naruszania obowiązujących przepisów kraju?

informacje ogólne

Mogę oficjalnie pracować na dwa etaty? Tak, nowoczesny Kodeks Pracy formalnie dopuszcza takie działanie, a nawet nazywa je specjalny termin „na czarno”. W ramach tego wyrównania tutaj można wykonywać obowiązki zawodowe nie w dwóch, a nawet trzech, czterech lub więcej przedsiębiorstw. Głównym wymogiem w tym – zgodnie z zasadami rejestracji. W przeważającej części są one określone w rozdziale 44 TC, mianowicie w artykule 282.

Głównymi niuanse

Odpowiadając na pytanie o to, czy te dwa zadania jest oficjalnie to możliwe, konieczne jest, aby wspomnieć dwa główne rodzaje pracy:

 • Zewnętrzny. Zrozumiałe jest, pracę w różnych miejscach.
 • Wewnętrzny. Zrozumiałe jest, pracę w tej samej organizacji, ale w różnych pozycjach.

W każdym przypadku, aby przypisać pogodzenia pracy muszą być zgodne z pewnymi warunkami. wyrażane są w:

 • Jest głównym miejscem pracy.
 • Przeprowadzenie dodatkowych czynności w wolnym priorytetu harmonogramu czasowego.
 • Zawarcie umowy o pracę, regulujące stosunki pracy jeszcze jeden (obowiązkowe).
 • Zgodność ze wszystkimi gwarancji socjalnych.
 • Dostępność umowy odpowiedzialnością.

moonlighting zakazane

Dziennik zatrudnienie w dwóch badaniach może być zabronione dla niektórych kategorii obywateli. Na przykład, zawierają one niewielkie obywateli naszego kraju (poniżej 18 lat). Między innymi taki zakaz będzie miał znaczenie dla wszystkich w przypadku prób łączenia podstawowe prace z niebezpiecznymi, ciężkich lub nawet szkodliwych rodzajów prac. Ponadto, jeśli już pracują na takiego przedsięwzięcia nie jest warte starając się znaleźć dodatkowe obowiązki.

Z ogólnymi zaleceniami przystępujemy do konkretów. Jeśli głównym działalność związana jest z kontrolą pojazdu zostanie również moonlighting dla was w ograniczonym obszarze. Ponadto, znajduje się lista zawodów zabrania się wykonywania jakichkolwiek dodatkowych prac. Należą do nich:

 • Prawników.
 • Sędziów.
 • policjanci i inni pracownicy zaangażowani w egzekwowaniu prawa.
 • Prokuratorów.
 • Przedstawiciele obcej inteligencji.
 • Przedstawiciele władz miejskich.
 • Członkowie rządu (z wyjątkiem prowadzenia badań lub nauczanie) oraz zastępców.

Twoje Bazy

Dość często różne od negatywnej odpowiedzi na pytanie pseudo, jest to możliwe, aby korzystać z dwóch kart oficjalnie na tej podstawie, że Artykuł 66 TC, który zawiera informacje na temat nielegalności posiadające jedną osobę dwóch książek pracy. W rzeczywistości, wszystko jest o wiele łatwiejsze. Należy wyjaśnić, że kombinacja jeden rodzaj działalności jest zawsze uważane za główną (oryginalne dzieło), a drugi – opcjonalne. W pierwszym przypadku relacja dekoracja jest poprzez książki pracy, drugi – za pomocą umowy o pracę, co trzeba zobaczyć znak przeznaczenia, że działania pracowników są przeprowadzane równocześnie.

Niuanse projektowania w połączeniu

Teraz, gdy wiem, czy można oficjalnie pracować na dwa etaty, dalsze dostosowanie jest konieczne wyjaśnienie niuansów. Pierwszym krokiem jest określenie harmonogramu, oficjalnej zgody TC. Zatem dodatkowa obywatel praca wyróżnia się nie więcej niż 4 godziny dziennie, pod warunkiem że pracownik uprzednio wykonywał swoje obowiązki zawodowe natychmiastowych dla pełnego przejścia. Wolny dzień (jeśli doszło w okresie od poniedziałku do piątku w głównym miejscu pracy) można użyć do łączenia pracy, aby zakończyć program.

Innym ograniczeniem nie stosuje się do czasu trwania pracy w dzień, a jej całkowitej długości. Tak więc dodatkowe obciążenie, wykonywane na podstawie umowy musi koniecznie być ograniczony do ramy czasu, to znaczy, w dokumencie jego ważności muszą być podane. Jednak należy zauważyć, że w tym połączeniu może być wydane na czas nieokreślony umów o pracę. W tym przypadku ich zakończenie jest inicjowana przez jedną ze stron lub przez ich wspólnego porozumienia.

Algorytm dla otrzymania dodatkowej pracy

Jak pracować na dwa etaty oficjalnie? Jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji łączenie? Idąc na drugiej pracy, nie zapomnij zabrać ze sobą głównego dokumentu tożsamości (paszport), dyplom edukacji potwierdzającego swoich kwalifikacji i zawodu, a także zaświadczenie z pracy głównej, który zawiera informacje na temat warunków jego realizacji oraz specyfiki. Należy pamiętać, że ta lista dokumentów jest udostępniona, lokalny departament zasobów ludzkich mogą również prosić, aby inne niezbędne informacje. W ten sposób mężczyźni są zawsze poproszony o dostarczenie dokumentów rachunku wojskowej, często okazuje się być zbędne i zaświadczenie o ubezpieczeniu emerytalnym. W odniesieniu do historii zatrudnienia, jego obecność do ponownej rejestracji nie jest wymagane, ponieważ jest przechowywane bezpośrednio w głównym miejscu pracy.

Kolejny krok – podpisanie umowy o pracę ze znakiem w niepełnym wymiarze godzin, na podstawie których Departament Zasobów Ludzkich wydaje postanowienie o pracę, a następnie rozpoczyna osobistą kartę i każdy taki pracownik.

Prawo pracowników do pracy więcej

Czy to jest legalne do pracy na dwóch etatach i oficjalnie Jakie prawa pracownika na drugim, więcej pracy? W sferze praw i obowiązków w niepełnym wymiarze pracy nie różni się od pierwotnego. W ten sposób pracownik może zawsze liczyć na prawidłowość otrzymania zapłaty za wykonywane swoje działania.

Ponadto, może on także odbierać różne premie i dodatki, jeśli w ogóle zasady firmy. Nie powinniśmy zapominać o gwarancji socjalnych, ale także pozostają niezmienione i są regulowane przez Kodeks Pracy. Pracując w połączeniu z innymi, ma prawo do płatnego urlopu w każdej firmie.

Jednak ten problem nadal istnieje, a ich dodatkowe niuanse. Tak więc, dodatki i gwarancje dla pracowników Dalekiej Północy są w stosunku do podstawowej pracy i nie podlegają dodatkowym.

Jeżeli pracownik jest chory lub będzie na urlopie macierzyńskim, może skorzystać z zasiłków socjalnych dla obu firm. Określona przez to punkt numer Prawo Federalne 255 (13 artykuł 2 ustęp). W tym przypadku zwolnienie chorobowe w określonej formie muszą być dostarczone do każdego pracodawcy.

O dodatkowe nagrania w pracy

Mogę oficjalnie pracować na dwa etaty, a jednocześnie, aby wszystkie rekordy zatrudnienia? Tak, to jest również możliwe – bezpośrednio na wniosek pracownika. Nawet jeśli pracujesz w więcej niż dwóch spółkach, zapis ten może być wykonany w oficjalnym dokumencie. W tym samym czasie zostaną one przeprowadzone Headhunters w głównym miejscu pracy. Do wprowadzania informacji niezbędnych do przedstawienia zaświadczenia z firmy, która będzie zawierać informacje na temat zadań i ich charakteru.

Czy mogę ubiegać się o dwóch pracuje oficjalnie? Teraz znasz odpowiedź na to pytanie. Jednak w dążeniu do środków finansowych konieczne jest jeszcze, aby być bardzo ostrożnym i nie zapominać o własnym zdrowiu. Pamiętaj, dużo stresu może pogorszyć stan pacjenta, zmniejszenie aktywności fizycznej i psychicznej.